Istanbul Restoran Ne Zaman Açılacak?

Restoranlar 28.05.2019 tarihli bakanlar kurulu kararı ile 1 Haziran tarihinde açılıyor. Restoran ve kafeler ilk etapta 22:00’ye kadar hizmet verecek. Ancak turizm ruhsatı olan ve otel içerisinde olan işletmeler saat kısıtlamasından etkilenmeyecek.

2021 restoranlar ne zaman açılıyor?

Alınan karara göre kademeli normalleşme uygulaması 17 Mayıs 1 Haziran tarihleri arasında uygulanacak ve bu süre içerisinde kafe, lokanta ve restoran gibi yeme içme yerleri paket ve gel al servis ile hizmet verecek.

Cafe ve restaurantlar ne zaman açılacak?

Kafelerin ne zaman açılacağı kademeli normalleşme genelgesi ile açıklandı. Daha önce 17 Mayıs’a kadar kapatılması kararlaştırılan kafe, restoran ve lokanta gibi yerlerin 1 Haziran’a kadar paket ve gel al servis ile hizmet verecek.

Müzikli restoranlar ne zaman açılacak?

Barlar açıldı mı? 1 Temmuz itibarıyla sokağa çıkma kısıtlamaları kaldırıldı. 1 Temmuz’dan itibaren müzikli eğlence mekanları ise 24.00’a kadar açık olacak. Bu kapsamda konser ve müzik faaliyetlerinin de başlayacak.

1 Haziran dan sonra lokantalar açılacak mı?

KAFELER VE RESTORANLAR 1 HAZİRAN’DAN SONRA AÇILACAK MI? Buna göre; kafe, lokanta ve restoran tarzı işletmelerin paket servis ve gel al hizmetlerine devam etmesine karar verildi.

1 Haziran dan sonra kafeler kaça kadar açık?

1 Haziran 2021 tarihinden itibaren (Pazar günleri hariç) 07.00 – 21.00 saatleri arasında faaliyet gösterebileceklerdir.

1 Haziran a kadar kafeler Açık mı?

İçişleri Bakanlığı tarafından yayınlanan genelgeye göre 17 Mayıs 1 Haziran tarihleri arasında uygulanacak olan kademeli normalleşme döneminde kafe ve restoranlar gibi yeme içme yerleri müşteri kabul etmeyecek.

1 Haziran dan sonra internet kafeler açılacak mı?

Kademeli normalleşmenin ikinci adımında pek çok iş yeri gibi internet kafeler, elektronik oyun yerleri/salonları, bilardo salonları ve benzeri mekanlar 1 Haziran itibariyle faaliyetine geri dönecek. İnternet kafe, bilardo salonu, elektronik oyun yeri, kahvehane, kıraathane gibi mekanlar 1 Haziran itibariyle açılıyor.

See also:  Istanbul Ceyrek Altin Ne Kadar?

Restoran ve kafeler kapatılacak mı?

İÇİŞLERİ BAKANLIĞI’NDAN GENELGE YAYINLANDI

İçişleri Bakanlığı’ndan yayınlanan genelgede şu ifadeler ver verildi; 16 Mayıs 2021 Pazar günü saat 24.00’e kadar yeme-içme yerleri (restoran, lokanta, kafeterya, pastane, tatlıcı gibi yerler) işyerlerinin iç veya dış alanlarında masada müşteri kabul edemeyecek.

Restoranlar ne zaman kapanıyor 2021?

Lokanta, restoran, kafeler gibi uzun süredir kapalı olan işletmeler kademeli normalleşme genelgesi ile kapılarını müşterilerine açtı. Restoran ve kafeler Pazartesi, Salı, Çarşamba, Perşembe, Cuma ve Cumartesi günlerinde 07.00-21.00 saatleri arasında açık olacak.

Yeme içme yerleri açıldı mı?

Kabine Toplantısı’nda alınan kararlarla yüksek riskli kentler dışında restoran, lokanta, kafeterya, tatlıcı, pastane, kıraathane, çay bahçesi gibi yerler belirlenen saatler arasında yüzde 50 kapasite ile açıldı. İçişleri Bakanlığı’ndan yayınlanan genelgede de bu işyerlerinin çalışma saatleri duyuruldu.

Kafeler ve restoranlar açıldı mı?

Yeni genelgeye göre ‘kafe, lokanta, ve restoranlar açıldı mı’ sorusu yanıt buldu. Restoran ve kafeler Pazartesi, Salı, Çarşamba, Perşembe, Cuma ve Cumartesi günlerinde 07.00-21.00 saatleri arasında masada servis, gel-al ve paket servis, 21.00-24.00 saatleri arasında ise sadece paket servis ile açık olacak.

2021 eğlence mekanları ne zaman açılacak?

Halihazırda faaliyetlerine ara verilmiş durumda olan tüm iş yerleri, 1 Temmuz 2021 Perşembe gününden itibaren tekrar faaliyet gösterebileceklerdir.

Müzikli Yerler saat kaça kadar açık?

Otel, dini tesis ve okul gibi ‘hassas alan’ bölgelerindeki söz konusu eğlence merkezlerinde 24.00’ten sonra canlı müzik yayını yasak olacak. Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığınca hazırlanan Çevresel Gürültünün Değerlendirilmesi ve Yönetimi Yönetmeliği’nde değişikliğe gidildi.

Müzikli mekanlar açıldı mı?

EĞLENME MEKANLARI NE ZAMAN AÇILACAK? 1 Temmuz itibarıyla sokağa çıkma kısıtlamaları kaldırıldı. Şehirler arası seyahat kısıtlamalarıyla şehir içi toplu taşıma araçlarındaki sınırlamalar sona erdi. 1 Temmuz’dan itibaren müzikli eğlence mekanları ise 24.00’a kadar açık olacak.

Leave a Reply

Your email address will not be published.