Istanbul Assos Nasıl Gidilir?

İstanbul Tekirdağ Yolu Üzerinden Assos’a Nasıl Gidilir? Assos’a Tekirdağ yolu üzerinden ulaşmak isterseniz; İstanbul – Tekirdağ Yolu üzerinden Çanakkale’ye, Çanakkale Boğazı’ndan da arabalı vapurlarla karşıya geçerek Ezine istikametine devam edip, Assos’a ulaşabilirsiniz. Assos, İstanbul arası yaklaşık 5 – 6 saat sürüyor.

Assos’a arabayla Nasıl gidilir?

Assos’a arabayla nasıl gidilir: Assos-İstanbul 400 km, Assos-Ankara 734 km, Assos-İzmir 238 km, Assos-Ayvalık ise 17 kilometre.

Assos’a uçakla Nasıl gidilir?

Assos’a uçakla nasıl gidilir: Havayolu ile Assos’a gitmek isterseniz, Çanakkale Havalimanı, Balıkesir Koca Seyit Havalimanı ve İzmir Adnan Menderes Havalimanlarından biri tercihinizde yer almalı. Bu havalimanlarından en sık ve düzenli uçuşun yapıldığı havalimanı ise İzmir Adnan Menderes.

Assos’un tarihi geçmişi MÖ 7. yüzyıla uzanıyor.?

Antik çağdan bu yana süregelen yerleşim yeri Assos, günümüzde Asya kıtasının en batı noktası Babakale’den Küçükkuyu’ya kadar uzanan bölgenin adı aynı zamanda. Midilli Adasının tam karşısında, eşsiz Ege Denizi manzarasıyla Kuzey Ege’nin en özel yerlerinden biri olan Assos’un tarihi geçmişi MÖ 7. yüzyıla uzanıyor.

Hangi hava yolu ile Assos’a inmelisiniz?

Eğer Ankara’dan otobüsle gelmeyi düşünüyorsanız Çanakkale’de indikten sonra Ayvacık minibüslerine binmelisiniz. Assos’a en kolay ve kısa sürede ulaşım hava yolu iledir. Balıkesir Koca Seyit Havalimanı Assos’a 60 kilometre mesafede yer almaktadır. Çanakkale Havalimanı ise Assos’a 90 kilometre uzaklıktadır.

Istanbul Assos hangi yoldan gidilir?

İstanbul’dan Assos’a arabayla gelmek için Çanakkale Boğazı’nı geçmeniz gerekiyor. Bunun için farklı noktalardan feribota binerek karşıya geçebilirsiniz. Karşıya geçtikten sonra Ezine-Ayvacık üzerinden Assos’a yaklaşık 1 saatte ulaşabilirsiniz. Arabayla İstanbul-Assos 6-7 saat, İzmir-Assos 3-4 saat uzaklıkta bulunuyor.

Istanbul Assos arası otobüsle kaç saat?

İstanbul Assos arası yaklaşık 540 kilometre ve yaklaşık 8 saat 15 dakika sürmektedir.

See also:  Istanbul Havaalani Nerede?

Istanbul Çanakkale üzerinden Assos kaç km?

Assos İstanbul arası mesafe 450 km olsa da bu gözünüzü korkutmasın. Çünkü Çanakkale Boğazı’nı geçmek için Gelibolu, Eceabat veya Kilitbahir üzerinden feribota binebilirsiniz. Ayrıca Yenikapı’dan Bandırma’ya geçen hızlı feribot seferi ile Küçükkuyu yolu üzerinden yalnızca 5 saatte Assos’a varabilirsiniz.

Assos a ne zaman gidilir?

Sahip olduğu tarihî zenginlikler ile sadece yaz döneminde değil yılın dört mevsimi ziyaret edilebilen yerlerin başında gelen Assos önemli bir turizm merkezidir. Antik Çağ kalıntılarını ziyaret etmek için en uygun dönem ilkbahar ve sonbahar aylarıdır.

Assos nereye yakın?

Çanakkale’nin Ayvacık ilçesine bağlı bir köy olan Assos, Middili Adası’nın hemen karşısındaki Edremit Körfezi’nde bulunuyor. Batı Anadolu bölgesinde konumlanmış olan köy olan Assos sınırları içerisinde Behramkale isimli küçük bir yerleşim yeri yer alıyor.

Assos da nerede kalınır?

Otel ve tatil köyleri ise bölgenin sahil şeridinde, denize sıfır konumlarıyla öne çıkıyor.

Koyunevi Köyü Sokakağzı otel önerileri:

 • Assos Ayan Motel.
 • Assos Nazan Motel Restaurant Beach.
 • Assos Ada Motel.
 • Elia Otel Bağ Evi.
 • Istanbul Küçükkuyu otobüs ile kaç saat?

  İstanbul – Küçükkuyu arası otobüs yolculuğu ortalama olarak 6 saat 40 dakika sürmektedir.

  Istanbul Ayvacık otobüsle kaç saat sürer?

  İstanbul – Ayvacık (Çanakkale) arası otobüs yolculuğu ortalama 5dk sürmektedir.

  Çanakkale Otogar Assos arası kaç km?

  Çanakkale-Assos arası 90 kilometre olup özel aracınızla ortalama 1,5 saatte ulaşabilirsiniz.

  Istanbul çanakkale kaç km ve nasıl gidilir?

  Anadolu yakasından Çanakkale şehir merkezi arası ortalama 7 saat sürmektedir. Yaklaşık mesafe ise 508 km’ dir. Detaylı harita için lütfen tıklayınız.

  Çanakkale Ayvacık Assos arası kaç km?

  Assos ile Ayvacık arası 17 km olup 20-25 dakikalık bir karayolu ile ulaşımı mümkündür.

  See also:  Bir Zamanlar Istanbul Nerede?

  Çanakkale Geyikli arası kaç kilometredir?

  Çanakkale Geyikli arası yolculuk 1 saat 27 dakika sürmektedir. İki mesafe arası 94 kilometredir. Çanakkale merkez otogarından her saat kalkan minibüsler ile ulaşım sağlanmaktadır.

  Assos ta ne zaman denize girilir?

  Deniz tatili yapmak isteyenlerin haziran ayından itibaren akın etmeye başladığı Assos’un en kalabalık dönemiyaz aylarıdır. Sıcaklık 25-30 derece arasında olmasına rağmen devamlı esintili olması sayesinde bunalmadan gezebilirsiniz.

  Assos Ege denizi mi?

  Yaz ayrı güzeldir, kış başka Ege’de. Kuzey Ege denilince akla gelen ilk isimlerden biridir Assos. Ayvacık’ta anayoldan ayrılıp Behramkale’ye kadar süren o inişli çıkışlı kıvrımlı yol, gerçek hayattan kopup başka bir âleme geçişin başlangıcıdır bir bakıma.

  Assos açık mı?

  Turizm merkezi Assos Antik Limanı, 500 gün süreyle kapalı olacak. Önce, 2015’te turistik tesisin çatısına, geçen yıl da yola büyük kaya parçaları düştü. Assos’taki tehlike için AFAD harekete geçti.

  Leave a Reply

  Your email address will not be published.