Istanbul Kıraç Nerede?

Kıraç İstanbul ilinde yer almakta olup, Kıraç Esenyurt ilçesine bağlıdır. Kıraç haritası konumu ise 40° 55′ 55.7472” Kuzey ve 29° 9′ 29.5668” Doğu gps koordinatlarıdır. Kıraç bağlı olduğu Esenyurt ilçe merkezine 41 kilometre mesafe uzaklıktadır.

Istanbul Kıraç hangi mahallede?

Kıraç Mahallesi Nerede ve Hangi İlçeye Bağlı? Kıraç Mahallesi İstanbul ilinde yer almakta olup, Kıraç semtinde bulunan Kıraç Mahallesi Esenyurt ilçesine bağlıdır. Kıraç Mahallesi haritası konumu ise 41° 2′ 13.3476” Kuzey ve 28° 39′ 30.1752” Doğu gps koordinatlarıdır.

Istanbul Kıraç hangi belediyeye bağlı?

Semt/Mahalle olarak Atatürk Mh. ve Esenyurt ilçesine bağlıdır. Kıraç Belediyesi haritası Istanbul ili içinde nerede olduğu harita merkezinde gösterilmektedir. Kıraç Belediyesi posta kodu 34517.

Kıraç nerenin ilçesi?

Esenyurt, İstanbul’un Büyükçekmece ilçesinin semtlerinden biriyken, 2008 yılında Kıraç beldesi ile birleştirilerek ilçe olmuştur.

Kıraç nasıl bir yer?

Esenyurt’a bağlı Kıraç, yüzlerce fabrikada binlerce işçinin çalıştığı, evlerle fabrikaların iç içe geçtiği bir işçi mahallesi. Çokça göçün yaşandığı, yoksul ve dar gelirli ailelerin hayat mücadelesi verdiği, yoksulluk kadar direnişe de tanık olmuş bir yer burası

Kıraç nerede yaşıyor?

Kıraç, yılın belirli zamanlarda Beykoz’a bağlı Ali Bahadır Köyü’nde 13 dönümlük arazi üstüne kurulu çiftliğinde karavanda yaşıyor.

Kıraça hangi otobüs gider?

Bu Otobüs hatları Kıraç/Esenyurt yakınından geçiyor: 142A, 429A, HT29.

Istanbul esenyurt nerede hangi yakada?

Esenyurt, Türkiye’nin kuzeybatısında Marmara Bölgesinde yer alan İstanbul ilinin yaklaşık 687.000 nüfuslu ilçesidir ve İstanbul’un Avrupa yakasındadır. Esenyurt ilçesi, İstanbul’un ilçelerinden batıda Büyükçekmece, güneyde Beylikdüzü, doğuda Avcılar ve kuzeyde de Başakşehir ve Arnavutköy ilçeleriyle komşudur.

Esenyurt nerede oturulur?

Esenyurt’ta gezilecek yerlere yakın göz alıcı dizaynları ile sizi cezbedecek oteller için Esenyurt oteller sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

See also:  Istanbul Kısıklı Nerede?
 • Haramidere. Esenyurt ilçesinin merkezi bölgelerinden biridir ve Beylikdüzü yolu üzerinde yer almaktadır.
 • Mehterçeşme.
 • Saadetdere.
 • İncirtepe.
 • Ardıçlı
 • Istanbul Esenyurt Avrupa yakasında mı Anadolu yakasında mı?

  Avrupa yakasında yer alan Esenyurt, Büyükçekmece Adliyesine bağlıdır. Sınır komşusu olan Beylikdüzü de, Büyükçekmece Adliyesine bağlı olan ilçeler arasında yer alıyor.

  Esenyurt’un en güzel yeri neresi?

  İstanbul Esenyurt’a geldiğinizde gezip görmenizi tavsiye ettiğimiz yerler ise şu şekilde; Recep Tayyip Erdoğan Parkı: Esenyurt’ta görülmesi gereken ilk yerlerden biri hiç şüphesiz Recep Tayyip Erdoğan Parkı. Parkın içerisinde pek çok spor ve sosyal aktivite alanları ve restoran yer alıyor.

  Esenyurt’un kaç tane mahallesi var?

  ESENYURT MAHALLELERİ VE KÖYLERİ, İSTANBUL

  İLÇE ADI ESENYURT MAHALLE SAYISI ESENYURT KÖY SAYISI
  ESENYURT 43

  Istanbul Esenyurt nüfusu ne kadar?

  İstanbul’un Esenyurt ilçesi, 2021 sonu itibarıyla 977 bini aşan nüfusuyla Türkiye’nin en kalabalık ilçesi olurken, bu özelliğiyle 57 ilin nüfusunu geride bıraktı.

  Leave a Reply

  Your email address will not be published.