Diamond Of Istanbul Nerede?

Diamond of İstanbul, Maslak iş bölgesinde inşa edilen İstanbul ve Türkiye’nin en yüksek binası olması planlanmaktadır ve ülkenin ilk çelik gökdelenidir. Ancak Hattat Grubu ile İstanbul Büyükşehir Belediyesinin anlaşmazlıkları sonucu inşaat durmuştur. 53 kat ve 270 metre yüksekliğindedir.

Diamond of Istanbul kime ait?

İşadamı Mehmet Hattat’ın sahibi olduğu Hema Endüstri tarafından Büyükdere Caddesi’nde yaptırılan ‘Diamond Of İstanbul’ projesinin hem inşaatının durdurulması hem de planının iptal edilmesi üzerine hazırlanan yeni plan teklifi, geçen ay İmar ve Bayındırlık Komisyonu tarafından Büyükşehir Belediye Meclisi’ne sunuldu.

Diamond of Istanbul nasıl gidilir?

Sariyer bölgesindeki en çok ziyaret edilen yerlerden Diamond of Istanbul adresine toplu taşıma ile nasıl gidilir burada bulabilirsiniz.

  1. Otobüs: 29C, 29D, 41, 59RS.
  2. Metro: M2.
  3. Minibüs / Dolmuş: MİNİBÜS: SRY-16.

Diamond of Istanbul yapıldı mı?

İstanbul Maslak Ayazağa’da Hattat Grubu’nun 11 dönümlük arazi üzerinde 2003 yılında “İstanbul’un Eyfel Kulesi’ni yapıyoruz” sloganı ile tanıtımını yaptığı “Diamond of İstanbul” projesi, imara aykırı inşaatı nedeniyle yarım kaldı.

Hattat Holding sahibi kim?

Hattat Holding bünyesindeki 14 şirketin 13’ünün yönetim kurulu başkanı Mehmet Hattat’tır. Mehmet Hattat, 2013 senesinde Türkiye’nin en zenginleri listesinde 1.2 milyar dolar serveti ile 29. sırada yer aldı. Mehmet Hattat evli ve üç çocuk babasıdır.

Diamond of Turkey nedir?

267 metrelik boyuyla türkiye’nin en yüksek binası olacak bina. ikinci sırayı da kendisinden 6 metre daha kısa olarak tasarlanan sapphire of istanbul alacak. iki ileri bir geri ilerleyen bina. bu gidişle üçüncü dünya savaşına yakın açılır heralde. inşaatı mahkeme kararı ile durdurulmuştur.

Diamond of İstanbul neden durdu?

diamond of istanbul neden durduruldu Haberi

Mehmet Hattat’ ait arazi üzerinde yükselen Diamond of İstanbul projesinin inşaatına 2003 yılında başlanmıştı. Maslak’ta yer alan olaylı proje Diamond of İstanbul’un inşaatı teknik sıkıntılar sebebiyle yargıya taşınınca, projede inşaat çalışmalarına ara verilmişti.

Leave a Reply

Your email address will not be published.