Istanbul Adalar Nerede?

Prens Adaları, İstanbul Adaları ya da Kızıl Adalar (Yunanca : Πριγκηπονήσια Pringiponisia), İstanbul ‘un Anadolu Yakası ‘nın güney kıyılarının açıklarında, Marmara Denizi ‘nin kuzeydoğu kesiminde yer alan ve kısaca Adalar olarak anılan takımadadır.

İstanbul Adalar nereye bağlı?

Bu adacıklar çıplak ve boştur. İstanbul’un Karadeniz’deki adalarının ise tümü kayalık yapıdadır.

Tam adalar.

Adı Büyükada
Bulunduğu yer Marmara Denizi
Bağlı olduğu ilçe Adalar
Koordinatlar 40°51′21″K 29°07′25″D
Yüzölçümü (km2) 5,4

Istanbulda hangi adaya gitmeli?

İstanbul Adalar’ın en gözdeleri; Büyükada, Heybeliada, Kınalıada ve Burgazada’dır. Özellikle hafta sonunu trafik çilesinden uzak, dolu dolu geçirmek istiyorsanız Adalar tam size göre. Bizim tavsiyemiz, bu gezi için erken yola çıkmanız ve bütün bir gününüzü adalar gezisi için ayırmanız olacaktır.

İstanbul adalara gitmek ne kadar?

Adalar’da bir kişinin bilet ücreti 23 TL oldu

Öğrenci 7.82 TL oldu. TURYOL’da ise bilet fiyatı 23 TL olurken öğrenci 18 TL oldu. 2022 AYLIK AKBİL FİYATLARI NE KADAR OLDU? Mavi Kart (aylık) 316 liradan 430 liraya, aylık öğrenci 57,50 liradan 78 liraya, aylık sosyal (öğretmen-60 yaş) 196 liradan 266 liraya yükseltildi.

Adalara istanbuldan nasıl gidilir?

İstanbul Beşiktaş, Kabataş, Eminönü ve Anadolu yakasından Bostancı ve Kadıköy üzerinden vapur seferleri ile Adalar bölgesine ulaşmak mümkündür. Beşiktaş üzerinden Adalar seferi yapan vapur 07.30’da başlamaktadır. Sıra ile Kınalıada, Burgazada, Heybeliada’ya uğrar. En son Büyükada’ya ulaşır.

Istanbuldaki Adalar kimin?

İstanbul’un Adalar ilçesi, Prens Adaları ya da Kızıl Adalar olarak bilinen büyüklü küçüklü 9 ada (Büyükada, Heybeliada, Kınalıada, Burgazada, Sedef Adası, Yassıada, Sivriada, Kaşık Adası, Tavşan Adası) ve Vordonos Adası’nın oluşturduğu ada takımına sahip.

Büyükada hangi ile bağlı?

Büyükada, Marmara Denizi’nde bulunan ve İstanbul’a bağlı olan Prens Adaları’nın en büyüğüdür. İstanbul’un Maltepe ilçesinden sadece 2,3 km uzaklıktadır. Büyükada’da Nizam ve Maden Mahalleleri olmak üzere 2 mahalle bulunur.

See also:  Makaron Nerede Satılır Istanbul?

Sevgiliyle hangi adaya gitmeli?

Gezgin yorumlarına göre Tripadvisor’da en yüksek puanlı gezilecek yerler.

 • Burgazada.
 • Heybeliada Ruhban Okulu.
 • 3. Heybeliada Island.
 • Aya Yorgi Kilisesi.
 • 5. Kınalıada.
 • Büyükada Tabiat Parkı
 • Değirmenburnu Tabiat Parkı (Mesire Yeri)
 • İstanbul Adalar nasıl bir yer?

  Prens Adaları ya da Kızıl Adalar olarak bilinen İstanbul Adaları, şehrin Anadolu Yakası’nda ve güney bölgesinde konumlanmıştır. Büyüklü küçüklü 9 ada ve kıyıya yakın 2 kayalıktan oluşan bu adalar topluluğunun sadece beş tanesinde yerleşim bulunuyor. Bunlar Büyükada, Heybeliada, Burgazada, Kınalıada ve Sedefadası’dır.

  Dünyanın en güzel adası hangisi?

  Maldivler hiç şüphesiz dünyanın en güzel ada ülkeleri dendiğinde ilk akla gelen yer. Kristal berraklığındaki denizi, her göreni büyüleyen bembeyaz plajları ve Hint Okyanusu’nun bütün diğer güzellikleri sebebiyle en çok tercih edilen tatil destinasyonlarından biri.

  Adalar vapuru kaç TL 2021?

  Dentur Adalar Ücret Tarifesi 2021

  Geçerli olan seyahat ücreti ise kişi başı tek yön ve gidiş – dönüş ise olarak ücretlendiriliyor. 2021 yılı ücret tarifesi ise tek yön 25 TL, gidiş-dönüş ise 35 TL olarak belirlendi.

  Adalara gitmek ne kadar?

  Şehir Hatları Adalar Hattı’nda tam ücret tarifesi 5,20 liradan 10 liraya, indirimli öğretmen tarifesi 2,10 liradan 7 liraya, öğrenci tarifesi ise 1,20 liradan 5 liraya yükseldi. Adalar’da aylık abonman kartta ise tek yön tarifesi 3 basımdan 4’e çıkarıldı.

  İstanbul adalara nasıl gidilir 2021?

  1. İstanbul’dan Adalar’a gitmek için deniz yolunu kullanmanız gerekmektedir. İstanbul Anadolu Yakası’ndan Bostancı ve Kadıköy’den hareket eden vapurlara binebilirsiniz.
  2. Eğer Avrupa Yakası’ndan Adalara gitmek isterseniz; Eminönü, Kabataş ve Beşiktaş’tan kalkan vapurlar ile Adalar’a ulaşmanız mümkündür.

  Istanbul Avrupa yakasından adalara nasıl gidilir?

  İstanbul da özellikle Avrupa yakasında Eminönü, Karaköy ve Kabataş iskelesi, Asya yakasında ise Kadıköy, Bostancı, Maltepe, Kartal, Acılar iskelelerinden denizyolu ile istediğiniz saatlerde adalara ulaşabilirsiniz. Adalara ulaşım gerçekleştiren firmalar İDO, şehir hatları, Dentur, Turyol, Mavi Marmara ve Prenstur’dur.

  See also:  Istanbul Ticaret Üni Nerede?

  Istanbul Avrupa’dan adalara nasıl gidilir?

  İstanbul da özellikle Avrupa yakasında Eminönü, Karaköy ve Kabataş iskelesi, Asya yakasında ise Kadıköy, Bostancı, Maltepe, Kartal, Acılar iskelelerinden denizyolu ile istediğiniz saatlerde adalara ulaşabilirsiniz. Adalara ulaşım gerçekleştiren firmalar İDO, şehir hatları, Dentur, Turyol, Mavi Marmara ve Prenstur’dur.

  Istanbul eminönünden adalara nasıl gidilir?

  Eminönü’nden Turyol firmasıyla Kınalıada ve Büyükada’ya, Şehir Hatları firmasıyla Sedef Adası hariç tüm Adalar’a ulaşmak mümkün. Eminönü’nden Sedef Adası’na ulaşmak isteyen yolcuların ise Büyükada İskelesi’nde aktarma yapmaları gerekiyor.

  Leave a Reply

  Your email address will not be published.