Istanbul Esenler Otogarı Hangi Yakada?

Büyük İstanbul Otogarı; Bayrampaşa ilçe sınırları içerisinde olmasına karşın, Esenler ilçe merkezine çok yakın olması dolayısıyla uzun yıllar halk arasında Esenler Otogarı olarak da anılan, İstanbul’un Avrupa yakasında bulunan şehirlerarası otobüs terminalidir.

Istanbul Esenler hangi yakada?

Esenler, İstanbul’un Avrupa yakasındadır. Esenler, İstanbul’un ilçelerinden biridir. Kuzeyde Gaziosmanpaşa, güneyde Güngören, güneydoğuda Zeytinburnu, batıda Bağcılar ilçeleriyle komşudur. Esenler, 18 mahalleden oluşmaktadır ve yüzölçümü toplam 5.227 hektardır.

Istanbul Esenler Otogarı nereye yakın?

Esenler Otogarı 41.040192 enlem ve 28.894545 boylamda yer almaktadır. Semt/Mahalle olarak Altıntepsi Mh. ve Bayrampaşa ilçesine bağlıdır.

Esenler Avrupa yakasında mı?

17 mahalle ve 3 semtten oluşan Esenler ilçesi Avrupa yakasında yer almaktadır.

Istanbul terminali hangi semtte?

Büyük İstanbul Otogarı ya da resmi adıyla İstanbul 15 Temmuz Demokrasi Otogarı, Bayrampaşa ilçe sınırları içerisinde olmasına karşın, Esenler ilçe merkezine çok yakın olması dolayısıyla halk arasında Esenler Otogarı olarak da anılan, İstanbul ‘un Avrupa yakasında bulunan şehirlerarası otobüs terminali.

Esenlerde nerelere gidilir?

Esenler Gezilecek Yerler : En Güzel Yerlerin Listesi

 • 1 Esenler Gezilecek Yerler.
 • 2 15 Temmuz Millet Bahçesi.
 • 3 Taş Cami.
 • 4 Avasköy Kemeri.
 • 5 Atışalan Çeşmesi.
 • 6 Hünkâr Kasrı
 • 7 Davutpaşa Kışlası
 • 8 Esenler Bölge Parkı
 • Esenler Otogar hangi durak?

  Bayrampasa bölgesinde bulunan Esenler Otogarı konumuna en yakın otobüs durağı hangisidir? Otogar / Son Durak (76o) Yönü durak, Bayrampasa içindeki Esenler Otogarı konumuna en yakındır.

  Esenler Otogar hangi otobüs gider?

  OTOBÜS İLE ESENLER OTOGARI’NA ULAŞIM

  Esenler Otogar’a farklı noktalardan otobüs ile ulaşım sağlanmaktadır. 33M, 760, 41AT,110, 830, 280, 910, 750 numaralı otobüslere binerek Esenler Otogar’a gidebilirsiniz.

  Esenler Otogar Havaalanı arası kaç km?

  Esenler Otogarı İstanbul Havalimanı arası kaç km? İstanbul Havalimanı Esenler Otogarı’na yaklaşık 35-40 km mesafede.

  See also:  Mall Of Istanbul Ne Zaman Açıldı?

  İstanbul esenyurt Anadolu yakasında mı?

  İstanbul’a bağlı Esenyurt’un Avrupa mı yoksa Anadolu yakasında mı olduğu birçok kişi tarafından merak ediliyor. 2008 yılında ilçe olan Esenyurt, Avrupa yakasındadır.

  İstanbul Esenler hangi ilçeye bağlı?

  Esenler, Bakırköy ilçesine bağlı iken 1992 yılında yapılan değişiklikle Güngören ilçesine bağlanmıştır. Ardından 1993 yılında yapılan değişiklikle Güngören’den ayrılarak İstanbul’un 33. İlçesi olmuştur.

  Istanbulda Hangi yaka daha büyük?

  Yayınlanan bilgiye göre, İstanbul’un nüfusu, 2021’de bir önceki yıla göre 378 bin 448 kişi artarak 15 milyon 840 bin 900 kişi oldu. Avrupa Yakasında 10 milyon 224 bin 323 kişi yaşarken Anadolu Yakasında 5 milyon 616 bin 577 kişi yaşıyor.

  Istanbulda nerelerde otogar var?

  Türkiye’nin en çok nüfusa sahip olan şehri olarak aynı zamanda karayolu ulaşımının da merkezi kabul edilen İstanbul’da üç tane otogar bulunur:

 • İstanbul Harem Otogarı
 • İstanbul Esenler Otogarı
 • İstanbul Alibeyköy Otogarı
 • Istanbul Harem otogar hangi yakada?

  Harem Otogarı, İstanbul’un Anadolu Yakası’nda bulunan otogardır. İstanbul ile farklı şehirler arasında seyahat etmek isteyen ve Anadolu Yakası’nda bulunan herkes buradan hareket eder. Otobüsle seyahat ederken otogar ile ilçeler arasında nasıl ulaşım sağlayacağınızı bilmeniz gerekmektedir.

  Istanbul’da kaç tane otobüs terminali var?

  İstanbul’da Bayrampaşa ve Üsküdar ilçelerinde olmak üzere 2 tane otogar bulunuyor. İstanbul Otogarı olarak adlandırılan Bayrampaşa otogarı; 5 Mayıs 1994 yılında hizmete açıldı. Üsküdar’daki Harem Otogarı ise, 1970’te hizmete girdi.

  Leave a Reply

  Your email address will not be published.