Istanbul Karta Nasıl Para Yüklenir?

Istanbulkart TL Yükleme Nasıl Yapılır? Hemen telefonunuzdan Paycell Uygulamasını İndirin. Ana sayfadan “ İstanbulkart Yükleme ”yi seçin. İstanbulkart ‘ınızın ön yüzünde yer alan kart numarasını ya da arka yüzünde yer alan seri numarasını girin. Yüklemek istediğiniz tutarı ve ödeme yönteminizi seçin.
İstanbulkart’ınızın üzerindeki QR kodu kameraya okutarak, kartınızı telefonuza dokundurarak veya kart numaranızı girip kartınızı ekleyin. Kartınızı ekledikten sonra ‘Bakiye Yükle’ seçeneğine tıklayarak yükleme yapabilir veya ‘Talimat ver’ seçeneğine tıklayarak otomatik bakiye yükleme talimatı verebilirsiniz.

Internetten istanbul karta para yüklenir mi?

Evet, İstanbulkart’ına online olarak bakiye yükleyebilir veya mevcut bakiyeni görüntüleyebilirsin.

İstanbulkart nereden para yüklenir?

Turkcell Mağazaları ya da Satış Noktalarına giderek nakit ödeme ile İstanbulkart’ınıza kolayca yükleme yapabilirsiniz. Yükleme talimatınızı kart numaranızı ya da kartın arka yüzündeki kart seri numaranızı belirterek yapabilirsiniz.

Istanbul karta hangi bankadan para yüklenir?

İstanbulkart’ınızın arkasında yer alan, “0” ile başlayıp “80” ile biten 14 haneli Seri Numarasını ekrandaki alana girerek, yükleme yapmak istediğiniz İstanbulkart’ınızı belirtebilirsiniz. Yüklemelerinizi QNB Finansbank kredi kartlarınız veya Vadesiz TL hesaplarınız aracılığıyla kolayca yapabilirsiniz.

İstanbulkart ile ödeme nasıl yapılır?

QR İle Ödeme Hi̇zmeti̇!

QR özelliği ile ödeme/geçiş yapmak isteyen kullanıcılar için uygulamada oluşturulan “Dijital Karta” ile QR ödemeleri yapılmaktadır. Kullanıcı adına oluşturulan “Dijital Karta” mobil uygulama üzerinden anlaşmalı bankaların debit (banka) ve kredi kartları ile yükleme yapılabilmektedir.

Karta para yükleme nasıl yapılır?

Başka Banka ATM’lerinden Nasıl Yükleme Yapabilirim? Size en yakın ATM’e giderek, kartınızı takıp, şifrenizi girin. Açılan ekranda “Para Yatırma” menüsünü seçin. Para yatırma haznesine yatırmak istediğiniz tutarı yerleştirerek, onay ekranında tüm bilgileri onaylayıp, işleminizi tamamlayın.

İstanbul karta aylık Yükleme Nasıl Yapılır?

İstanbulkartınıza bakiye yüklemek için şehrin her noktasında bulabileceğiniz BELBİM biletmatiklerini kullanabilirsiniz. Telefonunuzdan veya internet üzerinden İstanbulkart ile anlaşmalı olan bankaların kartları ile TL ya da abonman yüklenmesi yapabilirsiniz.

See also:  Istanbul Un Ismi Ne Zaman Istanbul Oldu?

İstanbulkart nerede doldurulur?

 • Zincir Marketler: A101, BİM, CarrefourSA, Migros, ŞOK Marketler’de İstanbulkart ile ödeme ve yükleme yapılabiliyor, İstanbulkart satın alınabiliyor.
 • Kültürel: Madamme Tussauds, SeaLife, Legoland, Miniatürk, Panoroma 1453.
 • Kafe – Restoran: BELTUR, İstanbul Kitapçısı Kafeleri, İBB Sosyal Tesisleri,
 • Kredi kartı ile İstanbul karta yükleme yapılıyor mu?

  Akbil kullanan İstanbullular artık kredi kartı ile İstanbulkarta yükleme yapabilecekler. Yükleme yapmak için yeni akbilinizin olması şart. Yükleme yapmak isteyenler her hangi bir bankanın redi kartı ile yeni akbillerdeki kart numarasını kullanacak.

  İstanbulkart ücreti ne kadar?

  Yeni zamla birlikte tek geçişlik İstanbulkart ücreti 7,67 TL oldu. Servis ücretlerine yapılan zammın yarın, diğer tarifeler ise 9 Nisan Cumartesi gününden itibaren geçerli olacağı belirtildi.

  İstanbul karttan para çekilebilir mi?

  İstanbulkart, banka kartına gerek duymaksızın tüm ATM’lerden para çekme veya yatırma işlemlerinde kullanılabilecek.

  İstanbulkart olmadan Marmaraya binilir mi?

  Cumhurbaşkalığı kararı gereğince 01.01.2022-30.06.2022 (dahil) tarihleri arasında Sağlık çalışanları kendilerine tanımlı elektronik istanbulkartlarını kullanarak Marmaray turnikelerinden ücretsiz geçiş yapabilecektir.( Kimlik kartlı göstererek geçiş yapılmamaktadır.)

  İstanbulkart nerelerde kullanılır?

  İstanbulkart, İstanbul Büyükşehir Belediyesi iştiraki olan Belbim tarafından geliştirilip üretilen akıllı şehir kartıdır. İstanbul’daki ulaşım araçlarında, tuvaletlerde, Hamidiye su otomatlarında, sosyal tesisler, yemek ve market alışverişleri için kullanılabilmektedir.

  İstanbulkart bekleyen talimat nasıl yüklenir?

  NFC destekli Android ve iOS telefonlarda, Ödemeler>İstanbulkart>Geçmiş İşlemler adımlarını izledikten sonra yükleme talimatı bekleyen işlemine tıklayıp İstanbulkart’ını telefonuna dokundurarak yüklemeyi otomatik olarak tamamlayabilirsin.

  Leave a Reply

  Your email address will not be published.