Istanbul Avşa Nasıl Gidilir?

Avşa Adası’na İstanbul Yenikapı, Bostancı ve Avcılar’dan İDO deniz otobüsüyle 2 saat 45 dakika uzaklıktadır. Yaz sezonunda İstanbul’dan her gün deniz otobüsü seferleri yapılmakta olup, hafta sonları ek seferler yapılmaktadır. Sonbahar ve İlkbahar dönemimde ise İDO seferleri sadece hafta sonu gerçekleşmektedir.

Avşanın en güzel yeri neresi?

Avşa Adası’nda gezilecek yerler

Mavikoy, Çiftlik, Akvaryum ve Kamburtala Avşa Adası’nda gezilmesi gereken yerlerdir. Ali Baba Türbesi, Altınkum, Kadınlar Koyu, Çokincir Koyu, Yiğitler Köyü, Kumtur Plajı, Beyaz Saray Koyu ve Manastır Avşa Adası’nda mutlaka görülmesi gereken diğer yerlerdir.

Istanbuldan Avşa adasına araba ile nasıl gidilir?

Avşa Adası’na İstanbul’dan kendi arabanız ile gitmek istiyorsanız Tekirdağ üzerinden kalkan feribot seferlerini kullanmalısınız. Eğer Çanakkale-Bursa-Balıkesir-Bandırma istikametinden gelecek iseniz Erdek’ten Kalkan Gestaş Gemisini Tercih Edebilirsiniz. Not: Gestaş Gemisi ile Araba ile gelşebilirsiniz.

İstanbul Avşa Ido ne kadar?

Avcılar Avşa Adası seferleri 2021 yazında sona ermiştir. Kışın AVCILAR İDO AVŞA seferi yoktur. Yaz aylarında 1 saat 50 dakika süren seferlerle İstanbul’dan Avşa’ya gelirken artık daha hızlı ve konforlu gelebiliyorsunuz. Avcılar Avşa Adası İDO bilet fiyatı 126 TL’dir.

İstanbul Avşa arası kaç saat sürer?

İstanbul’dan deniz otobüsleriyle toplamda 3,5 saatte Avşa’ya ulaşılabiliyor. Nisan ayı ile birlikte başlayan İDO Avşa feribot seferlerine yaz aylarında artan ilgiden dolayı özellikle haftasonları seferler ekleniyor.

Eylül ayında Avşa Adası nasıl?

Yaz sezonunu yüzde yüz doluluk oranları ile geçiren Avşa’da eylül ayı da oldukça canlı geçmektedir. Avşa Adası eylül ayı deniz suyu sıcaklığı 25,9 derece civarındadır. Avşa Adası eylül ayında denize girilebilecek en uygun yerler arasındadır.

Avşa adasında nerede kalınır?

Bu 3 otel, Avşa’nın en iyi otelleridir.

 • Bahar Aqua Resort Otel. Balıkesir Avşa’da bulunan Bahar Aqua Resort merkezin 3 kilometre dışında ve yarım pansiyon konseptiyle işletiliyor.
 • Afissia Garden Hotel.
 • Ayanya Beach Bungalows.
 • Kiraz Apart Avşa.
 • Avşa Blue Sea Otel.
 • Yürekli Apart Otel.
 • Manyas Motel.
 • Sunset Motel.
 • See also:  Istanbul Hukukunda Kıyası Kabul Eden Fıkıh Anlayışına Ne Ad Verilir?

  İstanbul Avşa arası kaç saat sürer arabayla?

  İstanbul Bostancı üzerinden avşa adasına gelecek olan yolcuların toplam yolculuk süresi 4 saat 30 dakika sürerken Yenikapı`dan binen yolcuların toplam yolculuk süresi 3 saat 30 dakika sürmektedir.

  Avşaya arabalı vapur var mı?

  Bostancı ve Yenikapı’da sadece yolcu taşımacılığı bulunduğundan özel araçlarınız ile gidemiyorsunuz. Ancak üzülmeyin 2019 yaz sezonunda Zeytinburnu Zport limanından Yener C gemisi arabalı feribot seferlerine başlamıştır. İstanbul’dan aracınız ile Avşa Adası’na Yener Ciner arabalı vapuru ile gidebilirsiniz.

  Avşa’ya arabalı vapur var mı?

  sorusunun cevapları; Tekirdağ’dan Akport Limanı’ndan, Erdek’ten merkez limanından, İstanbul Zeytinburnu’ndan Zeyport limanından düzenlenen arabalı vapurlar sayesinde Avşa Adası’na araba ile gitmek çok kolaydır.

  Yenikapı Avşa deniz otobüsü kaç saat?

  Avşa Adası İdo ile Kaç Saat Sürmektedir? Avşa Adası İdo ile İstanbul’dan Avşa’ya 2 saat 45 dakika sürmektedir. Bu süre İstanbul’dan kalkış süresine göre değişmektedir. Yenikapı, Bostancı ve Avcılar’dan kalkış mesafeleri bu süreye göre dahil edilmelidir.

  İDO bilet fiyatları ne kadar?

  İdo Bursa-Yenikapı bilet fiyatları 2022 ocak ayında en uygun promosyon bilet 37 TL, ekonomi sınıfı 56 TL, business sınıfı 101 TL, first class 650 TL’dir.

  Avşa Adasına nasıl gidilir fiyat?

  Avşa Adası Bilet Fiyatları 2022 yaz sezonunda Erdek’ten Avşa’ya indirimli 15 TL, Tekirdağ’dan 100 TL, Tekirdağ Barbaros’tan 100 TL, İstanbul’dan Yenikapı Bostancı Avcılar Avşa Adası bilet fiyatları İDO ile ekonomi bileti 205 TL bilet fiyatı ödeyerek gidebilirsiniz.

  Silivriden Avşa Adasına nasıl gidilir?

  Silivri’den Avşa Adası’na direk feribot seferi yoktur. Uçar Seyehat ve İstanbul Seyahat’in araçları ile Silivri’den Tekirdağ Akport Gümrüklü Limanı arası 1 saat süren servisler aracılığı ile ulaşım sağlanmaktadır. Tekirdağ Avşa arası 3 saattir.

  See also:  Istanbul Dünya Göz Hastanesi Nerede?

  Marmara Adası ve Avşa arası kaç saat?

  Gestaş Avşa Adası Erdek arası yolculuk arabalı vapur seferleri ile ortalama 2 saat sürmektedir. Gestaş Avşa feribotu Erdek Balıklı, Ekinlik, Gestaş Marmara Adası seferleri düzenlemektedir.

  Leave a Reply

  Your email address will not be published.