Istanbul Kartta Ne Kadar Para Var Nasıl Öğrenebilirim?

Genelde metro istasyonlarında olan İstanbul kartımızı doldurmamıza yarayan dolum makinelerine kartınızı okutarak kartınızdaki bakiyeyi öğrenebilirsiniz. Kartınızı ilk okuttuğunuz ekran İstanbul kartınızda kalan bakiye miktarı dolum makinesinin ekranında görünecektir. İstanbul Kart Dolum Noktalarında Bakiye Öğrenme
İstanbulkart Mobil Uygulamadan Bakiye Sorgulama

  1. İstanbulkart Mobil uygulamasını çalıştırın.
  2. Açılan uygulamada “Bakiye Görüntüleme” sekmesine dokunun.
  3. Cep telefonunuzun “NFC” özelliğini açın.
  4. Akbil’i cep telefonunuzun arka yüzüne yaklaştırın.
  5. Birkaç saniyelik işlem süresini bekleyin ve güncel bakiye bilginizi öğrenin.

İBB kartımda ne kadar para var?

Kartınızın içinde ne kadar bakiye kaldığını öğrenmek için deneyebileceğin bir diğer yöntem ise 444 00 93 numaralı sosyal hizmetler iletişim hattını arayarak İBB Sosyal Yardım Kartı Bakiye sorgulama yapmanız mümkün. Ayrıca ALO 153 numarasını arayarak kart bakiyesini sorgulayabilirsiniz.

İstanbulkart bilgilerimi nasıl öğrenebilirim?

İSTANBULKART NUMARASI NASIL ÖĞRENİLİR? Öğrenci kartı, emekli, öğretmen, mavi kart gibi kişisel İstanbulkart’ı olan vatandaşlar üzerindeki kart numarası silinmiş ise ALO 153’ü arayarak bilgileri teyit edildikten sonra numarasını tekrar öğrenebilir.

İstanbulkart kime ait?

İstanbulkart, İstanbul Büyükşehir Belediyesi iştiraki olan Belbim tarafından geliştirilip üretilen akıllı şehir kartıdır.

Istanbul kartı aylık ne kadar?

Yapılan zammın 9 Nisan Cumartesi gününden itibaren geçerli olacağı belirtildi. Buna göre, tam elektronik bilet ücreti 5,48 liradan 7,67 liraya, tam abonman ücreti 430 liradan 602 liraya, öğrenci abonman 78 liradan 109 liraya, ilk aktarma 3,92’den 5,48 liraya yükseldi.

Sosyal yardım kartı ne zaman yüklenecek?

Sosyal yardım kartı limiti belirlenirken hanede yaşayan kişi sayısına göre yardım kartlarına bakiye yüklenir. Yardım kartı size ulaştıktan sonra her ayın 1’inde kartınıza para yüklemesi yapılır.

İBB Sosyal Yardım kartına para yattı mı?

İBB sosyal yardım kartlarının 2021 yılının ilk bakiyeleri 15-20 Mart arası yüklenmişti. Ancak İBB insanları mağdur etmemek açısından kartlara Ocak, Şubat ve Mart aylarının da ödemesini yüklemiştir. Bu sayede ihtiyaç sahipleri toplam 2,5-3 aylık ödemeyi alabilme imkânı sağlamıştır.

See also:  Istanbul Da Etli Ekmek Nerede Yenir?

Istanbul karta HES kodu tanımlı mı nasıl öğrenebilirim?

HES yazıp aralarında boşluk bırakılarak sırasıyla T.C. kimlik numarası, T.C. kimlik seri numarasının son 4 hanesi ve paylaşım süresi yazılır ve 2023’e SMS olarak atılır.

İstanbulkart seri numarası hangisi?

Kart numarası 16 haneden oluşan bir numaradır. Bu numara ise, kartın ön yüzünde yer alır.

Istanbul kartta hangi HES kodu tanımlı?

İstanbulkart mobil uygulaması üzerinden sorgulama yapabilirsiniz. ”Ayarlar” bölümünden profil bilgileriniz içerisinde kartınıza tanımlı HES kodunu görebilirsiniz. İnternetten bireysel.istanbulkart. istanbul adresine girerek “Ayarlar – Profil – HES Kodu İşlemleri” adımlarını takip ederek öğrenebilirsiniz.

Belbim ne demektir?

İstanbul Belediyeler Bilgi İşlem Sanayi ve Ticaret A.Ş.

(kısaca BELBİM A.Ş.)

İstanbulkart kaç TL basıyor?

Yeni fiyatlar 9 Nisan Cumartesi gününden itibaren uygulamaya konuldu. İstanbul’da 5,48 olan elektronik bilet fiyatı 7,67 liraya, İlk aktarma 3,92 liradan 5,48 liraya, Tam abonman ücreti 430 liradan 602 liraya yükseldi.

Öğrenci akbili kac para 2022?

İSTANBUL ÖĞRENCİ AKBİLİ NE KADAR OLDU? İstanbul’da ulaşıma yapılan yüzde 40 zammından öğrencilerin muaf olması kararlaştırıldı. Bu kapsamda aylık öğrenci abonman ücreti 78 TL olarak alınmaya devam edilecek. 3.74 TL’ye yükselen tek geçişlik öğrenci biletinde de 2.67 TL’lik eski tarife uygulanmaya devam edilecek.

İstanbulkart fiyatı ne kadar 2022?

Tam akbil 5.48 TL’den 7.67 TL’ye yükseltildi. İlk aktarma 3,92’den 5,48 liraya çıktı. AYLIK AKBİL FİYATLARI NE KADAR OLDU? Aylık Tam İstanbulkart 430 TL’den 602 TL’ye, aylık Öğrenci İstanbulkart 78 TL’den 109 TL’ye yükseldi.

Aylık İETT kartı ne kadar 2022?

İETT 2022 ÜCRET TARİFESİ

Mavi Kart (aylık) 316 liradan 430 liraya, aylık öğrenci 57,50 liradan 78 liraya, aylık sosyal (öğretmen-60 yaş) 196 liradan 266 liraya yükseltildi.

See also:  Istanbul Sözleşmesinde Hangi Ülkeler Var?

Mavi Kart aylık ne kadar 2022?

2022 Aylık akbil olarak bilinen tam mavi kart aylık 430 liraya, öğrenci aylık akbil fiyatı ise 78 liraya yükseldi.

Leave a Reply

Your email address will not be published.