Istanbul Güngören Hangi Yakada?

İstanbul’un Avrupa yakasındadır. Güneyde Bakırköy ve Bahçelievler, batıda Bağcılar, kuzeyde Esenler ve Bayrampaşa, doğuda ise Eyüp ile komşudur. Güngören ilçesi, 3 Haziran 1992’de yürürlüğe giren 3806 sayılı yasayla kurulmuştur.

Istanbul Güngören hangi semtte?

Güngören, İstanbul’un bir ilçesidir. İlin batı yarısında Çatalca Yarımadası’nda yer alır; Türkiye’nin 7 km kare alanı ile yüzölçümü bakımından en küçük ilçesidir. 3 Haziran 1992’de ilçe olan Güngören, doğuda Zeytinburnu, Esenler güneyde Bakırköy, batıda Bahçelievler ilçelerine komşudur.

Istanbul Güngören nasıl bir yer?

7 km2 yüzölçümüyle istanbul’un en küçük ama 306 bin nüfusuyla km2 başına en çok insanın ikamet ettiği en kalabalık 2.ilçesidir(1.gaziosmanpaşa), e5 tarafındaki tozkoparan,nesih özmen ve nafiz gürman mahalleleri nispeten daha nezihtir bir çok tekstil kuruluşuna ve yüksek katlı apartmanlara ev sahipliği yapar, merkez ve

Güngören istanbul havalimanı arası kaç kilometre?

İstanbul Havalimanı Güngören’e yaklaşık 45-50 km mesafede.

Güngören Mah nereye bağlı?

Güngören Mahallesi İstanbul ilinde yer almakta olup, Taşdelen semtinde bulunan Güngören Mahallesi Çekmeköy ilçesine bağlıdır. Güngören Mahallesi haritası konumu ise 41° 1′ 35.3064” Kuzey ve 29° 13′ 8.4072” Doğu gps koordinatlarıdır.

Güngören hangi metro?

Bu Metro hatları Güngören yakınından geçiyor: M1A, M1B.

İstanbul Büyükçekmece Avrupa yakasında mı?

İstanbul’un bir ilçesi olan Büyükçekmece, Avrupa yakasında yer alan bir ilçedir. İlçe, şehrin batısında bulunmaktadır. Batısında Silivri, doğusunda Esenyurt ve Beylikdüzü, kuzeyinde Çatalca ile Arnavutköy bulunmakta ve güneyinde Marmara Denizi le çevrilmektedir.

İstanbul Kadıköy Avrupa yakasında mı?

Kadıköy ilçesi İstanbul Anadolu Yakasında bulunan bir ilçedir.

Emin önü hangi yakada?

Avrupa yakasında yer alan ilçelerden biri olarak günümüzde tercih edilen bir ilçedir. Özellikle turistlerin çok ziyaret ettiği Eminönü ilçesi, İstanbul Avrupa yakasındadır.

See also:  Istanbul Armutlu Nasıl Gidilir?

Güngören’de ne yapılır?

Güngören Gezilecek Yerler

 • Güngören Gezilecek Yerler.
 • Azîz Paşa Mesire Alanı
 • Kale Outlet Center.
 • Güngören Park Avm.
 • Genç Osman Cami.
 • Tim Avm.
 • İBB Güngören Erdem Beyazıt Kültür Merkezi.
 • Güngören İlçe Halk Kütüphanesi.
 • Istanbul Güngören nüfusu ne kadar?

  Güngören nüfusu 2021 yılına göre 283.083. Bu nüfus, 143.719 erkek ve 139.364 kadından oluşmaktadır. Yüzde olarak ise: %50,77 erkek, %49,23 kadındır.

  Istanbul Havalimani Taksim Taksi kac para?

  İstanbul Havalimanı’ndan Taksim’e taksi fiyatı ne kadardır? İstanbul Havalimanı’ndan (IST) şehir merkezindeki Taksim bölgesine yolculuk ücreti yaklaşık 15,0€/17.65$ (150₺) olup seyahat süresi yaklaşık 40 dakikadır.

  Merter’den Yeni havalimanına nasıl gidilir?

  Merter’den metrobüse binip Ayvansaray’a giderek Ayvansaray Metrobüs Durağı’ndan geçen HAVAİST İST-1 otobüsüne binebilirsiniz.

  Bakırköy Havaalanı Taksi ne kadar tutar?

  İlçelere Göre İstanbul Havalimanı Taksi Ücretleri

  İLÇE MESAFE KM ÜCRET
  Bakırköy 42 274,40TL
  Başakşehir 29 192,50TL
  Bayrampaşa 40 261,80TL
  Beşiktaş 37 242,90TL

  Leave a Reply

  Your email address will not be published.