Istanbul Martı Nasıl Kullanılır?

Sürüşe nasıl başlarım?

  1. Sana en yakın Martı’yı bul ve üzerindeki QR kodunu okutarak sürüşe başla.
  2. Bir ayağını Martı’nın üzerine koy ve diğer ayağınla Martı’yı birkç kez it, artık gaz butonuna bastığında Martı harekete geçecektir.
  3. Unutma ki harekete geçtiğinde iki ayağın da Martı’nın üzerinde olmalı.

İstanbul Martı nasıl kiralanır?

Martı scooter kiralama yapabilmek için telefonlarınıza Martı uygulamasını indirmeniz gerekmektedir. Uygulama üzerinden gerekli kayıt bilgilerinizi doldurup banka ya da kredi kartınızı uygulamaya tanımladığınız taktirde üye işlemleriniz tamamlanır ve kiralamaya hazır duruma gelirsiniz.

Martı 1 saati ne kadar?

Martı saati kaç TL? Yapılan son zamla birlikte martı başlangıç ücreti 1,99 TL’dir. 1 dakikası 1,49 TL olup, 1 saatlik ücreti 89,40 TL olarak fiyatlandırılmıştır.

Martı Istanbul kart ile kullanılır mı?

Martı elektrikli scooter ağı İBB’ye ait bir sistem değil. Martı projesi özel bir firma tarafından yürütülür ve dolayısıyla Martılarda İstanbul kart geçerli değildir.

İstanbul Martı kaç TL?

Bugüne kadar Martı ile yolculuğa başlamak için 3 TL ve her 1 dakika için 0,75 TL ödemeniz gerekiyordu. Yapılan fiyat değişikliği ile birlikte Martı’nın başlangıç ücreti 1,99 TL oldu. Her 1 dakika için ise 0,59 TL ücret talep ediliyor.

Martı 1 saat ne kadar 2022?

Martı elektrikli scooter kiralama 1,99 TL’den başlıyor ve kullandığınız her bir dakika için 1,49 TL olarak ücretlendiriliyor. Buna göre 5 dakika Martı kullanacak olan biri toplamda 7.45 TL gibi bir üccret ödemesi yapar.

Martı motor kaç TL?

Gelin açılışı 3.99 TL olan ve dakika başı 1.49 TL yazan Martı Motor’a birlikte göz atalım.

Martı kullanmak zor mu?

More videos on YouTube

Martı’nın kullanımının oldukça kolay olduğunu da belirtelim. Hiç elektrikli scooter kullanmayan biri olarak yaklaşık 1 dakika içinde Martı’yı kullanmaya alıştım. Martı’yı sürerken uygulama üzerinden sürüşünüzün kaçıncı dakikasında olduğunuzu görebildiğinizi de ekleyelim.

See also:  Istanbul Sivas Hızlı Tren Hattı Ne Zaman Açılacak?

Martının dakikası kaç TL 2022?

Martı Scooter Fiyatları 2022

Başlangıç Ücreti ₺/dk
Martı Scooter 5 dakika fiyatı 9,44TL
Martı Scooter 10 dakika fiyatı 16,89TL
Martı Scooter 20 dakika fiyatı 31,79TL
Martı Scooter 30 dakika fiyatı 46,69TL

Martı kaç km hızla gidiyor?

Dünya çapındaki mikromobilite araçları ortalama 25 km/sa hıza çıkabiliyorken Martı elektrikli scooterlarının hızını güvenlik açısından 18 km/sa ile limitlemiştir. Martı’nın belirlediği hız limiti maraton koşucusu hızının dahi altındadır.

Martı cüzdan nasıl kullanılır?

Martı Cüzdanım seçeneğine geldiğinizde ise ‘yükle’ yazısına dokunuyor ve 25, 50, 100 TL olmak üzere girdiğiniz kredi kartınızla uygulamanıza bakiye ekliyorsunuz. Bir kuponunuz olduğunda ise kupon kodunuzu fotoğraf gördüğünüz ‘ekle’ yazısına dokunarak giriyorsunuz.

Martı uygulaması ödeme nasıl yapılır?

Martı scooter fiyat açısından değerlendirildiğinde oldukça uygundur. Uygulama üzerinden kredi kartı giriş işlemlerinizi gerçekleştirmeniz gerekmektedir. Ardından kredi kartından uygulamaya para aktarmanız gerekiyor. Yüklediğiniz para ile Martı’nızı kiralayabilir ve ulaşıma başlayabilirsiniz.

Istanbulda kaç tane Martı var?

Türkiye’de görülen 17 martı türünden 13’ü İstanbul’da yaşıyor. Ancak genel olarak ‘dost canlısı’ bilinen bu martılar içerisinde bir tür var ki saldırgan davranışlarıyla dikkat çekiyor. İşte Boğaz’ın simgesi olan martıların pek bilinmeyen dünyası!

Elektrikli Martı ne kadar?

Özellikleri değiştikçe fiyat aralıkları da değişecektir. Elektrikli scooter kiralama hizmetlerini kullanmak için ise açılışı ücreti olarak 1,99 fiyat öderken her bir dakika için 0,79 TL ücret ödenir. 5, 10, 15, 20, 25, 30, 35 dakikalık kullanımlar içinde özel fiyat baremleri bulunuyor.

İstanbul Martı nasıl şarj oluyor?

ekipler gps ile şarj / konum durumu takip edip şarjı bitenlerin akülerini bulunduğu yerden topluyor. akü değiştirdikten sonra da uygun noktalara geri yerleştiriyor. ben de genelde direklere bağladıklarından oradan şarj ediliyor sanıyordum. hadi onu anladık da, yolda şarjı bittiğinde ne oluyor? martı ile tatile çıkmak.

Leave a Reply

Your email address will not be published.