Istanbul Izmir Otoyolu Nereye Kadar Açık?

Kuzey Marmara Otoyolu’nun, İstanbul’un Asya yakasında trafiğe açık güzergahı Pendik ilçesine bağlı Kurnaköy gişelerinden başlayıp İzmit’e kadar kesintisiz devam etmektedir.

İstanbul İzmir oto yolu nerelerden geçiyor?

Açılan Güzergah

 • İstanbul İzmir Otobanı
 • Gebze Dilovası
 • Osmangazi Köprüsü
 • Osmangazi Köprüsü Gişeleri.
 • Orhangazi Tüneli.
 • Orhangazi Gişeleri.
 • Balıkesir Kuzey Gişeleri.
 • Balıkesir Batı Gişeleri.
 • İstanbul İzmir otoyol ücretine köprü dahil mi?

  İstanbul – İzmir yönündeki seyahatlerde Osmangazi köprü gişesinde sadece köprü ücreti, otoyol çıkış gişesinde ise otoyol kısmına ait ücret tahsil edilir. İzmir – İstanbul yönündeki seyahatlerde ise Osmangazi köprü gişesinde hem köprü ücreti, hem de giriş noktasına göre otoyol kısmına ait ücret birlikte tahsil edilir.

  İzmir İstanbul otoban girişi nerede?

  , ‘ün Gebze ve Dilovası kavşakları arasındaki Muallimköy mevkiinden ayrılarak başlamakta, İzmit Körfezi’ni Osmangazi Köprüsü ile geçmekte ve Bursa Kuzey Kavşağı’nda ile kesişmekte ve şu an otoyolun bir parçası olan eski Bursa Çevre Yolu’na bağlanmakta ve ücretli otoyol sona ermektedir.

  Otoban geçiş ücreti nasıl ödenir?

  Otoyolumuzun gişeli bölgelerinde, kullandığınız mesafeye göre ücretinizi Kredi Kartınızla, Banka Kartınızla ya da Nakit olarak çıkış gişesinde ödeyebilirsiniz.

  İstanbul İzmir hangi yoldan gidilir?

  Özel aracı ile İzmir’e ulaşım sağlamak isteyen ziyaretçiler ise İstanbul- İzmir Otoyolu’nu ve D300-E96 otoyollarını kullanmak durumundalar. İki mesafe arasında hızlı ulaşım için İstanbul- İzmir Otoyolu tercih edilebilir. Bu yol ile, iki mesafe arası yolculuk ortalama 4- 4.5 saat sürmektedir.

  İstanbul İzmir arası otoban ücreti ne kadar?

  İstanbul – İzmir otoyolu 1.sınıf araçlar için Osmangazi köprüsünden gidilerek 459 TL tutmaktadır. İkinci sınıf araçlar için 733 TL, üçüncü sınıf araçlar için ise 871 TL olmaktadır. İstanbul – İzmir arası normalde 515 kilometre iken otoyol sayesinde bu mesafe 426 kilometreye kadar düşmüştür.

  See also:  Istanbul Lisesine Nasıl Gidilir?

  İstanbul İzmir otobanı kaç TL 2022?

  Otomobil: 459 TL. Hafif Ticari Araç: 733 TL. 3 Akslı Her Türlü Araç: 871 TL. 4 ve 5 Akslı Her Türlü Araç: 1155,50 TL.

  İstanbul İzmir otobanı kaç para 2022?

  İstanbul-İzmir Otoyol Ücretleri 2022

  Araç Tipi Osmangazi Köprüsü İzmir Çıkış
  Otomobil 184,5 TL 459 TL
  Hafif Ticari Araç 295 TL 733 TL
  3 Akslı Her Türlü Araçlar 350 TL 871 TL
  4 ve 5 Akslı Her Türlü Araçlar 464,5 TL 1.155,5 TL

  Osmangazi Köprüsü geçiş ücreti ne kadar?

  Osmangazi Köprüsü otomobil geçiş ücreti 184,50 TL, hafif ticari araç geçiş ücreti 295,00 TL ve motosiklet geçiş ücreti ise 129,00 TL’dir. Osmangazi Köprüsünden 3. sınıf araçların geçiş ücreti 350,00 TL, 4. sınıf araçların geçiş ücreti 464,50 TL ve 5. sınıf araçların geçiş ücreti ise 585,50 TL’dir.

  Kuzey Ege otoyolu nereden geçiyor?

  Kuzey Ege Otoyolu, mevcut İzmir Çevre Yolu’nun ( ) bittiği Menemen’deki Koyundere Kavşağı’ndan başlamaktadır. Menemen’den sonra Aliağa’dan geçmekte ve Çandarlı Limanı yakınlarında sona ermektedir. Uzunluğu 76 km olan ve 2×3 şeritli inşa edilen otoyol üzerinde 1.009 metrelik Buruncuk Tüneli bulunmaktadır.

  İstanbul İzmir Otoyolu kaç saat sürüyor?

  Otoyol sayesinde İstanbul- İzmir arası 8 saat süren yolculuk 3,5 saate düşecek. İstanbul-İzmir arasındaki mevcut yol yaklaşık 515 kilometre. Otoyolla iki kent arası 426 kilometreye düşmüş olacak. Böylece İstanbul ile İzmir arasındaki 8.5 saatlik seyahat süresinin 3,5 saate düşeceği hesaplanıyor.

  İstanbul İzmir arası yol kaç saat?

  İstanbul ile İzmir arasındaki mesafe, otoyollarda 477 kilometre dahil olmak üzere karayoluyla 456 kilometre ‘dir. Yol yaklaşık olarak 4 saat ve 10 dakika zaman alır ve Koşuyolu, Büyükbakkal, Sultanbeyli, Atatürk, Dilovası, Altınova ve Ovaakça Çeşmebaşı üzerinden geçer.

  See also:  Istanbul Kart Numaramı Nasıl Öğrenebilirim?

  Geçiş ihlali nasıl ödenir?

  Hgs cezanızı ilk olarak hgs bakiye yükleme noktalarından ödeyebilirsiniz. İkinci olarak ise PTT ödeme noktalarından gecikmiş hgs cezanızı kimliğiniz ve araç plakanızla birlikte yatırabilirsiniz. Hgs cezanızı anlaşmalı bankalardan online olarak da ödeyebilirsiniz.

  Ihlalli geçiş ödeme nereden yapılır?

  İhlali Geçiş Ödemeleri İçin Ziraat Bankası ve Halkbank Şubelerine Başvurabilirsiniz.

  Otoyol geçiş ücretleri ne zaman ücretsiz?

  Buna göre, bayram tatili nedeniyle KGM sorumluluğu altında bulunan otoyollar ile 15 Temmuz Şehitler Köprüsü ve Fatih Sultan Mehmet Köprüsü’nden geçişler, 30 Nisan Cumartesi (Cumayı cumartesiye bağlayan gece) saat 00.00’dan başlayarak, 5 Mayıs Perşembe saat 07.00’ye kadar ücretsiz olacak.

  Leave a Reply

  Your email address will not be published.