Istanbul Yeni Havalimanı Na Nasıl Gidilir?

İstanbul Havalimanı’na Nasıl Gidilir? Metro ulaşım seçeneğinin henüz olmadığı havalimanına toplu taşıma ile 2 farklı şekilde ulaşabiliyorsunuz. Biri otobüs diğeri ise Taksi. Eğer taksi ile ulaşmak isterseniz 150 TL’nin üzerinde bir hesap ödemek durumunda kalırsınız.

Yeni havalimanı HAVAİST nereden kalkıyor?

Levent’e uğradıktan sonra İstanbul Havalimanı’na hareket etmektedir. 06.30 seferimiz Beşiktaş Meydan durağımızdan kalkış yapmaktadır.

Metrobüs ile yeni havalimanına nasıl gidilir?

Havalimanı’ndan Taksim’e giden HAVAİST araçlarına binip Zincirlikuyu durağında indiğinizde, aynı zamanda Zincirlikuyu Metrobüs İstasyonuna da gelmiş olursunuz.

Marmaray ile yeni havalimanına nasıl gidilir?

Yeni havalimanı’na ne yazık ki henüz direkt bir metro hattı, metrobüs hattı ya da marmaray hattı bulunmuyor.

Yeni havalimanı hangi otobüs gidiyor?

İETT Otobüsleri ile İstanbul Yeni Havalimanı’na Ulaşım

* İETT Belediye Otobüsleri’nin H-1, H-2, H-3, H-6, H-7, H-8 ve H-9 numaralı hatlarını içeren toplam 7 hat ile İstanbul Yeni Havalimanı’na ulaşım sağlayabilirsiniz.

Havaistte abonman geçerli mi?

Havaist Otobüsleri Ödeme Seçenekleri

İstanbul kart ödemelerinde indirimli kartlar ve aylık abonmanlar geçerli olmaz. Havaist uygulaması üzerinden ödeme yapmak için, akıllı telefona indirilen Havaist uygulaması üzerinden bilet alabilir ve çıkan karekod otobüse binerken kullanılabilir.

Havabüs nereden kalkıyor?

Otobüsler beyaz renkli olup, Sabiha Gökçen Havalimanı hareket noktası terminal binası gelen katı çıkışı karşısındadır. Otobüsler, Taksimden Taksim Divan oteli karşısında, Abdulhakhamit caddesinde Point Otel önünden, Kadıköy’den de rıhtım İETT durakları önünden hareket etmektedirler.

Çapa’dan yeni havalimanına nasıl gidilir?

Metro hattı hizmete girdikten sonra Fatih’ten İstanbul Havalimanı’na metro ile gitmek için önce Yenikapı’dan Taksim metrosu ile Gayrettepe’ye gidip, bu durakta İstanbul Havalimanı metro hattına aktarma yaparak Fatih’ten İstanbul Havalimanı’na metro ile gidilebilecek.

İstanbul yeni havalimanına Metro var mı?

Güncelleme:10.04.2022

See also:  Istanbul Bienali 2017 Nerede?

Ancak şu anda İstanbul Yeni Havalimanı’nda METRO HİZMET VERMEMEKTEDİR. İstanbul Havalimanı Metrosu çalışmaları devam etmektedir. Gayrettepe ile İstanbul Havalimanı metro hattında test çalışmaları başlamıştır. İstanbul Havalimanı Metrosunun 2022 yılı içerisinde hizmete girmesi planlanmaktadır.

Beylikdüzü yeni havalimanına nasıl gidilir?

İstanbul Havalimanı Beylikdüzü’ne yaklaşık 40-45 km mesafede. Beylikdüzü’nden İstanbul Havalimanı’na taksi yle gitmek isterseniz Beylikdüzü havalimanı taksi ücreti yaklaşık 130-140 lira civarında tutar. Ve bu yolculuk yaklaşık 40-45 dk sürer.

Marmaray Istanbul havalimanına gidiyor mu?

Projemiz tamamlandığında; Marmaray Hattı’nın Halkalı-Başakşehir-Arnavutköy-İstanbul Havalimanı’na devamı sağlanacak, yine Bakanlığımız tarafından yapılan Başakşehir Çam ve Sakura Hastanesi metro hattına aktarma imkânı da sunulacak” dedi.

Marmaray havalimanına gidiyor mu?

Marmaray+Metro

Avrupa Yakası’ndan Sabiha Gökçen Havalimanı’na gelebilmek için size en yakın Marmaray durağından Marmaray’a binmelisiniz. Anadolu yakasına geçtikten sonra Marmaray Ayrılık Çeşmesi durağında inip, buradan metroya binip Kartal durağında ineceksiniz.

Marmaray Sabiha Gökçen Havalimanı’na gidiyor mu?

Marmaray sabiha gökçen havalimanı’na ulaşmak için alternatif yöntemlerden bir diğeridir. Size en yakın Marmaray durağından Marmaray’a binmelisiniz. Anadolu Yakası’na geçtikten sonra Marmaray Ayrılık Çeşmesi durağında inebilirsiniz. Sabiha Gökçen’e en yakın marmaray durağı Ayrılık Çeşmesi durağıdır.

Yeni havalimanı otobüsleri nereden kalkıyor?

İstanbul Yeni Havalimanı’ndan şehir merkezine olan otobüs hatları şu şekilde: Beylikdüzü Tüyap, Otogar, Bakırköy,Beşiktaş, Alibeyköy Cep Otogarı, Kadıköy, Hacıosman, Tepeüstü, Arnavutköy, Kemerburgaz, Sarıyer, Başakşehir, Bahçeşehir, Mahmutbey Metro, Halkalı ve Mecidiyeköy.

HAVAİST ücreti ne kadar?

Son yayınlanan Havaist ücret tarifesine göre en düşük miktar 21 lira iken en yükseği ise 32 TL’dir. Havaist ücret farklılıkları yolculuk mesafesine göre belirlenmektedir. Haftanın 7 günü 24 saat hizmet veren otobüslerde ödemeler sadece ‘İstanbulkart’ ve kredi kartı ile yapılabiliyor.

See also:  Kadıköyden Istanbul Havalimanına Nasıl Gidilir?

İstanbul havaalanından nerelere otobüs var?

HViST-12 BEYAZIT MEYDAN – AKSARAY – İSTANBUL HAVALİMANI Havaist otobüs hattı

  • İST – 1 S (ist -20 )SULTANAHMET – İSTANBUL HAVALİMANI Havaist Otobüs hattı
  • HVİST – 8 BEYLİKDÜZÜ -TÜYAP – İSTANBUL HAVALİMANI Havaist Otobüs hattı
  • HVİST-9 AVCILAR CAMİ -BAHÇEŞEHİR – İSTANBUL HAVALİMANI Havaist Otobüs hattı
  • Leave a Reply

    Your email address will not be published.