Istanbul Maltepe Hangi Yakada?

Maltepe, İstanbul’un Anadolu Yakası’nda Marmara Denizi’ne kıyısı olan bir ilçesidir. Kadıköy, Kartal, Sancaktepe ve Ataşehir ilçeleriyle komşu olan Maltepe, nüfus bakımından İstanbul’un dokuzuncu, Anadolu Yakası’nın dördüncü büyük ilçesi konumundadır.

İstanbul Maltepe hangi semte yakın?

İstanbul’un Anadolu yakasındadır. Batıda Kadıköy, kuzeyde Ümraniye ve Kartal, doğuda yine Kartal ilçeleriyle komşudur.

İstanbul Maltepe Anadolu yakasında mı avrupa yakasında mı?

Maltepe, Marmara bölgesinde yer alan İstanbul’un ilçelerinden biridir. 25 ilçesinin Avrupa, 14 ilçesinin Anadolu yakasında olduğu İstanbul’da bir Anadolu ilçesi olma özelliğine sahiptir. Kuzeydoğusunda Sancaktepe, kuzeyde Ataşehir, kuzeybatıda Kadıköy ve güneyinde Kartal ilçeleri ile komşu durumundadır.

İstanbul Maltepe hangi kıta?

Maltepe, Türkiye’nin kuzeybatısında Marmara bölgesinde bulunan İstanbul ilinin yaklaşık 477.000 nüfuslu ilçesidir ve İstanbul’un Anadolu yakasındadır.

Istanbul Maltepe nasıl bir semt?

Konum olarak İstanbul’un Anadolu yakasında yer alan Maltepe ilçesi, şehrin eski yerleşim bölgelerinden biridir. Deniz kenarında yer alan konumu ile, tarihte genellikle yazlık evlerin yer aldığı Maltepe, daha sonra yerleşimin arttığı bir bölge olmuştur.

Istanbul Maltepe adliyesi nereye bağlı?

Adliyenin açılmasıyla birlikte, İstanbul’un Anadolu Yakasındaki Kartal, Pendik, Tuzla, Kadıköy, Üsküdar, Ümraniye ve Sultanbeyli adliyeleri kapatılarak İstanbul Anadolu Adalet Sarayı’na bağlanmıştır.

İstanbul hangi ilçe hangi yakada?

İstanbul’a bağlı Anadolu ve Avrupa yakası olmak üzere 39 ilçe ve 936 mahalleden oluşuyor. Bunlardan 25’i Avrupa, kalan 14’ü ise Anadolu yakasında yer almaktadır.

İstanbul ilçeleri nüfusu​​​​​​​

İlçe Şile
Toplam Nüfus 37.904
Erkek Nüfusu 19.709
Kadın Nüfusu 18.195
Erkek % %52,00

İstanbul anadolu yakasında hangi ilçeler var?

İlçeler

 • Adalar.
 • Ataşehir.
 • Beykoz.
 • Çekmeköy.
 • Kadıköy.
 • Kartal.
 • Maltepe.
 • Pendik.
 • İstanbul Pendik Anadolu yakasında mı?

  Anadolu yakasında yer alan Pendik, Kartal Adliyesine bağlıdır. Diğer adı İstanbul Anadolu Adalet Sarayı olan adliyeye bağlı olan diğer ilçeler şunlardır: 1- Kadıköy 2- Kartal 3- Sultanbeyli 4- Ümraniye.

  See also:  Istanbul Zeytinburnu Hangi Yakada?

  Topkapı Maltepe nereye bağlı?

  Maltepe Mahallesi İstanbul ilinde yer almakta olup, Maltepe semtinde bulunan Maltepe Mahallesi Zeytinburnu ilçesine bağlıdır.Maltepe Mahallesi haritası konumu ise 41° 1′ 29.6616” Kuzey ve 28° 54′ 33.0876” Doğu gps koordinatlarıdır.

  Istanbul Maltepe’de hangi askeri birlik var?

  Maltepe bölgesinde bulunan Kenanevren Kışlası( ASKERİ BİRLİK ) konumuna en yakın metro durağı, 15 dk yürüme mesafesindedir.

  Fatih Avrupa mı Asya mı?

  Fatih ilçesi Avrupa yakasında yer alan ilçelerden biridir.

  Üsküdar Avrupa mı Asya mı?

  Üsküdar, İstanbul’un Anadolu Yakası’nda bulunan bir ilçesidir. Üsküdar İlçesi, kuzeyden Beykoz, kuzeydoğudan Ümraniye, doğudan Ataşehir, güneyden Kadıköy ilçeleri ve batıdan İstanbul Boğazıyla çevrilidir.

  Beşiktaş Avrupa yakası mı?

  Beşiktaş İstanbul ilinin bir ilçesidir. İl topraklarının Avrupa yakasında yer alır.

  Leave a Reply

  Your email address will not be published.