Istanbul Müze Kart Ne Kadar?

Satın aldığınız ilk günden itibaren bir yıl boyunca geçerli olan Müze Kart’ın fiyatı Türk vatandaşları için 60 TL’dir. MüzeKart’ınız ile tarihte bir yolculuğa çıkmak için MüzeKart satış noktalarına ulaşmak için tıklayınız. MüzeKart ile gezebileceğiniz T.C.

Müzekart kaç TL 2022?

Standart Müze Kart: Standart ücreti 2022 yılı için 60 TL’dir. 300’den fazla alana girişinizi sağlayan bu kart sayesinde kusursuz bir deneyim yaşama imkanına sahip olabileceksiniz.

Müzekart ile hangi müzeler ücretsiz?

Müzekart, bakanlığa bağlı bütün büyük müzelerin (Ayasofya, Topkapı Sarayı, Efes Antik Kenti, Göreme Açıkhava Müzesi, Pamukkale Hierapolis, Gaziantep Zeugma Mozaik Müzesi, Anadolu Medeniyetleri Müzesi vb.)

Müzekart kimlere ücretsiz?

– Öğrenci kimliği ibrazı şartı ile 30 lira olan Müzekart; 18 yaş altı öğrenci, Milli Eğitim Bakanlığına bağlı öğretmenler ve 65 yaş üstü vatandaşlar için ücretsiz.

Müzekart ile giriş ücretsiz mi?

Bu gruba girmeyen ziyaretçiler için Müzekart hizmeti yürürlüğe girmiş olup;Müze ve Örenyerlerinden temin edilebilen Müzekart ile ziyaretçiler Bakanlığımıza bağlı müze ve örenyerlerini (Elektronik Turnike Sistemi olan her bir Müze ve Örenyerinde yılda iki giriş hakkı olmak suretiyle) bir yıl boyunca ücretsiz ziyaret

Müzekart nereden alınır 2022?

Müze Kart Nasıl Alınır 2022? Müzekart almak istiyorsanız, müzekart başvuru birimlerine ulaşmanız gerekiyor. Müze kart satış noktalarına giderek ve online satış sistemine girerek başvuru yapabilirsiniz. Size tavsiyem satış noktalarına gitmeden internet üzerinden başvuru yapmanız.

Dolmabahçeye giriş ücreti ne kadar?

Düzenlemeye göre Dolmabahçe Sarayı’na giriş fiyatı Türk ziyaretçiler 100, yabancı ziyaretçiler ise 300 lira, Topkapı Sarayı kombine bilet için Türkler 100, yabancılar 320 lira ödeyecek. Diğer saray, köşk, kasır, müze ve fabrikalar için ise fiyatlar 10 lira ile 350 lira arasında değişecek.

See also:  Edirne Istanbul Tren Seferleri Ne Zaman Başlayacak?

Müzekart ile nerelere girilir istanbul?

İstanbul’da müzekart geçen yerler arasında Topkapı Sarayı ve İstanbul Arkeoloji Müzesi gibi önemli müzeler bulunuyor.

İstanbul’da Müzekart İle Gezilebilecek Yerler

 • Topkapı Sarayı
 • Beylerbeyi Sarayı
 • Türk ve İslam Eserleri Müzesi.
 • Yıldız Sarayı
 • Büyük Saray Mozaikleri Müzesi.
 • Fethiye Müzesi.
 • Galata Kulesi.
 • Galata Mevlevihanesi.
 • Müzekart Kapadokya’da nerelerde geçerli?

  Kapadokya’da müzekartı Ihlara Vadisi, Göreme Açıkhava Müzesi, Derinkuyu Yeraltı Şehri, Kaymaklı Yeraltı Şehri ve Zelve Ören Yeri’nden çıkartabiliyor ve anında kullanmaya başlayabiliyorsunuz.

  Müzelere giriş kimlere ücretsiz?

  Kültür ve Turizm Bakanlığı, tüm müzelerin, 18 yaş altı ve 65 yaş üstü vatandaşlar ile öğretmenler için ücretsiz olduğunu duyurdu. Kültür ve Turizm Bakanlığı, tüm müzelerin, 18 yaş altı ve 65 yaş üstü vatandaşlar ile öğretmenler için ücretsiz, diğer vatandaşları için de yıllık ziyaret bedelinin 60 TL olduğunu duyurdu.

  Ücretsiz Müzekart nasıl alınır?

  Müzekart sahibi olmak isteyenler, kart basım istasyonlarından, fotoğraflı T.C. kimlik kartı, pasaport ya da sürücü belgesi ile Müzekartlarını alabiliyor. Ayrıca isteyenler, ‘https://muze.gov.tr/’ adresine talep edilen bilgileri girerek kredi kartıyla Müzekart alabiliyor.

  18 Yaş Altı hangi müzeler ücretsiz?

  Kültür ve Turizm Bakanlığı, tüm müzelerin, 18 yaş altı ve 65 yaş üstü vatandaşlarla öğretmenler için ücretsiz olduğunu duyurdu. Müzekart’ın diğer tüm vatandaşlar için yıllık bedeli 60 lira.

  Öğretmen kartı Müzekart yerine geçer mi?

  Milli Eğitim Bakanlığına bağlı ilk ve orta öğretim okulları geçerli kimlik kartını haiz öğretmenler ( Özel Öğretim Kurumlarında görev yapanlar hariç) Ülkemizde görev yapan Büyükelçi, Başkonsolos ile refakatindeki eş ve çocukları, bakanlığa bağlı müze ve örenyerlerine ücretsiz giriş yapabilirler.

  Müzekart ile kaç kez?

  Artık o Müzekart’la her bir müzeye iki kez giriş hakkı veriyoruz.’ dedi. Kültür ve Turizm Bakanı Ömer Çelik, Kültür ve Turizm Bakanlığı, İş Bankası ve TÜRSAB-MTM ortaklığıyla gerçekleştirilen Maximum kartın Müzekart olarak kullanılmasına yönelik yapılan tanıtım toplantısına katıldı.

  See also:  Sivas Kongresinde Alınan Kararlar Istanbul Hükümetini Nasıl Etkilemiştir?

  Müze girişleri ne kadar?

  MÜZE FİYATLARI NE KADAR? Kültür ve Turizm Bakanlığı tüm müzelerin, 18 yaş altı ve 65 yaş üstü vatandaşlar ile öğretmenler için ücretsiz, diğer vatandaşları için yıllık ziyaret bedelinin 60 TL olduğunu duyurdu.

  Leave a Reply

  Your email address will not be published.