Yabancilar Hes Kodu Istanbul Karta Nasıl Yüklenir?

HES kodunuz varsa, https://kisisellestirme.istanbulkart. istanbul/ web sitesine tıklayıp bilgileri doldurarak İstanbulKart’ınıza HES kodunu eşleştirebilirsiniz. Yabancılar şu anda sadece yabancı kimlik numarası ile İstanbulKart’a HES kodunu eşleştirebilirler.

Yabancılar için akbil HES kodu nasıl alınır?

Yabancı kimlik numarası, doğum yılı ve HES kodunun geçerli olması gereken gün sayısını yazıp 2023’e SMS yollayarak alabilirler. Aşağıda bulunan linkler üzerinden HES kodu alınabilmektedir.

Yabancılar için HES kodu eşleştirme nasıl yapılır?

İlk olarak telefonunuzun Short Message Service (SMS) kısmına gelerek, HES yazıp bir boşluk bırakarak 99 ile başlayan yabancı kimlik numaranızı yazmanız, yine bir boşluk bırakarak doğum yılınızı yazmanız gerekmektedir. Bu mesajı 2023’e SMS olarak göndermelisiniz. Örneğin : HES 99999999999 1987 yazıp 2023’e gönderin.

İstanbulKart HES kodu eşleştirmesi nasıl yapılır?

İSTANBULKART HES KODU EŞLEŞTİRME NASIL YAPILIR? İstanbulkartınıza HES kodu eklemek için öncelikle ‘https://kisisellestirme.istanbulkart. istanbul/’ adresine girmeniz gerekiyor. Ardından İstanbulkart’ınızla HES kodunuzu eşleştirmek için gerekli bilgileri doldurarak eşleştirme işlemi tamamlanıyor.

Turistler nasil HES kodu alınır?

Yabancı uyruklu yolcularsa HES yazıp bir boşluk bırakarak 99 ile başlayan yabancı kimlik numarasını yazıp yine bir boşluk bırakarak doğum yılını da yazdıktan sonra mesajı 2023’e SMS olarak göndererek tanımlama yapabiliyor.

Yabancılar için HES kodu internetten nasıl alınır?

Yabancılar HES kodunu almak için, pasaport numarasını kullanmalıdır. Pasaport numarası, HES, doğum yılı ve soy ismi yazarak 2023’e mesaj göndermesi gerekir.

Pasaport numarası ile HES kodu nasıl alınır?

Pasaport bilgileriniz ile HES kodu alabilirsiniz. Bunun için HES yazıp aralarında boşluk bırakarak sırasıyla; Uyruk, Pasaport Seri Numarası, Doğum yılı, Soyadı yazıp +90555 944 3821’e SMS göndererek HES Kodu alabilirsiniz.

Yabancı turistler için HES kodu gerekir mi?

Edinilen bilgiye göre birçok yabancıya ülke girişinde HES kodu veriliyor. Almayanlar da kendi telefonlarından, ya da bir Türk operatöre bağlı bir telefondan SMS ile HES yazacak. Boşluk bırakıp, ülke kodu, boşluk, doğum tarihi, boşluk, pasaport numarası ile 2023’e mesaj olarak göndererek HES kodunu alabilecek.

See also:  Istanbul Da Kafeler Ne Zaman Açılacak?

Türk vatandaşı olmayanlar nasıl hes kodu alır?

1-Yabancı Kimlik Numarası Kullanılarak HES Kodu Alma

İlk olarak cep telefonunun kısa mesaj (SMS) bölümüne girilmelidir. Kısa mesaj metni olarak öncelikle büyük harflerle “HES” yazılmalıdır. Son olarak, yazılan mesaj 2023’e gönderilmelidir. HES kodu otomatik olarak SMS yoluyla telefona iletilecektir.

İstanbul kartımı nasıl aktif hale getirebilirim?

İstanbulkart dolum temsilcilerinden satın aldığınız, SKB’lerin 60 günlük aktivasyonları satış esnasında, ilgili temsilci tarafından yapılmalıdır. Aktivasyonu yapılmamış SKB için, satın aldığınız İstanbulkart dolum temsilcisine giderek aktivasyon işlemi yaptırmanız gerekmektedir.

İstanbul kartıma HES kodu tanımlı mı?

Hayat Eve Sığar uygulaması ya da SMS üzerinden aldığın HES Kodunu, kişisel bilgiler ve telefon numarası https://kisisellestirme.istanbulkart. istanbul sitesindeki gerekli alanlara doldurarak tanımlanabilecek.

Yurt dışından gelenler için HES kodu nasıl alınır?

T.C. kimlik numarası bulunmayan yabancı yolcular pasaport bilgileri ile HES kodu alabilmektedir. HES yazıp aralarında boşluk bırakarak sırasıyla, Uyruk, Pasaport Seri Numarası, Doğum yılı, Soyadı yazarak 2023’e SMS atarak HES kodu alınabilmektedir.

Turistler AVM girebilir mi?

Otel rezervasyonu bulunan kişiler konaklamalarını belgelemek kaydıyla herhangi bir izin almaksızın özel aracı ile seyahat edebilecek, Turistlere saat 10.00 ile 20.00 arasında AVM’lerde alışveriş yapmak serbest olacak.

Leave a Reply

Your email address will not be published.