Bağdat Caddesi Istanbul Un Hangi Ilçesindedir?

Bağdat Caddesi ya da kısaca ‘Cadde’ İstanbul’un Asya kıtasında bulunan; Kadıköy Belediyesi sınırları içerisinde; Kızıltoprak’tan başlayarak Maltepe Belediyesi sınırlarındaki Cevizli’ye kadar uzanan ünlü bir caddedir.

Bağdat Caddesi ile Caddebostan aynı yer mi?

Caddebostan, İstanbul’un Kadıköy ilçesinde bulunan bir semtidir. Çiftehavuzlar ve Erenköy arasında kalır. İstanbul’un en gözde semtlerinden olup Bağdat Caddesi, CKM (Caddebostan Kültür Merkezi) gibi yerlere ev sahipliği yapmaktadır.

Bağdat Caddesi Anadolu yakasında mı?

Istanbul’un en nezih yerlerinden biri. En kaliteli mekanlar, en iyi markalar hepsi aynı cadde de toplanmış. Sürekli canlı. Asya yakasının en kaliteli bölgesi Bağdat caddesi kesinlikle.

Bağdat Caddesi hangi durak?

Kantarcı durak, Caddebostan, Kadıköy içindeki Bağdat Caddesi konumuna en yakındır.

Bağdat caddesinin uzunluğu ne kadar?

Dokuz kilometre uzunluğundaki Bağdat Caddesi İstanbul’un en popüler alışveriş ve gezinti yerlerinden biri. Kızıltoprak, Feneryolu, Selamiçeşme, Çiftehavuzlar, Göztepe, Caddebostan, Erenköy, Şaşkınbakkal, Suadiye ve Çatalçeşme’yi geçerek Bostancı’ya kadar uzanıyor.

Caddebostan nasıl bir semt?

Sevimli sahil semti Caddebostan, şehirden uzakta huzur dolu bir sahil kasabası sakinliği taşısa da aslında şehrin göbeğinde olduğu için her yere hızla ulaşım sağlanabilen bir bölge. Hastane, okul, devlet daireleri gibi yerlere çok yakın olmasının dışında popüler mağaza ve markalara da yürüme mesafesinde.

Caddebostan nereye yakın?

Caddebostan Nerede ve Hangi İlçeye Bağlı? Caddebostan İstanbul ilinde yer almakta olup, Caddebostan Kadıköy ilçesine bağlıdır.Caddebostan haritası konumu ise 40° 58′ 4.5336” Kuzey ve 29° 3′ 43.1748” Doğu gps koordinatlarıdır. Caddebostan bağlı olduğu Kadıköy ilçe merkezine 2 kilometre mesafe uzaklıktadır.

Bağdat Caddesi ismi nereden geliyor?

Bağdat Caddesi’nin adı, IV. Murad’ın Bağdat seferinden geliyor. Ayrılıkçeşmesi’nden sonraki yol 1638 yılında IV. Murad’ın Bağdat seferine çıkışından itibaren Bağdat Yolu adını aldı.

See also:  Istanbul Marmara Forum Nerede?

Istiklal Caddesi Avrupa yakasında mı?

Beyoğlu’nun en kalabalık semti olan Taksim, Avrupa yakasında yer almaktadır.

Bağdat Caddesi Boyner hangi durak?

Şaşkinbakkal durak, Suadiye, Kadıköy içindeki Şaşkinbakkal Boyner konumuna en yakındır.

Bağdat Caddesi hangi otobüs gider?

Kadıköy bölgesindeki en çok ziyaret edilen yerlerden Bağdat Caddesi adresine toplu taşıma ile nasıl gidilir burada bulabilirsiniz.

 • Otobüs: 14B, 16D, 20K, 4, GZ2.
 • Tren: MARMARAY (ATAKÖY – PENDIK), MARMARAY (HALKALI – GEBZE)
 • Minibüs / Dolmuş: DOLMUŞ: D-36, DOLMUŞ: D34.
 • CKM hangi durakta?

  Yeniyol durak, Caddebostan, Kadıköy içindeki Caddebostan Kültür Merkezi konumuna en yakındır.

  Türkiye’nin en uzun caddesi kaç km?

  bakırköy’de de bulunan cadde. deniz neredeyse iskele caddesi orada. vanda bulunan ve dünyanın en uzun ikinci caddesi olarak bilinen cadde. uzunluğu 7 km’dir. van’daki iskele caddesi türkiye’nin en uzun caddesidir. aynı zamanda dünyanın da en uzun ikinci caddesidir.

  Bağdat Caddesi ne yenir?

  Türkiye’nin En Ünlüsü Bağdat Caddesi Üzerinde Yer Alan 8 Harika Mekan

 • Krep kafeler yaygınlaşmalı: The Crepe Escape.
 • Caddenin etoburu: Rotisserie Noir.
 • Caddenin kahvaltı mekanı: Voi Cadde.
 • İş çıkışı: Draft Gastro Pub.
 • Cunda Kadıköy’e bağlıymış: Cunda Balık.
 • Caddenin İtalyan’ı: Metre Pizza.
 • Cemil Topuzlu Caddesi hangi mahalle?

  Cemil Topuzlu Caddesi 40.966709 enlem ve 29.057739 boylamda yer almaktadır. Semt/Mahalle olarak Caddebostan Mh. ve Kadiköy ilçesine bağlıdır.

  Leave a Reply

  Your email address will not be published.