Istanbul Ataşehir Nerede?

İstanbul haritasında Ataşehir ilçesi Ataşehir, Türkiye’nin kuzeybatısında Marmara Bölgesinde yer alan İstanbul ilinin yaklaşık 409.000 nüfuslu ilçesidir ve İstanbul’un Anadolu yakasındadır.

Istanbul Ataşehir hangi ilçeye yakın?

2008 yılında ilçe statüsüne kavuşmuştur. Güneyinde Maltepe, batısında Kadıköy, kuzeybatısında Üsküdar, kuzeyinde Ümraniye, kuzeydoğusunda Çekmeköy ve doğusunda Sancaktepe ilçelerine komşudur.

Istanbul Ataşehir nerede hangi yakada?

Ataşehir, İstanbul’un Anadolu yakasında bulunan bir ilçedir. İstanbul’un doğu yarısında, Kocaeli Yarımadası’nın batı kısmında yer alan ilçenin denize kıyısı yoktur. 2008 yılında Kadıköy, Ümraniye ve Üsküdar’dan bâzı mahallelerin içine katılmasıyla ilçe statüsü kazanarak İstanbul’un 39 ilçesinden biri olmuştur.

Istanbul Ataşehir nasıl bir yer?

yerleşim düzeni ve binaları bakımından ataköy’e benzer, lakin binalar daha yeni ve dolayısıyla moderndir. yine bir emlak bankası projesi olmakla birlikte,ataşehirin konsepti ataköy’den tamamen farklıdır. ataköy’ün aksine ataşehir,bariz çizilmiş sınırlarla çevresindeki yerleşim birimlerinden ayrılmıştır.

Ataşehir hangi ilçeden ayrıldı?

Ataşehir İlçesi, Kadıköy İlçesinden 7, Üsküdar İlçesinden 3 ve Kartal (Samandıra) İlçesinden 1 mahalle alarak 13 mahalleden oluşmak kaydıyla kurulmuştur. Ancak Ümraniye İlçesinden bağlanan Yeni Çamlıca Mahallesi, Ümraniye Belediye Meclisinin Kararı ve Valilik Makamının Onayıyla 4 mahalleye bölünmüştür.

Ataşehir’e metro ile nasıl gidilir?

Ataşehir’e, Kadıköy- Tavşantepe metro hattını kullanarak da ulaşım sağlayabilirsiniz. Yenisahra metro durağında indikten sonra, Ataşehir’e giden otobüs ve minibüs seferlerini kullanabilirsiniz.

Ataşehirde nereye gidilir?

Ataşehir’de Gezilecek Yerler

 • Eğlence ve Alışveriş Bir Arada: Watergarden.
 • Doğa ile İç İçe: Nezahat Gökyiğit Botanik Bahçesi.
 • Ataşehir’in En Eski Çarşısı: Mozaik Çarşı
 • Kayışdağı Ormanı
 • Klasik Otomobillerin Adresi: My Museum Otomobil Müzesi.
 • Türbe Ziyareti: Ali Gazi Baba Türbesi.
 • İstanbul Ataşehir hangi vergi dairesine bağlı?

  Kozyatağı Vergi Dairesi, vergi daireleri, İçerenköy Mah., Değirmen Yolu Sok., No:18, Ataşehir, İstanbul, Türkiye – Yandex Haritalar.

  See also:  Istanbul Sözleşmesi Ne Zaman Imzalandı?

  Batı Ataşehir hangi ilçeye bağlı?

  barbaros, yeni sahra, örnek, mustafa kemal, esatpaşa ve fetih mahallelerinden oluşan ataşehir ilçesinin batı bölümü.

  İstanbul Avrupa yakasında hangi ilçeler var?

  Kuzey sahilini kapsayan Eyüpsultan, Arnavutköy ve Çatalca, güney sahilinde ise Fatih, Zeytinburnu, Bakırköy, Küçükçekmece, Avcılar, Beylikdüzü, Büyükçekmece ve Silivri bulunmaktadır. Boğaziçinde bulunan ilçeler Beyoğlu, Beşiktaş ve hem kuzey sahiline hem de boğaziçine bakan tek ilçe Sarıyer’dir.

  İstanbul Ataşehir Atatürk Mahallesi nerede?

  Atatürk Mahallesi Nerede ve Hangi İlçeye Bağlı? Atatürk Mahallesi İstanbul ilinde yer almakta olup, Ataşehir Merkez semtinde bulunan Atatürk Mahallesi Ataşehir ilçesine bağlıdır.Atatürk Mahallesi haritası konumu ise 40° 59′ 20.9040” Kuzey ve 29° 6′ 12.2724” Doğu gps koordinatlarıdır.

  Yeni Çamlıca nasıl bir yer?

  sıkıntı bir mahalledir, girişinde besmele çek lan, abdestsiz girilmez, hop dersin göte yersin gibi yazıların bulunduğu yobaz, suriyeli, dinci, kurt ve soparlarin bol bulunduğu tehlikeli bir mahalledir. dini dernek ve vakıflar bolca bulunmakta, başıboş tehlikeli cins köpeklerde çalındığı için bolca bulunmakta.

  İstanbul semtleri nelerdir?

  Şehir içinde şehir: İstanbul’un semtleri

 • Emirgân. İstanbul’da Boğaz’a nazır Emirgân Korusu ve ünlü laleleri.
 • Taksim. Taksim’in en işlek caddesi olan İstiklal Caddesi’nde tarihi tramvay.
 • Nişantaşı
 • Kadıköy.
 • Moda.
 • Balat.
 • Cihangir.
 • Karaköy.
 • İstanbul Kayışdağı hangi yakada?

  Kayışdağı, Ataşehir

  Kayışdağı
  Bölge Marmara
  İl İstanbul
  İlçe Ataşehir
  İdare

  Bakkalkoy nereye bağlı?

  Bakkalköy Nerede ve Nereye Bağlı? Bakkalköy Marmara bölgesinde yer almakta olup, İstanbul iline bağlıdır. Bakkalköy bağlı olduğu İstanbul iline 20 kilometre mesafe uzaklıktadır.Bakkalköy haritası konumu 40.9637 enlem ve 29.2112 boylam olarak haritada gösterilmektedir.

  Ataşehir kaç km kare?

  İstanbul’nun İlçeleri

  İlçeler Nüfus Yüzölçümü (km2)
  Kadıköy 451.453 25,132
  Kağıthane 442.694 15,601
  Fatih 433.873 16,507
  Ataşehir 423.372 26,102

  Leave a Reply

  Your email address will not be published.