Sağlıkçı Istanbul Kart Ne Zamana Kadar Geçerli?

İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin (İBB) pandemi süreci nedeniyle Mayıs 2020 tarihinde uygulamaya koyduğu sağlık çalışanlarına ücretsiz ulaşım hakkı, 30 Haziran 2022 tarihine kadar uzatıldı. İBB Toplu Ulaşım Hizmetleri Müdürlüğü’nün teklifi, İBB Meclisi’nde oy birliğiyle kabul edildi.

İstanbulkart sağlık çalışanı kartı ne zamana kadar geçerli 2022?

Sağlık Personeline Ücretsiz Toplu Taşıma İstanbul

İBB tarafından alınan karar doğrultusunda uygulama, 30 Haziran 2022 tarihine kadar devam edecek. Sağlık çalışanları İstanbul’da, bu tarihe kadar İstanbulkart entegrasyonuna dahil olan bütün toplu ulaşım araçlarından ücretsiz olarak yararlanabilecek.

Sağlık çalışanlarına ücretsiz ulaşım uzatılacak mı?

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun önerisiyle meclise gelen ve Türkiye’de ilk olarak başlatılan sağlık çalışanlarının toplu taşıma araçlarını ve İSPARK’a ait otoparkları ücretiz kullanabilmesi uygulaması, 30 Haziran 2021’e kadar uzatıldı.

Iett Sağlıkçılara ücretsiz mi?

Toplantıda, tüm sağlık çalışanlarının İstanbulkart entegrasyonuna dahil olan toplu ulaşım araçlarından 30 Hazirana kadar ücretsiz yararlanmasını içeren gündem maddesi oy birliğiyle kabul edildi.

Istanbulda Sağlıkçılara ücretsiz ulaşım nasıl yapılır?

SAĞLIK SINIFI PERSONELLERİNE ‘SAĞLIK ÇALIŞANI KARTI’

”Sağlık Çalışanı Kartı” başvurunuzu https://bireysel.istanbulkart. istanbul adresinden yapabilirsiniz. İBB tarafından hazırlanan ‘Sağlık Çalışanı Kartı’ ile sunulan Ücretsiz Ulaşım ve Otopark Hizmetlerinden T.C.

İstanbul sağlık kartı uzatıldı mı?

İBB kararıyla İstanbul’da görev yapan sağlık çalışanları toplu taşıma araçlarını ve İSPARK’ı haziran ayının sonuna kadar ücretisiz kullanmaya devam edebilecek.

İstanbulkart Güncelleme 2022 nasıl yapılır?

Kart, Biletmatik’in kart okuma kısmına yerleştirilir. Biletmatik ekranında “5 TL karşılığında güncellemeyi kabul ediyor musunuz?” uyarısı çıktığında onay tuşuna basılır. Onay tuşuna basıldıktan sonra 10 saniye beklenir ve kart alınır. Kart güncelleme işlemi tamamlanmıştır.

Sağlık çalışanlarına ücretsiz otobüs Ne zamana kadar?

Bu kapsamda, Cumhurbaşkanlığınca alınan 28 Aralık 2021 tarihli yeni Karar da dikkate alınarak sağlık çalışanlarımız Belediyemizce verilen toplu taşımacılık hizmetlerinden 30 Haziran 2022 tarihine kadar ücretsiz olarak yararlanmaya devam edeceklerdir.

See also:  Toki 2021 Başvuru Ne Zaman Istanbul?

2022 İSPARK sağlık çalışanlarına ücretsiz mi?

İspark sağlık çalışanları için ücretsiz olduğunu kamuoyuna duyuruyor fakat sağlık çalışanlarından uygulamanın iptal edildiği gerekçesiyle para almaya devam ediyor. 29.01.2022 tarihinde Maltepe Sahil isparkta aracım sistemde tanımlı olmasına rağmen benden para alındı.

Sağlık çalışanlarına otobüsler bedava mı?

Resmi Gazete’nin bugünkü sayısında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın imzasıyla yayımlanan karara göre, sağlık çalışanlarına daha önce 31 Aralık 2021’e kadar tanınan ücretsiz toplu taşıma kullanma hakkı, 30 Haziran 2022 tarihine kadar uzatıldı.

Sağlık çalışanlarına ücretsiz binme kalktı mı?

RESMİ GAZETE’DE YAYIMLANMIŞTI

Sağlık hizmeti veren kamu ve özel sektöre ait tüm sağlık kurum ve kuruluşlarında çalışan personel, 30 Haziran 2022’ye kadar toplu taşıma araçlarından ücretsiz yararlanabilecek.

Sağlık personeli ücretsiz mi?

Görüşmelerde, korona virüsü (Covid-19) salgın riskinin devam etmesi nedeniyle sağlık çalışanlarının ‘İstanbulkart’ entegrasyonuna dahil tüm toplu ulaşım araçlarını 1 Ocak 2022-30 Haziran 2022 tarihleri arasında ücretsiz olarak kullanması teklifi kabul edildi.

İstanbulkart sağlık çalışanı kartı ne zamana kadar geçerli 2021?

Sağlık çalışanlarına tanınan ‘ücretsiz toplu taşıma’ hakkı 28 Ekim’de Resmi Gazete’de yayımlanan Cumhurbaşkanı kararıyla 31 Aralık 2021 tarihine kadar uzatılmıştı.

Sağlıkçılara ücretsiz ulaşım nasıl yapılır?

Sağlık Çalışanlarına Sunulan Ücretsiz Ulaşım ve Park Hizmetlerinin 31 Aralık 2021 Tarihine Kadar Uzatılması Hakkında

  1. https://bireysel.istanbulkart.
  2. Menüden ‘İstanbulkart almak istiyorum’u seçiniz.
  3. Açılan sayfada Eczacı Kart’ını seçiniz ve fotoğrafınızı kaydederek online başvuruya devam ediniz.

İstanbul’da toplu taşıma kimlere ücretsiz?

Ülkemizde engel durumu olan, yaşlılar, gazi ve şehit yakını olan kişiler için devlet tarafından bulundukları il ve ilçelerde ücretsiz olarak toplu taşıma hizmeti veren tüm işletmelerde kullanabilmesi açısından ücretsiz seyahat kartı imkanı sunulmaktadır.

Leave a Reply

Your email address will not be published.