Istanbul Da Hangi Ormanlar Yasak?

İstanbul Valiliği, orman yangınlarıyla mücadele kapsamında artan sıcaklar ve kuvvetli rüzgar nedeniyle 30 Temmuz-31 Ağustos tarihleri arasında ormanlara girmenin yasaklandığını bildirdi. Bu iller arasında Çanakkale, Bursa, Çankırı, Kastamonu, Hatay, Uşak, Denizli, Niğde, Balıkesir gibi kentler yer aldı.

Istanbul’da ormanlara giriş serbest mi?

Madde 1 – İstanbul İli Orman Yangınlarıyla Mücadele kapsamında İlimiz sınırları içerisindeki ormanlık alanlara girişler, 31.08.2021 – 30.09.2021 tarihleri arasında, 6831 sayılı Orman Kanunu’nun 74. maddesi ve 5442 sayılı İl İdaresi Kanunu’nun 9. ve 66. maddeleri uyarınca yasaklanmıştır.

Istanbul’da ormanlara giriş yasağı kalktı mı?

İstanbul Valiliği, orman yangınlarıyla mücadele kapsamında, ormanlara girme, orman çevresinde ve içinde mola verme, piknik yapma yasağının 30 Eylül’e kadar uzatıldığını bildirdi.

Hangi ormanlara giriş yasaklandı?

İstanbul, Bursa, Balıkesir, İzmir, Aydın Çanakkale, Gaziantep, Niğde, Gümüşhane, Kırklareli, Uşak, Hatay, Edirne, Denizli, Karabük, Samsun, Tekirdağ ve Kilis’te ormanlara giriş yasaklandı.

Istanbulda hangi ormanlar kapalı?

İstanbul’daki mesire alanları ile ormanlar da 31 Ağustos’ta biten yasağın ardından açılacaktı. Ancak İstanbul Valiliği yeni bir karar alarak bu tarihin 30 Eylül’e kadar uzatıldığını duyurdu Bu durumda, Kemerburgaz, Aydos, Belgrad gibi ormanlara giriş yasağı 30 eylül’e kadar devam edecek.

Ormanlara giriş yasağı uzatıldı mı?

Açıklamada, Milli Parklar Bölge Müdürlüğünce sokak hayvanlarını beslemekle görevlendirilenler ve yetkili kamu görevlileri haricinde ormanlara girişin 30 Eylül’e kadar uzatıldığı belirtilerek, ‘İlimizdeki ormanlarda ve orman içi yollarda mola vermek, piknik yapmak, mangal, semaver vb. ateş yakmak yasaktır.

İstanbul’da orman var mı?

İstanbul’un Anadolu Yakası’nda, Üsküdar-Şile arasındaki bir hattın üzerinde ve aynı zamanda da Çekmeköy ilçesi sınırları içerisinde bulunan Alemdağ Ormanı, deniz seviyesinden 442 metre yükseklikte yer alan ve Marmara Denizi’ne paralel yayılan yerleşimin en kuzeyinde bulunan geniş bir orman alanının parçasıdır.

See also:  Istanbul Da Etli Ekmek Nerede Yenir?

Istanbulda ormanlar ne zaman açılacak?

Buna göre, Ankara’da 01 Ekim’den itibaren ormanlara giriş serbest olacak. İSTANBUL’DA ORMANLARA GİRİŞ YASAK MI? İstanbul Valiliği, ormanlara girme yasağının 30 Eylül’e kadar uzatıldığını bildirilmişti. Bu tarihten itibaren ormanlara giriş serbest.

Piknik yapma yasağı kalktı mı?

‘Bu kapsamda; 20 Eylül tarihinden itibaren tescilli mesire alanları ve müstecirler tarafından fiilen işletilen kontrollü alanlarda mangal ve ateş yakmanın ve giriş çıkışların gerekli tedbirler alınmak ve sorumluluk işletmecilerine ait olmak kaydıyla serbest bırakılması, 1 Kasım 2021 tarihine kadar; Karamürsel’de

Piknik yapmak serbest mi?

Ancak sadece yetkili idarelerin uhdesinde bulunan mesire alanlarında, tabiat parkı gibi alanlarda piknik yapmak, spor yapmak, hoşça vakit geçirmek serbest ama bunun dışında mangal, ateş yakmak kesinlikle yasaklanmıştır.

Orman yasağı ne zaman kalkacak?

İstanbul Valiliği, orman yangınlarıyla mücadele kapsamında, ormanlara girme, orman çevresinde ve içinde mola verme, piknik yapma yasağının 30 Eylül’e kadar uzatıldığını açıkladı.

Orman yasağı nereleri kapsıyor?

Ormanlara Girmek Yasak Mı? – Hangi İllerde Ormana Giriş Yasaklandı?

 • İzmir: (1 Haziran 2022 ve 31 Ekim 2022 tarihleri arasında)
 • Bursa: (11 Mayıs 2022 – 1 Ekim 2022 tarihleri arasında)
 • Kocaeli: (01 Haziran 2022 – 01 Kasım 2022 tarihleri arasında)
 • Hatay: (01 Haziran 2022 – 31 Ekim 2022 tarihleri arasında)
 • Tabiat Parkları yasak mı?

  Ülkemizin 30’dan fazla şehrinde ormanlara girişler yasaklandı. Tabiat Parkları ve Milli Parklar’da mesire alanı, kamp alanı ve günübirlik ziyaret alanları olmasından dolayı orman yasakları statüsüne dahil edildi.

  Belgrad Ormanı açık mı kapalı mı?

  Madde 1 – İstanbul İli Orman Yangınlarıyla Mücadele kapsamında İlimiz sınırları içerisindeki ormanlık alanlara girişler, 31.08.2021 – 30.09.2021 tarihleri arasında, 6831 sayılı Orman Kanunu’nun 74. maddesi ve 5442 sayılı İl İdaresi Kanunu’nun 9. ve 66. maddeleri uyarınca yasaklanmıştır.

  See also:  Istanbul Gp Kim Kazandı?

  Türkiye’de en çok hangi bölgede orman var?

  Türkiye’de en fazla ormanlık alan Antalya’da bulunuyor. 1 milyon hektar alanı geçen tek il Antalya. Bu ilde tam 1 milyon 146 bin hektar ormanlık alan bulunuyor.

  Hangi ormana gidilir?

  Avrupa Yakası’ndaki Park, Koru ve Bahçeler

  1. Belgrad Ormanı, Sarıyer.
  2. Atatürk Kent Ormanı, Sarıyer.
  3. 3. Atatürk Arboretumu, Sarıyer.
  4. Maslak Kasrı, Sarıyer.
  5. Emirgan Korusu, Sarıyer.
  6. Baltalimanı Japon Bahçesi, Sarıyer.
  7. 7. Ortaköy – Yeniköy Sahili, Beşiktaş-Sarıyer.
  8. 8. Bebek Parkı, Beşiktaş

  Leave a Reply

  Your email address will not be published.