Istanbul Servis Plaka Tahdidi Ne Zaman?

18.03 2019 tarih ve 2019/4-6 sayılı UKOME kararı hala yürürlüktedir. 2019/4-6 sayılı UKOME kararında takdiren sınırlama kararı alınmış ve şimdiki adı tahditli servis belgesi olan taşımacılık kartının süresi 30 yıla çıkarılmıştı. Bu kararın üstüne 11.06.2019 tarihli plaka tahdidi kararını içeren UKOME kararı alınmıştır.

Servis plakaları ne zaman verilecek?

Servis Plaka Hakları ile ilgili başvurusu tamamlanan vatandaşa sevindirici haber geldi. 03.06.2021 tarihli UKOME kararı ile Servis Plaka Hakkına sahip olan vatandaşlarımız, 31.08.2021 tarihi itibarıyla tahditli servis plaka hak tanımlama işlemlerini yapabilecekler.

Plaka tahdidi iptal mi?

Güncel Haber – 13-03-2021 01:18 16163 kez okundu. Plaka tahdidi başta İstanbul halkı olmak üzere bireysel taşımacı esnafını da mağdur etti. Tüketiciyi Koruma Derneği (TÜKODER) konuyu yargıya taşıdı. İstanbul 14. İdare Mahkemesi, plaka tahdidinin iptali yönünde karar verdi.

L plaka veriliyor mu?

L plaka ile sadece personel ve öğrenci servis hizmeti verilecek, turizm taşımacılığı ise yapılamayacak. UKOME tarafından alınan karara göre, servis araçlarında L plaka kullanılması, 1 Ocak 2019 tarihi itibariyle zorunlu hale getirildi.

Istanbulda kaç servis plakası var?

İstanbul’da 50 bin servis aracı bulunduğu bilgisini veren Avdagiç, bu araçların 18 bininin okul aracı olarak, kalan bölümünün ise personel taşımacılığında kullanıldığını bildirdi.

Okul servis plakası nasıl alınır?

Servislerde kullanılacak L ile başlayan plaka alımı için öncelikle İBB Tuhim sitesine girmeniz ve sisteme kayıtlı olan aracınıza seri plaka ataması yapmanız gerekiyor. Atama işlemi tamamladıktan sonra ise noter işlemlerinin sırası gerekiyor.

S plaka nedir ne işe yarar?

S plaka’da bir plaka türüdür. S plaka; İller içerisinde servis işletmeciliği yapmak isteyen araçları ayıran plaka koduna verilen isimdir.

Istanbul’da l plaka kaç para?

Servis Plakası Fiyatları

Model İlan Başlığı Fiyat
Ticari Araç Hat & Plaka Servis Plakası ESNAFTAN SATILIK TİCARİ L PLAKA ( ARAÇSIZ SATILIK PLAKA BOŞTA 750.000 TL
Ticari Araç Hat & Plaka Servis Plakası Sahibinden Ticari Araç Hat & Plaka Servis Plakası 900.000 TL
See also:  Istanbul Müze Kart Ne Kadar?

Araç olmadan servis plaka alınabilir mi?

Aracın ruhsat sahibi olmanız gerekmekte. Şayet değilseniz araç ile ilgili tescil işlemlerini yapabilmek için vekaletinizin olması gerekmektedir. Yanınız da servis taşımacılığı yetki belgesi ve ilgili araca ait taşıt kartı bulunmalıdır.

L plaka neresi?

Plaka Kodu Ülke Başlangıç
I İtalya 1910
IL İsrail 1952
IND Hindistan 1947
IR İran 1936

L plakalı araç şehir dışına çıkabilir mi?

Kapsam gereği araçlar belediye mücavir alanı dışında kullanılmamaktadır. Bu tür araçların kullanımı için Ulaştırma Bakanlığından belge alma zorunluluğu bulunmamaktadır. Hatta tahditli araçlara mevzuat gereği herhangi bir yetki belgesine kaydedilememektedir.

L plakası ne kadar?

Servis Plakası Sahibinden

Model İlan Başlığı Fiyat
Ticari Araç Hat & Plaka Servis Plakası Sahibinden Servis ve okul L Plakası 350.000 TL
Ticari Araç Hat & Plaka Servis Plakası Sahibinden Servis Plakası 650.000 TL
Ticari Araç Hat & Plaka Servis Plakası ESNAFTAN SATILIK TİCARİ L PLAKA ( ARAÇSIZ SATILIK PLAKA BOŞTA 750.000 TL

Servis plakası ne kadar kazandırır?

* Bir adet P Plakanın piyasa değeri 350-400 bin lira. Aylık kira getirisi 2 bin 500 lira.

Servis plakası ne kadar?

’50-60 BİN TL’DEN 300 BİN LİRAYA KADAR ÇIKTI’

İstanbul’da 20 binin üzerinde öğrenci servisi var. 10-12 bini hizmet veriyor. 8 bine yakını ise hizmet vermiyor. Bunların içinde plaka sahibi galeriler de var. Birçok galeri bu dönemde plakaları satmıyor. Kapanma döneminde bu plakaların fiyatı 50-60 liraydı.

J plaka ne demek?

J plakaları alınmış birçok araç var ama faaliyet gösteren yok. Onlar ticari amaçla, satmak amacıyla alınmış plakalardır.

Tahditli servis plakası ne demek?

Satış anında bir araca takılarak tescil edilmesi gerekecek. Tahditli plakaların satışı sadece Toplu Taşıma Aracı Kullanım Belgesi olan kişilere yapılacak. Bununla birlikte mevcutta tahditli plakaya sahip olanlara yani taksi, minibüs, taksi-dolmuş sahiplerine plaka devri yapılmayacak.

Leave a Reply

Your email address will not be published.