Istanbul Kapadokya Nasıl Gidilir?

Kapadokya ya gelmenin en kolay yolu İstanbuldan uçak ile gelmektir. Türk Hava Yolları ‘nın her gün İstanbul-Nevşehir arasında karşılıklı uçak seferleri bulunmaktadır. Tuzköy Havaalanı Nevşehir merkezine 30 km uzaklıktadır.
Kapadokya’ya genellikle ulaşım kara yoluyla sağlanır. İstanbul-Ankara otobanı sayesinde bölgeye ulaşım sağlayabilirsiniz. Ege Bölgesi’nden gelenler Afyon yolunu kullanırken Karadenizliler bölgeye gelebilmek için Samsun yolunu tercih etmelidirler.

Istanbuldan kapadokyaya otobüsle nasıl gidilir?

Öncü Turizm, Metro Turizm gibi otobüs firmaları her gün farklı şehirlerden Nevşehir’e sefer düzenliyor. İstanbul’dan Nevşehir otogarına her gün Öncü Turizm, Metro Turizm gibi otobüs firmaları 120-140 TL arası bilet fiyatlarıyla hizmet vermektedir.

Istanbuldan Kapadokya’ya uçakla nasıl gidilir?

Kapadokya’ya Uçak İle Ulaşım

Kapadokya’da havalimanı bulunmamaktadır. Buraya en yakın havalimanı Nevşehir ve Kayseri’deki havalimanlarıdır. Genellikle Nevşehir tercih edilir. Türk Hava Yolları; İstanbul, Ankara, İzmir, Adana, Antalya, Bodrum gibi pek çok Nevşehir’e sefer düzenlemektedir.

Istanbul Kapadokya otobüs ile kaç saat?

En Çok Tercih Edilen İstanbul – Kapadokya Otobüs Seferlerinin Bilet Fiyatları

Otobüs Firması İstanbul Kapadokya Bilet Fiyatları Ortalama Sefer Süresi
Metro Turizm 350 TL 11 sa 14 dk
Nevşehir Seyahat 350 TL 11 sa 14 dk
Öncü Seyahat 350 TL 11 sa 14 dk

Kapadokya en güzel hangi ay?

Karasal iklimin karakteristik olarak hakim olduğu bölgeye gitmek için en uygun zaman ilkbahar ve sonbahar aylarıdır. Kapadokya seyahatinin çokça hareket gerektirdiği düşünülürse ziyaretinizi havaların çok sıcak ya da çok soğuk olmadığı bahar aylarında gerçekleştirmek en mantıklısı olacaktır.

Nevsehirden istanbula giderken hangi şehirlerden geçilir?

Nevşehir’e Demiryolu ile Ulaşım

İstanbul ve Ankara’dan Kayseri’ye tren ile ulaşılarak daha sonra Nevşehir’e karayolu ile geçilebilmektedir. Ankara’dan Kayseri’ye tren ile ulaşım yaklaşık olarak 6 saat sürmektedir. Bilet ücreti ise 21 – 25 TL’dir. İstanbul’dan ise önce Ankara’ya tren ile ulaşım sağlanmaktadır.

See also:  Vadi Istanbul Avm Nerede?

Kapadokya’ya nereden gidiliyor?

Karayolu ve havayolu ile Nevşehir’e ulaşabilirsiniz. Otobüsle gelmek isteyenler içinse pek çok şehirden direkt olarak Nevşehir’e otobüs seferleri bulabilirsiniz. Havayolunu tercih edenler içinse bölgeye en yakın havaalanı Kayseri’de. Oradan servis araçları ya da taksilerle Nevşehir’e gelebilirsiniz.

Kapadokyaya uçakla gidilir mi?

Her ne kadar pisti 5 uçak kapasiteli olsa da yoğun turizm sezonunda uçak seferleri sıklaşabiliyor. Nevşehir Kapadokya Havalimanı şehir merkezinden 25 km uzaklıkta bulunuyor.

Nevşehir Ürgüp arası kaç TL?

Nevşehir Otobüs Bileti Bilgileri

En Ucuz Bilet Fiyatı: Kayseri-Ürgüp 20,00 TL
En Ucuz Ay: Aralık
En Popüler Otobüs Firması: Nevşehir Seyahat

Peri bacaları ürgüpte mi Göremede mi?

Her yıl yerli ve yabancı milyonlarca turist tarafından ziyaret edilen Kapadokya’nın en önemli özelliğinden birisi de ünlü peri bacaları. Kapadokya’nın eşsiz bir güzelliğe sahip vadilerinde, beldelerinde, Göreme Milli Parkı’nda, hemen hemen her yerde görenleri büyüleyen peri bacaları bulunuyor.

İstanbul Nevşehir arası otobüs ile kaç saat?

İstanbul – Nevşehir arası otobüs yolculuğu ortalama olarak 10 saat 55 dakika sürmektedir. İstanbul – Nevşehir arası hangi otobüs firmaları sefer düzenlemektedir? İstanbul – Nevşehir arası sefer düzenleyen otobüs firmaları: Nevşehir Seyahat, Kamil Koç, Öncü Seyahat, Metro Turizm firmalarıdır.

İstanbul Ürgüp arası otobüsle kaç saat?

İstanbul – Ürgüp arası otobüs yolculuğu ortalama olarak 10 saat 51 dakika sürmektedir. İstanbul – Ürgüp arası hangi otobüs firmaları sefer düzenlemektedir?

İstanbul Nevşehir otobüs kaç TL?

En Çok Tercih Edilen İstanbul – Nevşehir Otobüs Seferlerinin Bilet Fiyatları

Otobüs Firması İstanbul Nevşehir Bilet Fiyatları Günlük Otobüs Seferi Sayısı
Metro Turizm 350 TL 8
Nevşehir Seyahat 350 TL 2
Öncü Seyahat 350 TL 1

Kapadokya Hangi Aylarda?

Kapadokya’ya hangi mevsimde gidilir? Kapadokya’nın en güzel mevsim sezon başlangıcı ve sezon bitimleridir. Mayıs, Haziran, Eylül ve Ekim ayları Kapadokya turlarının en keyifli geçtiği zamanlardır. Tercihinizi bu aylar içerisinde yaparsanız hava durumundan dolayı daha keyifli ve eğlenceli geçecektir.

See also:  Istanbul Martı Nasıl Kullanılır?

Ekim ayında Kapadokya’ya gidilir mi?

Baharda Kapadokya

Badem, kayısı ağaçları, gelincikler içindeki vadilerde yürürken yaşam sevincinizin canlanacağı Nisan – Mayıs Haziran ayları; kış öncesi doğanın sarımtırak renklerdeki vedasına karışacağınız Ağustos, Eylül,Ekim ve Kasım ayları ideal.

Kapadokyada yazın ne giyilir?

Ama burada bahsettiğimiz şey kışlık giyim gereksinimlerinden ziyade, Kapadokya’nın değişken havası ve karasal iklimini göz önünde bulundurarak, yaz aylarında bile mutlaka yanınızda taşımanızı tavsiye ettiğimiz ince bir mont, ceket ya da en azından hafif bir hırka.

Leave a Reply

Your email address will not be published.