Ankara Istanbul Hızlı Tren Ne Kadar?

Ankara’dan İstanbul’a yüksek hızlı tren ile seyahat yaklaşık 4.30 saat sürmektedir. Ankara İstanbul Arası Tren Fiyatları Ne Kadardır? İstanbul’a hızlı tren ile gitmek isteyenler Ankara’dan standart bilet ücreti ile 70 TL ödemesi gerekmektedir.
İstanbul Ankara Yüksek Hızlı Tren Bilet Fiyatları İstanbul-Ankara YHT bilet fiyatları standart biletlerde 70.00 TL, Esnek biletlerde 84.00 TL, Business Standart biletlerde 101,50 TL ve Business Esnek biletlerde 122,00 TL’dir.

Ankara-İstanbul tren kaç TL?

Ankara-İstanbul Yüksek Hızlı Tren (YHT) bilet fiyatı ne kadar? Ankara-İstanbul (Kadıköy) arası 98.5 lira olan bilet fiyatı 118.5 lira olurken gidiş-dönüş ücreti ise 202 lira olarak belirlendi.

Hızlı tren ücreti ne kadar?

Ankara ve Konya arasında seferlerine devam eden hızlı trenin bilet fiyatı ise 87 TL’ye çıktı. 2021 Aralık’ta 37 TL olan bilet fiyatları ocak ayındaki zamla beraber 52 TL’ye yükselmişti. Son zammın ardından bilet fiyatları altı ayda yüzde yüzden fazla zamlanarak 37 TL’den 87 TL’ye çıktı.

Ankara istanbul hızlı tren kaç TL 2022?

Ankara-İstanbul arasında gerçekleştirilen seferler için alınacak biletler ise 98,5 TL’den 118,5 TL’ye yükseltilmiş oldu. Aynı sefer için gidiş-dönüş biletleri de 202 TL’ye çıkarıldı.

Ankara istanbul hızlı tren biletleri ne kadar?

İstanbul-Ankara arasında hizmet veren yüksek hızlı tren seferlerinin bilet fiyatlarına yüzde 50 zam yapıldı. Böylece bilet fiyatları 101 TL’den 151 TL’ye yükseldi.

Ankara istanbul arası hızlı tren kaç saat sürüyor?

Seyahat Süresi : Ankara-İstanbul(Söğütlüçeşme) seyahat süresi duruş sayısına göre değişkenlik göstermekle birlikte 4.30- 5 saat aralığındadır.

Hızlı tren bileti kaç yaşa kadar ücretsiz?

Çocuk %50 : 7-12 yaş arası çocuklar için uygulanmaktadır. (Ayrı bir yer istenmemek koşuluyla 0-6 yaş çocuklar ücretsiz seyahat edebilir.) 65 Yaş ve üzerindeki yolcular %50: YHT, Anahat trenlerinde 65 yaş ve üstü yolcular yararlanabilmektedir.

See also:  Istanbul Öğrenci Kartı Ne Kadar?

Öğrenci tren bileti ne kadar?

Genç tarife ücreti de 37 liradan 45 liraya yükseltildi. Eskişehir-İstanbul arasında 64 lira olan bilet fiyatı 77 liraya yükselirken, gidiş-dönüş fiyatı da 109 liradan 131 liraya çıkarıldı. Aynı seferde genç tarife ücreti ise 54.5 lira iken 65.5 lira olarak belirlendi.

Ankara istanbul hızlı tren bileti nasıl alınır?

Hızlı tren bileti nereden nasıl alınır? Yüksek Hızlı tren biletleri İnternet üzerinden TCDD’nin resmi web adresi olan, https://www.tcddtasimacilik.gov.tr/yht/ankara-istanbul-ankara-yuksek-hizli-tren/ adresine giriş yapılır. İşlem ile direk olarak bilet alım sayfası açılır.

Istanbul Ankara hızlı tren nereden binilir?

Yüksek Hızlı Tren Ankara – İstanbul arası ve İstanbul – Ankara arasında günde karşılıklı 9 sefer yapıyor. Ankara’dan kalkan tren Eryaman, Polatlı, Eskişehir, Bozüyük, Bilecik, Arifiye, İzmit, Gebze, Pendik, Bostancı, Söğütlüçeşme, Bakırköy duraklarına uğrayarak Pendik’e yaklaşık 4 saat 20 dakikada ulaşıyor.

Leave a Reply

Your email address will not be published.