Istanbul Şirinevler Nereye Bağlı?

Şirinevler, İstanbul’un Bahçelievler ilçesine bağlı mahalle. 1964 yılında mahalle olmuştur. İlk yerleşimin Megaralıların İstanbul’a gelişlerinden itibaren sebze ve meyve bahçesi olarak kullanılan geniş ovadır.

Istanbul Şirinevler nereye yakın?

Şirinevler Nerede ve Hangi İlçeye Bağlı? Şirinevler İstanbul ilinde yer almakta olup, Şirinevler Bahçelievler ilçesine bağlıdır. Şirinevler haritası konumu ise 40° 59′ 51.0036” Kuzey ve 28° 51′ 1.9980” Doğu gps koordinatlarıdır. Şirinevler bağlı olduğu Bahçelievler ilçe merkezine 2 kilometre mesafe uzaklıktadır.

Sirinevler Avrupa yakasında mı?

Bahçelievler, Türkiye’nin İstanbul iline bağlı bir ilçe. Avrupa yakasında, güneyden Bakırköy’e, batıdan Küçükçekmece’ye, kuzeyden Bağcılar’a ve doğudan Güngören’e komşudur. 1992’de Bakırköy’den ayrılarak ilçe olmuştur.

Şirinevler posta kodu kaç?

Posta Kodu 34188. Şirinevler Mah. adresine gönderilen kargolarda adres kısımlarına eklenen posta kodu ile gönderilen gönderimler adrese daha hızlı ve doğru bir şekilde ulaşmaktadır.

Şirinevler hangi metro gidiyor?

M1A, Bakirköy bölgesinde bulunan Şirinevler konumundan geçen ilk Metro aracıdır.

Yenibosna hangi semtte?

Yenibosna, İstanbul Bahçelievler ilçesi sınırları içerisinde bir semttir. Yenibosna Spor Kulübü’ne ev sahipliği yapar. 1990 sonrası yoğun bir nüfus artışı göstermiş ve plansız büyümüştür. Batı kısmı sanayi bölgesi iken, doğusu yerleşim bölgesidir.

Bahçelievler ismi nereden geliyor?

Bu yol boyunca bir çok fabrika kurulmuş, yerleşim kent görünümü almaya başlamış ve büyük iskan alanları oluşmuştur. Bu alanlar 1970’li yıllardan sonra İstanbul’un Bahçe düzenli modern iskan alanı olmuş ve bu nedenle Bahçelievler adını almıştır.

Bahçelievler Neyi Meşhur?

Bahçelievler’de Gezilecek Yerler

 • MetroPort AVM. Metroport AVM.
 • Kuyumcukent AVM. Kuyumcukent AVM.
 • Milli Egemenlik Parkı Bahçelievler Milli Egemenlik Parkı
 • Bahçelievler Piknik Alanı Bahçelievler Piknik Alanı
 • Çatalmeşe Mesire Alanı
 • Bahçelievler Orman Korusu.
 • Ömür Plaza Alışveriş Merkezi.
 • Şehir Korusu Piknik Alanı
 • See also:  Istanbul Iftar Vakti Ne Zaman?

  Bahçelievler nerede kalıyor?

  Bahçelievler, Türkiye’nin kuzeybatısındaki Marmara Bölgesinde bulunan İstanbul ilinin yaklaşık 599 bin nüfuslu ilçesidir ve İstanbul’un Avrupa yakasındadır.

  Bakırköy posta kodu nedir?

  Bakırköy posta kodu 34140 olarak bilinir.

  Bahçelievler Zafer Mahallesi Posta Kodu Nedir?

  Posta Kodu 34194. Zafer Mah. adresine gönderilen kargolarda adres kısımlarına eklenen posta kodu ile gönderilen gönderimler adrese daha hızlı ve doğru bir şekilde ulaşmaktadır.

  Soğanlı posta kodu kaç?

  Posta Kodu için belirtilmiş olan değer 34183.

  Şirinevler Metro çalışıyor mu?

  İBB tarafından yapılan açıklamayla 11 Eylül’den bu yana kapalı kalacak olan Ataköy Şirinevler metro durağının açılma tarihi olarak ne t bir tarih verilmedi. Yapılan projenin yaklaşık 14 ay sürmesi bekleniyor. Tahmini olarak Şirinevler metrosunun açılma tarihi Kasım 2021’i bulabilir.

  Şirinevler Yenikapı Metro kaç durak?

  M1A metro Hattının Güzergah, Saat ve Durak Bilgileri (Güncellenmiş) M1A metro hattı (Atatürk Havalimanı‎→Yenikapı), Atatürk Havalimanı durağından başlayıp Yenikapı durağına gidene kadar 18 duraklartan geçiyor.

  Bahçelievler nasıl gidilir?

  İstanbul bölgesindeki en çok ziyaret edilen yerlerden Bahçelievler adresine toplu taşıma ile nasıl gidilir burada bulabilirsiniz.

  1. Otobüs: 31E, 73, 79G, 98, 98B, 98T, BEYLIKDÜZÜ – SÖĞÜTLÜÇEŞME, BEYLIKDÜZÜ – ZINCIRLIKUYU.
  2. Tren: MARMARAY (ATAKÖY – PENDIK), MARMARAY (HALKALI – GEBZE)
  3. Metro: M1A.

  Leave a Reply

  Your email address will not be published.