Istanbul Aksaray Hangi Yakada?

Aksaray İstanbul’da Fatih ilçesinin Vatan Caddesi ile Millet Caddesi’nin kesiştiği yerde yer alan ve İstanbul’un en tanınan semtlerinden biridir. Unkapanı, Fatih, Laleli, Fındıkzade ve Yenikapı semtleriyle çevrilmiştir.

Aksaray, Fatih.

Aksaray
Bölge Marmara
İl İstanbul
İlçe Fatih
Nüfus (2014)

Aksaray Anadolu’da mi?

Aksaray, Türkiye’nin İç Anadolu Bölgesi’nde, kısmen Konya Havzası’nda ve kısmen Kapadokya’da yer alan, merkezi Aksaray kenti olan ildir. 15 Haziran 1989 tarihinde kabul edilen 3578 sayılı kanun ile Niğde’den ayrılarak il statüsü kazanmıştır.

Istanbul Eminönü hangi yakada?

Avrupa yakasında yer alan ilçelerden biri olarak günümüzde tercih edilen bir ilçedir. Özellikle turistlerin çok ziyaret ettiği Eminönü ilçesi, İstanbul Avrupa yakasındadır.

Fatih istanbul hangi yakada?

Fatih şehri haritada İstanbul’un Avrupa yakasında yer alıyor.

Nişantaşı nerede hangi yakada?

Nişantaşı
Semt
Ülke Türkiye
Bölge Marmara
İl İstanbul

Başak Şehir hangi yakada?

Başakşehir
Ülke Türkiye
Bölge Marmara
İl İstanbul
İdare

Metrobus Eminonune gider mi?

METROBÜS İLE EMİNÖNÜ’NE ULAŞIM

Metrobüs ile Eminönü’ne gitmek için bir metrobüse binip Zeytinburnu durağında inmeniz gerekmektedir. Ardından Eminönü’nden geçen T1 Bağcılar Kabataş hattına geçiş yaparak Eminönü durağında inmek yeterli olacaktır.

Eminönü e nasıl gidilir?

İstanbul bölgesindeki en çok ziyaret edilen yerlerden Eminönü’ne Doğru adresine toplu taşıma ile nasıl gidilir burada bulabilirsiniz.

 1. Otobüs: 11C, 11D, 11K, 11Ü, 16S, 18, 18Ü, 2, 320A.
 2. Tren: MARMARAY (ATAKÖY – PENDIK), MARMARAY (HALKALI – GEBZE)
 3. Metro: M4, M5.
 4. Minibüs / Dolmuş: MİNİBÜS: C-319.

İstanbul Fatih hangi semte yakın?

Fatih, kuzeyde Eyüp ilçesi, kuzeydoğu’da Haliç, güneyde Marmara Denizi, batıda Zeytinburnu ve kuzeybatıda Bayrampaşa ilçelerine komşudur. Kuzeyden güney-güneydoğu’ya doğru Ayvansaray Mahallesi, Balat, Yavuz Sultan Selim, Cibali, Yavuz Sinan, Sarı Demir, Rüstem Paşa, Hobyar ve Hocapaşa Mahalleleri sıralanır.

See also:  Istanbul Kartta Ne Kadar Var?

İstanbul Fatih hangi bölgede?

Fatih Marmara bölgesinde yer almakta olup, Fatih ilçesi İstanbul iline bağlıdır. Fatih yüzölçümü 15 km2 alan olup, alan olarak Türkiye’nin 952. en büyük ilçesidir. Fatih haritası konumu ise 41° 1′ 12.6048” Kuzey ve 28° 56′ 1.9140” Doğu gps koordinatlarıdır.

Fatihte nereye gidilir?

Tarihi Yarımada’dan Balat’a İstanbul’un Fatih İlçesinin Görülmesi Gereken 17 Mekanı

 1. Dünyanın başlangıç noktası Sultanahmet Meydanı! Dünyanın başlangıç noktası Greenwich değil, Sultanahmet’ti.
 2. Ayasofya.
 3. 3. Kadınlar Pazarı
 4. At Pazarı
 5. Yerebatan Sarnıcı
 6. 6. Topkapı Sarayı
 7. 7. Fener Rum Patrikhanesi.
 8. 8. Mısır Çarşısı

Nişantaşı Anadolu mu Avrupa mı?

Gece hayatı dedin mi insanlar direkt Avrupa Yakasını seçmektedirler. Beşiktaş, Ortaköy, Beyoğlu, Nişantaşı vb. yerlerin büyük mekanlara ev sahipliği yapmasından dolayı kişilerin vazgeçilmezi haline gelmiş bulunmaktadır.

Nişantaşı hangi bölgede?

Nişantaşı, İstanbul’un Şişli ilçesinde, merkezi, Valikonağı Caddesi ile Teşvikiye Caddesi-Rumeli Caddesi’nin kesiştiği kavşakta yer alan anıt taş olan, Meşrutiyet ve Teşvikiye mahallelerinin Vali Konağı çevresindeki bölümlerini kapsayan, ev sahipliği yaptığı dünyaca ünlü markaların mağazaları, cafeler ve eğlence

Nişantaşı Üniversitesi hangi semte?

Nişantaşı Üniversitesi 41.039425 enlem ve 28.911985 boylamda yer almaktadır. Semt/Mahalle olarak İsmet Paşa Mh. ve Bayrampaşa ilçesine bağlıdır. Nişantaşı Üniversitesi haritası İstanbul ili içinde nerede olduğu harita merkezinde gösterilmektedir. Nişantaşı Üniversitesi posta kodu 34030.

Leave a Reply

Your email address will not be published.