Istanbul Anne Kart Nasıl Alınır?

Anne kartları, İstanbulkart başvuru noktalarından veya İstanbul anne kart resmi adresinden online olarak müracaat edildikten sonra alınır. Teslim durumu başvuru sonrasında belirlenir. 0- 48 ay arası çocuğa sahip olan anneler, Anne kart adı altında ücretsiz olarak İstanbulkart kullanabilecekler. Kargo ile size teslim edilir.
Anne Kart başvuruları, https://www.istanbulkart. istanbul/anne-kart web sitesinden, “Şimdi Başvur” butonunu tıklayarak “Online İşlemler” menüsünden kolayca yapılabiliyor. Ya da tercih edilen en yakın İstanbulkart Başvuru Merkezlerinden de anında teslim alınabiliyor.

4 yaş altı çocuğu olan annelere ulaşım kartı nasıl alınır?

Anne Kart başvurunuzu https://www.istanbulkart. istanbul/anne-kart web sitemizdeki şimdi başvur butonunu tıklayarak online işlemler menüsünden kolayca yapabilir ve tercih edeceğiniz, size en yakın İstanbulkart Başvuru Merkezinden Anne Kart’ınızı teslim alabilirsiniz.

Anne kart ücreti ne kadar?

İBB adresinden başvuru yapılan Anne Kart için 10 lira ödemeniz ve online başvuru sayfası hazırlamanız yeterli. İBB 0-4 yaş arası çocuğu olan annelere ücretsiz ulaşım imkanı sağlıyor. Ücretsiz ulaşım için Anne Kartınızın olması gerekiyor.

Anne akbili nasıl çıkarılır?

4 yaş ve altında çocuğu olan ve bebekli anneler bedava ulaşım hakkı için İETT merkezlerinden kimlikleriyle başvuru yaparak, anne kart akbilini alabilecekler. Başvurular online İBB web sayfasından yapılacağı gibi aşağıdaki linkte bulunan beyaz masadan da gerçekleşebilir.

Anne kart için neler gerekli?

Çocuklu annelere ücretsiz akbil başvurusu için gerekli evraklar arasında sadece bir adet son altı ayda çekilmiş fotoğraf ve üzerinde T.C.K.N olan kimlik bir de bebeğinizin kimliğinin olması yeterli olacaktır.

İstanbulkart 4 yaş indirimli ne kadar?

İBB Meclisi 17 Temmuz’daki kararıyla, 4 yaşa kadar çocuğu olan çocukların annelerine ücretsiz ulaşım kartı verilmesini ve ücretsiz taşıma bedelinin Belediye bütçesinden karşılanmasını onaylamıştı. 0 – 48 ay çocuğu olan anneler, Anne Kart adı altında ücretsiz İstanbulkart (150 kontör içeren) alabilecek.

See also:  Istanbul Nasıl Fethedildi?

Anne kart 150 kontör aylık mı?

Anne Kart ile çocuklu anneler aylık 150 ücretsiz geçiş hakkına sahip oluyor.

Anne kart limitli mi?

İBB Meclisi de 17 Temmuz’daki kararıyla, 4 yaşa kadar çocuğu olan çocukların annelerine ücretsiz ulaşım kartı verilmesini ve ücretsiz taşıma bedelinin Belediye bütçesinden karşılanmasını onaylamıştı. 0 – 48 ay çocuğu olan anneler, yarından itibaren Anne Kart adı altında ücretsiz İstanbulkart (150 kontör içeren)

Ücretsiz anne kartı nerelerde kullanılır?

Anne Kart ile şehir içi ulaşımda ücretsiz seyahat etmenin yanı sıra içerisine bakiye yüklemeleri durumunda; Beltur, BNB (bisiklet), Sosyal Tesisler, İspark, İsper, Migros, A101, Hamidiye Otomatları ve İtaksi gibi sosyal alanlarda harcama ya da ödeme işlemlerini yapılabileceği para kart olarak da kullanılabilecek.

Anne kartı başkası kullanırsa ne olur?

Kişiye özel verilen kartlar, sadece sahibi tarafından kullanılabiliyor. Başkasına ait kart kullanımı tespit edildiğinde ise iptal ve para cezası uygulanıyor.

Anne kart kaç yaşına kadar geçerli?

İstanbul Büyükşehir Belediye Meclisinin almış olduğu 17 Temmuz tarihli karar doğrultusunda, İstanbul’da ikamet eden 0-4 yaş arası çocuk sahibi anneler, İstanbul il sınırları içerisinde toplu ulaşımda ücretsiz olarak seyahat edebilecekler.

Anne karta kimler başvurabilir?

Başvuru nasıl yapılıyor? 0-4 yaş arası çocuğu olan anneler başvuruyu hem online hem de kart başvuru merkezlerinden yapabiliyor. Online başvurular belediyenin sitesinden yapılıyor. Daha sonra tercih edilen en yakın kart başvuru merkezlerinden alınabiliyor.

Anne kart hangi araçlarda geçerli?

4 Yaş altı çocuğu olan annelerin ücretsiz seyahat hakkı için İBB meclisi ücretsiz seyahat kartı verecek. Bu kartla birlikte 4 yaş oltı çocuğu olan anneler; metro, metrobüs, otobüs, tramvay ve vapurlarda ücretsiz seyahat edebilecek.

Leave a Reply

Your email address will not be published.