Istanbul Kartımı Kaybettim Yenisini Nasıl Alırım?

Istanbul Öğrenci Kartımı Kaybettim Yenisini Nasıl Alırım? (Çözüm bulundu) Kartınız kaybolduğunda kayıp bildirimi yapmanız ve katınızı kapattırmanız gerekmektedir. ALO 153’ü arayarak kayıp bildiriminiz yapmanız gerekmektedir. İstanbulkart kaybolduğunda kart kapatma talebinde bulunmamanız halinde, kartınızı bir başkası kullanabilir. Contents

İstanbul kartımı kaybettim ne yapmalıyım?

Kartınız kaybolduğunda kayıp bildirimi yapmanız ve katınızı kapattırmanız gerekmektedir. ALO 153’ü arayarak kayıp bildiriminiz yapmanız gerekmektedir. İstanbulkart kaybolduğunda kart kapatma talebinde bulunmamanız halinde, kartınızı bir başkası kullanabilir.

Kayıp İstanbulkart nereden alınır?

Kartınızı kaybederseniz ALO 153’ü arayarak kartınızı kullanıma kapattırmanız gerekmektedir.Kartınızı kullanıma kapattırdıktan sonra aşağıdaki belgeler ile size en yakın İstanbulkart Başvuru Merkezi’ne giderek kartınızı yenileyebilirsiniz.

İstanbulkart kayıp cezası ne kadar?

Cezası 85, 125, 205 TL.

Öğrenci kartımı kaybettim ne yapmalıyım?

Kayıp, çalınma ve yıpranma durumlarında kart başvuru merkezlerine başvuru yapılır. Kullanıcı hatasından kaynaklanan arıza ve kayıp kartlardan 40 TL kart ücreti alınır. ARIZALANMASI HALİNDE; Arıza durumlarında kart başvuru merkezlerine başvuru yapılır.

İstanbulkart ücreti ne kadar?

Yeni zamla birlikte tek geçişlik İstanbulkart ücreti 7,67 TL oldu. Servis ücretlerine yapılan zammın yarın, diğer tarifeler ise 9 Nisan Cumartesi gününden itibaren geçerli olacağı belirtildi.

Otobüs kartımı kaybettim nasıl bulurum?

Kartınızı kaybederseniz ALO 153’ü arayarak kartınızı kullanıma kapattırmanız gerekmektedir.Kartınızı kullanıma kapattırdıktan sonra aşağıdaki belgeler ile size en yakın İstanbulkart Başvuru Merkezi’ne giderek kartınızı yenileyebilirsiniz.

İstanbulkart para iadesi nasıl alınır?

Istanbul kart para iadesi nasıl alınır? İstanbulkart dolum temsilcileri tarafından yanlışlıkla yapılan abonman dolum işlemlerinde, paranızı iade alabilmeniz için; İstanbulkart Başvuru Merkezlerimize şahsen gelerek başvuruda bulunabilirsiniz.

İstanbulkart nereden temin edilir?

İstanbulkartlar, İstanbulkart satışı ve dolumu yapan temsilcilerden kart satışı yapan Elektronik Para Yükleme makinasından alınabilir. Ancak kart ücretinin de 6 TL olduğunu hatırlatalım. Ayrıca internetten de İstanbulkart başvurusunda bulunabilirsiniz.

See also:  Istanbul Sözleşmesini Hangi Başbakan Imzaladı?

İstanbulkart yenileme nasıl yapılır?

Akbil yenileme işlemi Biletmatik’ler aracılığıyla yapılabiliyor. Bunun için öncelikle akbilinizi Biletmatik’e dokundurarak gelen ekrandan vizelemeyi seçmeniz gerekiyor. 5 TL karşılığında vizeleme işlemi yapılıyor. Bu noktada bir sorun yaşanması halinde ise ALO 153’ten Beyaz Masa’ya ulaşarak destek alabilirsiniz.

İstanbulkart başkası kullanırsa ne olur?

İstanbulkart’ı kart sahibinin dışında başka birinin kullanması halinde iptal ve para cezası uygulanıyor. İBB Ulaşım Daire Başkanlığı Toplu Ulaşım Hizmetleri Müdürlüğü, usulsüz kart kullanımının önüne geçmek için denetimlerine başladı.

Otobüste unutulan eşyalar nasıl bulunur istanbul?

İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin (İBB) 2020 yılında hayata geçirdiği uygulamayla, otobüslerin yanı sıra metrobüs, metro, tramvay, füniküler, vapur gibi toplu taşıma araçlarında unutulan eşyalar için e-Devlet üzerinden başvuru yapılabiliyor. Böylece kayıp eşyaların sahibine ulaştırılması kolaylaştırılıyor.

Öğrenci akbili mezun olduktan sonra ne zaman iptal olur?

” Öğrenci İstanbulkart’ınızın indirimli son kullanım tarihi 31.12.2021’dir. İndirimli tarifenizi kullanmaya devam etmek için yıl sonuna kadar 13 TL karşılığında vizeleme işlemi yapmanız gerekiyor.

Üniversite öğrenci kimliğimi kaybettim ne yapmalıyım?

2. Kimlik kartı kaybolursa ne olur? Akıllı Kartın kaybedilmesi halinde, herhangi bir gazeteye kayıp ilanı vermeniz gerekiyor. Daha sonra gazeteden keseceğiniz bu ilan sayfasını ve kimlik ücretinin yatırıldığı ilgili Akbank hesabına ilişkin dekont ile Öğrenci İşleri Dairesi Başkanlığı’na başvurmanız gerekiyor.

2021 öğrenci akbili nasıl alınır?

İstanbul İndirimli Kart çıkarmak isteyen öğrencilerin yapması gereken ilk şey bireysel.istanbulkart. istanbul adresine girip form doldurmak ve başvuru yapmak. Başvurunuzun durumunu yine aynı siteden görüntüleyebilirsiniz. Kartınız kısa bir süre içinde onaylanacak.

Bursa öğrenci kartımı kaybettim yenisini nasıl alırım?

Eğer kartınız burada yoksa hiç vakit kaybetmeden 0850 850 9916 Çağrı Merkezini arayarak kart kayıplarını bildirebilir ya da Burulaş Seyahat Kartları Ofislerine başvurup gerekli işlemleri yaptırarak kayıp kartı iptal ettirip yeni kart başvurusunda bulunmanız gerekmektedir.

Leave a Reply

Your email address will not be published.