Avşa Adası Na Nasıl Gidilir Istanbul?

Avşa Adası’na İstanbul Yenikapı, Bostancı ve Avcılar’dan İDO deniz otobüsüyle 2 saat 45 dakika uzaklıktadır. Yaz sezonunda İstanbul’dan her gün deniz otobüsü seferleri yapılmakta olup, hafta sonları ek seferler yapılmaktadır. Sonbahar ve İlkbahar dönemimde ise İDO seferleri sadece hafta sonu gerçekleşmektedir.

Avşanın en güzel yeri neresi?

Avşa Adası’nda gezilecek yerler

Mavikoy, Çiftlik, Akvaryum ve Kamburtala Avşa Adası’nda gezilmesi gereken yerlerdir. Ali Baba Türbesi, Altınkum, Kadınlar Koyu, Çokincir Koyu, Yiğitler Köyü, Kumtur Plajı, Beyaz Saray Koyu ve Manastır Avşa Adası’nda mutlaka görülmesi gereken diğer yerlerdir.

Istanbuldan avşa adasına arabayla nasıl gidilir?

Avşa Adası’na İstanbul’dan kendi arabanız ile gitmek istiyorsanız Tekirdağ üzerinden kalkan feribot seferlerini kullanmalısınız. Eğer Çanakkale-Bursa-Balıkesir-Bandırma istikametinden gelecek iseniz Erdek’ten Kalkan Gestaş Gemisini Tercih Edebilirsiniz. Not: Gestaş Gemisi ile Araba ile gelşebilirsiniz.

İstanbul Avşa İDO ne kadar?

Avcılar Avşa Adası seferleri 2021 yazında sona ermiştir. Kışın AVCILAR İDO AVŞA seferi yoktur. Yaz aylarında 1 saat 50 dakika süren seferlerle İstanbul’dan Avşa’ya gelirken artık daha hızlı ve konforlu gelebiliyorsunuz. Avcılar Avşa Adası İDO bilet fiyatı 126 TL’dir.

Istanbuldan Avşa Adası kaç saat sürer?

İstanbul’dan deniz otobüsleriyle toplamda 3,5 saatte Avşa’ya ulaşılabiliyor. Nisan ayı ile birlikte başlayan İDO Avşa feribot seferlerine yaz aylarında artan ilgiden dolayı özellikle haftasonları seferler ekleniyor.

Avşa adasında nerede kalınır?

Bu 3 otel, Avşa’nın en iyi otelleridir.

 • Bahar Aqua Resort Otel. Balıkesir Avşa’da bulunan Bahar Aqua Resort merkezin 3 kilometre dışında ve yarım pansiyon konseptiyle işletiliyor.
 • Afissia Garden Hotel.
 • Ayanya Beach Bungalows.
 • Kiraz Apart Avşa.
 • Avşa Blue Sea Otel.
 • Yürekli Apart Otel.
 • Manyas Motel.
 • Sunset Motel.
 • Avsa degirmen ardi nerede?

  Avşa Adası Değirmenardı Mevkii Nerede? Bölge konumu itibari ile Avşa’nın kuzeyinde yer almaktadır. Değirmenardı plajının bitişinden itibaren Mavikoy başlamaktadır. Mavikoyda Özkan Sitesi bölgenin farklı bir yerleşim birimini oluşturmaktadır.

  See also:  Istanbul Sözleşmesini Kim Yaptı?

  Istanbul Avşa arası kaç saat sürer arabayla?

  İstanbul Bostancı üzerinden avşa adasına gelecek olan yolcuların toplam yolculuk süresi 4 saat 30 dakika sürerken Yenikapı`dan binen yolcuların toplam yolculuk süresi 3 saat 30 dakika sürmektedir.

  Avşa adasında araba yasak mı?

  Avşa Adası’nda araba yasak olmadığı gibi araç kullanmak oldukça kolaydır. Avşa içerisinde yeteri kadar otopark yada arabanızı ücretsiz park edebileceğiniz park alanları vardır. Avşa’nın gezilecek yerleri olan koylara daha kolay ulaşmak istiyorsanız Avşa’ya arabanız ile gelmenizi tavsiye ediyoruz.

  Yenikapı Avşa deniz otobüsü kaç saat?

  Avşa Adası İdo ile Kaç Saat Sürmektedir? Avşa Adası İdo ile İstanbul’dan Avşa’ya 2 saat 45 dakika sürmektedir. Bu süre İstanbul’dan kalkış süresine göre değişmektedir. Yenikapı, Bostancı ve Avcılar’dan kalkış mesafeleri bu süreye göre dahil edilmelidir.

  İDO bilet fiyatları ne kadar?

  İdo Bursa-Yenikapı bilet fiyatları 2022 ocak ayında en uygun promosyon bilet 37 TL, ekonomi sınıfı 56 TL, business sınıfı 101 TL, first class 650 TL’dir.

  Avşa adasına nasıl gidilir fiyat?

  Avşa Adası Bilet Fiyatları 2022 yaz sezonunda Erdek’ten Avşa’ya indirimli 15 TL, Tekirdağ’dan 100 TL, Tekirdağ Barbaros’tan 100 TL, İstanbul’dan Yenikapı Bostancı Avcılar Avşa Adası bilet fiyatları İDO ile ekonomi bileti 205 TL bilet fiyatı ödeyerek gidebilirsiniz.

  Tekirdağ Avşa kaç para?

  Tekirdağ Avşa seferleri yapan Öz kaptan Gemisi 2021 Güncel KIŞ tarifesidir.Tekirdağ Avşa feribot seferleri fiyatları yolcu 60 TL, araçlar şöför dahil 160 TL’dir.

  Silivriden Avşa Adasına nasıl gidilir?

  Silivri’den Avşa Adası’na direk feribot seferi yoktur. Uçar Seyehat ve İstanbul Seyahat’in araçları ile Silivri’den Tekirdağ Akport Gümrüklü Limanı arası 1 saat süren servisler aracılığı ile ulaşım sağlanmaktadır. Tekirdağ Avşa arası 3 saattir.

  See also:  Şişli Istanbul Un Hangi Yakasında?

  İDO bilet kaç yaşa kadar ücretsiz?

  9. İNDİRİMLİ BİLETLER

  ÇOCUKLAR ( 0-66 ay) Ücretsiz Nüfus cüzdanı veya resmi belge
  ÖĞRENCİ (6-24 yaş) 10 % indirim Resmi öğrenci belgesi ve nüfus cüzdanı.
  BASIN KARTI SAHİPLERİ 10 % indirim Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığı tarafından verilen basın kartı

  Leave a Reply

  Your email address will not be published.