Istanbul Adalar Nasıl Gidilir?

Adalara Nasıl Gidilir? İstanbul Beşiktaş, Kabataş, Eminönü ve Anadolu yakasından Bostancı ve Kadıköy üzerinden vapur seferleri ile Adalar bölgesine ulaşmak mümkündür. Beşiktaş üzerinden Adalar seferi yapan vapur 07.30’da başlamaktadır. Sıra ile Kınalıada, Burgazada, Heybeliada’ya uğrar.

İstanbul Adalar’a nasıl gidebiliriz?

Adalar’a tek ulaşım şekli denizyoludur. Adalar’a ulaşım sağlamak için Anadolu yakasından Bostancı, Kadıköy, Avrupa yakasından Eminönü, Kabataş ve Beşiktaş üzerinden Adalar vapurlarına binilerek Adalar’a ulaşım sağlanmaktadır.

Istanbulkart ile adalara nasıl gidilir?

İstanbul Kart’ınız yoksa, vapur iskelelerinde bulunan Akbil dolum makinelerinden ortalama 6 TL ödeyerek tek geçiş hakkı tanıyan kartlardan satın alabilirsiniz. Adalar’da tarihi yapıları, doğal güzellikleri ve daha fazlası için Adalar’da gezilecek yerler yazısına uğramayı unutmayın.

Büyükada vapurları nereden kalkıyor?

Büyükada’ya şehir hatları vapuru ya da yolcu motorları ve teknelerle gidilmektedir. Büyükada’ya vapurlar Eminönü, Beşiktaş, Kabataş, Kadıköy ve Bostancı iskelelerinden kalkmaktadır.

İstanbul adalara gitmek ne kadar?

Adalar’da bir kişinin bilet ücreti 23 TL oldu

Öğrenci 7.82 TL oldu. TURYOL’da ise bilet fiyatı 23 TL olurken öğrenci 18 TL oldu. 2022 AYLIK AKBİL FİYATLARI NE KADAR OLDU? Mavi Kart (aylık) 316 liradan 430 liraya, aylık öğrenci 57,50 liradan 78 liraya, aylık sosyal (öğretmen-60 yaş) 196 liradan 266 liraya yükseltildi.

İstanbul adalara nasıl gidilir 2021?

 1. İstanbul’dan Adalar’a gitmek için deniz yolunu kullanmanız gerekmektedir. İstanbul Anadolu Yakası’ndan Bostancı ve Kadıköy’den hareket eden vapurlara binebilirsiniz.
 2. Eğer Avrupa Yakası’ndan Adalara gitmek isterseniz; Eminönü, Kabataş ve Beşiktaş’tan kalkan vapurlar ile Adalar’a ulaşmanız mümkündür.

İstanbul’da hangi ada daha güzel?

İstanbul’a Yakın En Güzel Adalar Listesi

 • 1 Avşa Adası
 • 2 Marmara Adası
 • 3 Prens Adaları 3.1 1- Kınalıada. 3.2 2- Burgazada. 3.3 3- Heybeliada. 3.4 4- Büyükada. 3.5 5- Sedef Adası
 • See also:  Istanbul Kavacık Nereye Bağlı?

  İstanbulkart ile adalara gidilir mi?

  İstanbul Kart sahipleri Bostancı ve Kabataş’tan Adalar’a “Mavi Marmara” motorları ile seyahat edebiliyor. Ancak aylık akbil firmanın turnikelerinde geçerli olmuyor. Ayrıca 2021’de alınan karara göre akbil kullanan yolcular adalara gidişte aktarma ücretinden yararlanamıyor.

  Adalara aylık akbil geçiyor mu?

  i. Seferlerimizde abonman kartlar geçerlidir. İç hatlarda abonman limit miktarı 1, Karaköy-Bostancı hattında 2, Adalar hatlarında 4’tür (Sınırlı kullanımlı biletlerde 3’tür).

  Adalara akbil ne kadar 2022?

  Şehir Hatları ve özel deniz motorlarının Adalar seferlerinde yeni ücretler şöyle oldu: İlk biniş tam bilet ücreti ve aktarma 15.64 TL’den 21.90 TL’ye çıktı. Öğrenci 7.82 TL’den 10.95 TL’ye, öğretmen 10.95 TL’den 15.33 TL’ye yükseltildi.

  Adalar vapur seferleri nereden kalkıyor?

  Adalar vapur seferleri nereden kalkıyor? İstanbul Beşiktaş, Kabataş, Eminönü ve Anadolu yakasından Bostancı ve Kadıköy üzerinden vapur seferleri ile Adalar bölgesine ulaşmak mümkündür. Beşiktaş üzerinden Adalar seferi yapan vapur 07.30’da başlamaktadır. Sıra ile Kınalıada, Burgazada, Heybeliada’ya uğrar.

  Büyükada ulaşım nasıl sağlanıyor?

  Büyükada’ya malum deniz yolu ile gidiliyor ve farklı alternatifler mevcut. Bunlardan birisi şehir hatları vapurları, diğeri ise yolcu motorları ve motorlu tekneler. Ayrıca adalarda bulunan beachlerin de yaz aylarında, rezervasyonlu müşterilerine Bostancı ve Kartal’dan özel tekneler ile ring seferleri bulunuyor.

  Avrupa yakasından Büyükada’ya nasıl gidilir?

  Kadıköy: Kadıköy rıhtım iskelesinde yer alan Eminönü-Kadıköy-Adalar şehir hatları vapurları ile Büyükada’ya ulaşmak mümkündür. Kadıköy’den hızlı bir şekilde Büyükada’ya ulaşmak maksimum olarak yarım saat sürmektedir. Şehir hatlarının sefer saatlerini takip ederek Büyükada’ya ulaşım sağlayabilirsiniz.

  Adalara gitmek ne kadar?

  Şehir Hatları Adalar Hattı’nda tam ücret tarifesi 5,20 liradan 10 liraya, indirimli öğretmen tarifesi 2,10 liradan 7 liraya, öğrenci tarifesi ise 1,20 liradan 5 liraya yükseldi. Adalar’da aylık abonman kartta ise tek yön tarifesi 3 basımdan 4’e çıkarıldı.

  See also:  Istanbul Kart Seri Numarası Nerede?

  Adalar vapuru kaç TL 2022?

  Dentur Adalar Ücret Tarifesi 2022

  Geçerli olan seyahat ücreti ise kişi başı tek yön ve gidiş – dönüş ise olarak ücretlendiriliyor. 2021 yılı ücret tarifesi tek yön 25 TL, gidiş-dönüş ise 35 TL olan firmanın 2022 Mayıs itibariyle bilet fiyatları gidiş-dönüş 80 TL olarak belirlendi.

  Istanbulda vapurla karşıya geçmek ne kadar?

  Vapur bekleme sürelerini yok sayarsak karaköy – kadıköy rıhtım 22 dakika sürüyor. Eminönü – Kadıköy Rıhtım ise 20 dakika sürüyor. Eğer vapur Haydarpaşaya uğrarsa +5 dakika daha ekleyin.

  Leave a Reply

  Your email address will not be published.