Istanbul Bozcaadaya Nasıl Gidilir?

İstanbul’dan Bozcaada’ya ulaşım için iki farklı yol var; Yenikapı’dan arabalı feribotla Bandırma’ya geçip, Biga, Çan, Bayramiç Kara Yolu üzerinden Ezine’ye gelmek ve oradan da Geyikli’ye ulaşıp, Geyikli Yükyeri Feribot İskelesi’nden, Bozcaada’ya ulaşmak.

İstanbul Bozcaada feribot kaç saat?

Hızlı Feribot

Araba kullananlar İstanbul-Bozcaada arasında Yenikapı – Bandırma hızlı feribotlarını da kullanabilir. Her gün sabah ve akşam saatlerinde yapılan seferlerde yolculuk ortalama 2 saat sürüyor.

Geyikli Bozcaada feribot ücreti ne kadar?

Bozcaada feribot ücretleri 2022 yılında güncel tarife ile Gestcart öğrenci 3,6 TL, yolcu 18 TL, otomobil 190 TL, Gestcart indirimli yolcu 13,75 TL’dir.

Bozcaadaya hangi feribotla gidilir?

Bozcaada’ya tek ulaşım yolu Geyikli’den kalkan feribot seferleri ile gidilir. Geyikli Ezine’ye bağlı beldedir. Geyikli ye Çanakkale Ezine yolu üzerinden aracınız ile 45 dakikada gelebilir buradan adaya geçmek için Bozcaada Geyikli feribot seferlerini kullanabilirsiniz. Yaz kış seferler düzenlenmektedir.

Çanakkale Bozcaada feribot kaç saat sürer?

(Feribot yaklaşık 30 dakikada adaya ulaşmakta.) Bazı yol bilgileri ise şöyle: Çanakkale – Bozcaada-Geyikli Feribot İskelesi arası yaklaşık 55 kilometre ve 1 saat sürmektedir.

İstanbul Çanakkale feribot kaç saat sürer?

İstanbul’dan gelen misafirlerimiz Gelibolu Yarımadasından Çanakkale’ye geçmeleri için 2 alternatif bulunmaktadır. Bunlardan ilki Eceabat ilçesi ile Çanakkale arasındaki 24 saat çalışan araba alan GESTAŞ feribotlarıdır. Toplam geçiş süresi 25 dakikadır.

İstanbul Bozcaada otobüs ile kaç saat?

İstanbul – Geyikli (Bozcaada) Yolculuğu Otobüsle Kaç Saat: 6 Saat 14 Dakika.

Bozcaada arabalı feribot ne kadar?

GESTAŞ Geyikli- Bozcaada feribot ücretleri şu şekildedir:

Yolcu:14 TL / GestCard Yolcu: 11 TL. Küçük Motor: 26 TL. Otomobil:150 TL. Midibüs:290 TL.

Gökçeada feribot kaç TL?

Detaylı bilgi için: 444 0 752

KABATEPE – GÖKÇEADA
GestCard Öğrenci 2.15 TL 5.00 TL
Araç içi yolcu 6.00 TL 85.00 TL
Küçük Motor(250 cc ve altı) 30.00 TL 85.00 TL
Adakart Büyük Motor 42.50 TL 180.00 TL
See also:  Istanbul Ismini Kim Koydu?

Feribot ücreti ne kadar?

Eskihisar Topçular feribot ücreti 2022 itibariyle otomobiller için tek yön 95 TL olarak belirlenirken gidiş dönüş ücreti 180 TL olarak belirlendi. 24 saat boyunca sefer yapılmaktadır.

Bozcaada’da arabaya gerek var mı?

Ada üzerinde ulaşım; motosiklet, araba, taksi ve minibüslerle sağlanıyor.

Bozcaada mı Gökçe ada mı?

bozcaada küçük de olsa insanı kentlidir, gökceada ise köyler ve köylülerden oluşur gökçeada naiftir, kendinizi daha yalnız hissedersiniz orada. bozcaada avuç içi kadardır ama kalabalıktır her daim. ikisi de ayrı ayrı güzel ayrı ayrı gezilip görülesi özel yerlerdendir.

İstanbul Çanakkale feribot nereden kalkıyor?

İstanbul Yenikapı – Bandırma iskelesi arasında çalışan hızlı feribot kullanılarak Çanakkale’ye ulaşım mümkündür.

Çanakkale Bozcaadaya nasıl gidilir?

Çanakkale Şehir Merkezinden:

Şehiriçi Otobüs Hattını yada Ticari Taksi Yollarıyla Otogar’a ulaşıp otogardan kalkan GEYİKLİ Minibüsleri ile feribot iskelesine kadar ulaşabilir ve Feribot ile Bozcaada’ya geçebilirsiniz. Bu Yöntem ile Bozcaada’ya ulaşım süresi yaklaşık olarak 2 saat sürmektedir.

Bozcaada feribot bileti nasıl alınır?

Yolcularımızın dikkatine! 02.06.2021 Tarihi itibariyle Online Bilet uygulaması başlamıştır. https://online.gdu.com.tr/ adresimizden üyelik işleminizi gerçekleştirerek bilet alım işleminizi gerçekleştirebilirsiniz.

Çanakkale Feribotu kaç TL?

Bayram öncesi yapılan zammın akabinde 95 lira olan araç geçişi 135 liraya, 6,50 olan yaya geçişi ise 10 liraya, kamyon geçiş ücreti 136 TL’den 295 TL’ye yükseldi.

Leave a Reply

Your email address will not be published.