Istanbul Sivas Hızlı Tren Hattı Ne Zaman Açılacak?

Türkiye Cumhuriyeti Devlet Demiryolları (TCDD), İstanbul Sivas hızlı tren hattını 2017 yılında hizmete almayı hedefliyor. Projenin hizmete girmesiyle mevcut demiryolunun uzunluğu 405 kilometreye düşecek. Bu kapsamda gelecek yıl Ankara-Sivas yüksek hızlı tren YHT projesinin yapımı hızlandırılacak.

İstanbul Sivas hızlı tren hattı ne zaman açılacak 2022?

Ancak hattın açılışı gerçekleşmemişti. Son olarak 4 Eylül 2021 tarihinde Erdoğan’ın katılımıyla hizmete gireceği belirtilen hattın açılışı 8. kez ertelenmişti. 2022 Yılı Yatırım Programına göre ise hattın 2024 yılında tamamlanması planlanıyor.

İstanbul Sivas hızlı tren var mı?

Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan, Ankara-Sivas Yüksek Hızlı Tren Hattı’nın en geç 2019’da tamamlanacağını açıkladı. Ankara-Pendik arası çalışan YHT hattının Haydarpaşa’ya kadar uzamasıyla birlikte Sivas’tan çıkan yolcu 5 saatte Haydarpaşa’ya varacak.

İstanbul Sivas hızlı tren seferleri ne zaman?

YHT seferleri 2022’de başlayacak Hızlı tren seferlerinin 2022 yılında başlaması bekleniyor.

İstanbul Sivas hızlı tren kaç saat sürer?

Hat hizmete açıldığında Ankara-Sivas arasında 12 saat süren tren yolculuğu 2 saate düşecek. Ankara-Yozgat arası 55 dakikaya, İstanbul-Sivas ise 5 saate düşecek. Hızlı tren seferlerinin 2022 yılında başlaması bekleniyor. Maliyeti 10 milyar Türk lirası olan proje Sivas ekonomisine de büyük katkı yapacak.

Sivas hızlı tren yolu ne zaman açılacak?

Karaismailoğlu, ‘Bu yılın sonuna doğru Ankara-Sivas yüksek hızlı tren (YHT) hattını hizmete açacağız. ‘ dedi. Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, demir yolu ağırlıklı yatırım programını uygulayacaklarını belirterek, ‘Bu yılın sonuna doğru Ankara- Sivas yüksek hızlı tren (YHT) hattını hizmete açacağız.

Sivas tren garı açıldı mı?

Sivas’ta Yüksek Hızlı Tren projesi kapsamında yapımı tamamlanan gar, yolcu kabulüne hazır hale geldi. Ankara ile Sivas arasını 12 saatten 2 saate düşürecek olan Yüksek Hızlı Tren (YHT) Hattı Projesinin yüzde 95’lik kısmı tamamlandı. Kırıkkale ile Sivas arası yolcu seferlerine hazır hale geldi.

See also:  Istanbul Bilişim Mağazaları Nerede Var?

İstanbul Sivas tren kaç saat sürüyor?

İstanbul’dan Sivas trenle 5.5 saat sürecek.

Sivas’a hızlı tren var mı?

Ankara-Sivas YHT hattı üzerinde 8 istasyon bulunduğunu ifade eden Karaismailoğlu; Kırıkkale, Yerköy, Yozgat, Akdağmadeni üzerinden Sivas’a ulaşılacağını, Yerköy- Kayseri hızlı tren hattıyla ilgili altyapı çalışmalarının da devam ettiğini söyledi.

Sivas hızlı tren ne zaman bitecek?

Uzun yıllardır heyecanla beklenmen ve yüksek maliyetli olan Ankara Sivas Yeksek Hızlı Tren Ponjesi tamamlanmak üzere takriben bizim ön görümüze ve yapılan çalışmalar ışığında 2022 yılı son aylarında hizmete geçecektir.

Sivas hızlı tren Ne Zaman Açılacak 2021?

4 Eylül 2021’tarihinde açılması planlanan Ankara – Sivas Yüksek Hızlı Tren bilet fiyatlarının da 150-180 lira civarında olacağı tahmin ediliyor.

Sivas’a tren var mi?

Sivas Bölgesel Tren Seferleri

Sivas Garından günde 2 bölgesel tren seferi gerçekleşmektedir. Günün ilk treni saat 08:00’de, günün son treni ise saat 17:25’te Divriği yönüne doğru hareket etmektedir.

TCDD hızlı tren biletleri ne zaman açılıyor?

Biletlerin Satış Süreleri

Özel durumlar hariç olmak üzere; YHT ve Anahat trenlerinde seyahatin başlama tarihinden 30 gün öncesine kadar rezervasyon ve bilet satışına başlanır. Bölgesel tren biletleri seyahat gününde satılır.

Sivastan nereye hızlı tren var?

Güzergâh boyunca Elmadağ, Kırıkkale, Yerköy, Yozgat, Sorgun, Akdağmadeni, Yıldızeli, Sivas’ta olmak üzere toplam 8 istasyon olacaktır.

Ankara-Sivas hızlı tren kaç para?

Şu anda Sivas ile Ankara arasında otobüs bilet fiyatları 100 lira ile 120 lir arasında. 4 Eylül 2021’tarihinde açılması planlanan Ankara-Sivas Yüksek Hızlı Tren bilet fiyatlarının da 150-180 lira civarında olacağı tahmin ediliyor.

Hızlı tren fiyatları ne kadar?

Dört ay önce 84 TL’ye satılan biletler şu an 151 TL’ye alınıyor. Yüksek hızlı tren bilet fiyatlarına 3 Ocak 2022’de yaklaşık yüzde 20 zam yapılmıştı. Bu zamla bilet fiyatları 84 TL’den 101 TL’ye çıkmıştı. Son zammın ardından bilet fiyatları 151 TL’ye yükseldi.

Leave a Reply

Your email address will not be published.