Istanbul Bağcılar Hangi Yakada?

Konum. Bağcılar İstanbul’un Avrupa Yakası’nda, İstanbul Büyükşehir Belediyesi hizmet sınırları içinde yer alır. Yüzölçümü 22 km²’dir. Göç alan bir ilçedir.

Istanbul Bağcılar hangi semte yakın?

İstanbul’da, şehrin Avrupa yakasında yer alan Bağcılar ilçesi Güngören, Esenler, Bahçelievler, Başakşehir ve Küçükçekmece ilçeleri ile komşudur.

Bağcılar istanbul Anadolu mu Avrupa mı?

Bağcılar ilçesi İstanbul’un Avrupa bölgesinde yer alan ilçeleri arasındadır.

Istanbul’da Bağcılar semti nerede?

Bağcılar ilçesi, İstanbul’un ilçelerinden güneydoğuda Güngören, kuzeydoğuda Esenler, kuzeybatıda Başakşehir, batıda Küçükçekmece ve güneyde de Bahçelievler ilçeleriyle komşudur. Bağcılar’ın il merkeziyle arasındaki mesafe ise yaklaşık 9 km’dir.

Bağcılar Semt mi?

Bağcılar yüzölçümü 23 km2 alan olup, alan olarak Türkiye’nin 944. en büyük ilçesidir.Bağcılar haritası konumu ise 41° 2′ 44.3292” Kuzey ve 28° 49′ 28.9992” Doğu gps koordinatlarıdır. Bağcılar ilçesi bağlı olduğu İstanbul iline 14 kilometre mesafe uzaklıktadır.

İstanbul Bağcılar inönü mahallesi nerede?

İnönü Mahallesi İstanbul ilinde yer almakta olup, Barbaros/Yeşilbağ semtinde bulunan İnönü Mahallesi Bağcılar ilçesine bağlıdır.İnönü Mahallesi haritası konumu ise 41° 1′ 42.4596” Kuzey ve 28° 50′ 58.1460” Doğu gps koordinatlarıdır. İnönü Mahallesi bağlı olduğu Bağcılar ilçe merkezine 3 kilometre mesafe uzaklıktadır.

Bağcılar İstanbul hangi adliyeye bağlı?

Bakırköy Adliyesi: Bakırköy, Bahçelievler, Bağcılar, Esenler, Güngören ve Zeytinburnu olmak üzere 6 ilçeye hizmet vermektedir.

İstanbul Avrupa yakasında hangi ilçeler var?

Kuzey sahilini kapsayan Eyüpsultan, Arnavutköy ve Çatalca, güney sahilinde ise Fatih, Zeytinburnu, Bakırköy, Küçükçekmece, Avcılar, Beylikdüzü, Büyükçekmece ve Silivri bulunmaktadır. Boğaziçinde bulunan ilçeler Beyoğlu, Beşiktaş ve hem kuzey sahiline hem de boğaziçine bakan tek ilçe Sarıyer’dir.

İstanbul Kartal Avrupa yakasında mı?

Kartal, İstanbul’un Anadolu yakasında, Marmara Denizi kıyısında, Kocaeli Yarımadası’nın güney batısında yer alan bir ilçedir TÜİK 2019 nüfus sayımına göre 470.626 nüfusa sahiptir. Mücavir alanıyla birlikle 48.000 m² yüzölçümü olan bir ilçedir.

See also:  Istanbul Çengelköy Nerede?

Bağcılar nüfusu ne kadar 2021?

Bağcılar nüfusu 2021 yılına göre 744.351. Bu nüfus, 378.073 erkek ve 366.278 kadından oluşmaktadır. Yüzde olarak ise: %50,79 erkek, %49,21 kadındır.

Bağcılar kaç tane mahalle var?

BAĞCILAR MAHALLELERİ VE KÖYLERİ, İSTANBUL

İLÇE ADI BAĞCILAR MAHALLE SAYISI BAĞCILAR KÖY SAYISI
BAĞCILAR 22

Bağcılara hangi metro gider?

Metro ile Bağcılar’a Nasıl Gidilir? Bağcılar ilçesine metro ile ulaşım sağlamak isterseniz M1B Yenikapı- Kirazlı metro hattını kullanabilirsiniz. Bu hat ile Bağcılar’a gitmek için; Kirazlı ya da Bağcılar Meydan durağında inmeniz gerekmektedir.

İstanbul semtleri nelerdir?

Şehir içinde şehir: İstanbul’un semtleri

 • Emirgân. İstanbul’da Boğaz’a nazır Emirgân Korusu ve ünlü laleleri.
 • Taksim. Taksim’in en işlek caddesi olan İstiklal Caddesi’nde tarihi tramvay.
 • Nişantaşı
 • Kadıköy.
 • Moda.
 • Balat.
 • Cihangir.
 • Karaköy.
 • Bağcılar ne zaman ilçe oldu?

  Bağcılar, 1992 yılına kadar Bakırköy Belediyesi’ne bağlı bir yerleşim birimi iken Kirazlı, Güneşli ve Mahmutbey semtlerinin birleştirilmesi sonucu 3806 sayılı yasa ile müstakil belediye ve ilçe haline getirilmiştir.

  Diyarbakır Bağcılar Mahallesi nereye bağlı?

  Bağcılar Mahallesi 37.924576 enlem ve 40.172642 boylamda yer almaktadır. Semt/Mahalle olarak Bağcılar Mh. ve Bağlar ilçesine bağlıdır. Bağcılar Mahallesi haritası Diyarbakır ili içinde nerede olduğu harita merkezinde gösterilmektedir.

  Leave a Reply

  Your email address will not be published.