Istanbul Kart Atm Para Çekme Nasıl Yapılır?

İstanbul Kart Para Çekme İşlemi Nasıl Yapılır? Troy özelliği ile Türkiye’de bulunan tüm ATM cihazlarından para çekebilirsiniz. Bakiyeniz olması şartı ile bu hizmeti kullanmanız mümkündür. Bakiyeniz yoksa para çekemezsiniz. ATM cihazına kartınızı takarak bu işlemi kolayca yapabilirsiniz.

İstanbulkart para nasıl çekilir?

ATM’DEN PARA ÇEKİLEBİLECEK İstanbulkart varsa banka kartlarını da taşımaya gerek kalmayacak. TROY özelliği sayesinde Türkiye genelindeki tüm ATM’lerden para çekme veya yatırma işlemi yapılabilecek. İstanbulkart’ın hesabında ne kadar bakiye varsa, en yakın ATM’den nakit çekim yapılabilecek.

İstanbulkart ile ATM’den para çekilir mi?

İstanbulkart, banka kartına gerek duymaksızın tüm ATM’lerden para çekme veya yatırma işlemlerinde kullanılabilecek.

İstanbulkart hangi banka?

İstanbulkart’ınızın arkasında yer alan, “0” ile başlayıp “80” ile biten 14 haneli Seri Numarasını ekrandaki alana girerek, yükleme yapmak istediğiniz İstanbulkart’ınızı belirtebilirsiniz. Yüklemelerinizi QNB Finansbank kredi kartlarınız veya Vadesiz TL hesaplarınız aracılığıyla kolayca yapabilirsiniz.

İstanbulkart ile neler yapılır?

İstanbul toplu ulaşımında ödeme aracı olan İstanbulkart; şehir içi ulaşımda hızlı ve güvenli ödeme kolaylığının yanı sıra İspark otoparkları, iTaksi, İBB Sosyal Tesisleri, Beltur kafe ve restoranları, market alışverişleri, şehir plaj ve tuvaletleri gibi pek çok alanda kullanım imkânı sağlamaktadır.

İstanbulkart ile nasıl alışveriş yapılır?

 1. Zincir Marketler: A101, BİM, CarrefourSA, Migros, ŞOK Marketler’de İstanbulkart ile ödeme ve yükleme yapılabiliyor, İstanbulkart satın alınabiliyor.
 2. Kültürel: Madamme Tussauds, SeaLife, Legoland, Miniatürk, Panoroma 1453.
 3. Kafe – Restoran: BELTUR, İstanbul Kitapçısı Kafeleri, İBB Sosyal Tesisleri,

İstanbulkart hangi ATM?

İstanbulkart varsa banka kartlarını da taşımaya gerek kalmayacak. TROY özelliği sayesinde Türkiye genelindeki tüm ATM’lerden para çekme veya yatırma işlemi yapılabilecek. İstanbulkart’ın hesabında ne kadar bakiye varsa, en yakın ATM’den nakit çekim yapılabilecek.

See also:  Istanbul Bakırköy Pazarı Hangi Gün?

Istanbul karta yüklenen para geri alınır mı?

Beyaz Masa yetkilileri, yükleme yapıldığından bu yana kullanılmayan kartlarda bakiye iadesi yapılacağının müjdesini verdi. Vatandaşların para iadesi için İETT Seyahat Kartı Başvuru Merkezleri’ne başvurması halinde, kullanılmayan bakiyeler EFT/Havale yoluyla geri ödenecek.

İstanbulkart ile alışveriş yapılır mı?

Yaptığı iş birlikleriyle hızla büyüme gösteren İstanbulkart, ulaşım ve İSPARK otoparkları dışında; marketlerde, müzelerde, eğlence sektöründe, restoranlarda, online alışverişlerde ve daha birçok alanda İstanbullulara hızlı ve temassız ödeme imkânı sunuyor.

İstanbulkart ile alışveriş yapılabilir mi?

Kazanılan puanlar kartın geçtiği tüm İstanbulkart harcama noktalarında (toplu ulaşım, İBB Sosyal Tesisleri, Beltur kafeleri, yiyecek içecek otomatları, İspark otoparkları, bisiklet kiralama, iTaksi vb.) kullanılabilecek.

Internetten İstanbul karta para yüklenir mi?

Evet, İstanbulkart’ına online olarak bakiye yükleyebilir veya mevcut bakiyeni görüntüleyebilirsin.

İstanbulkart nereden para yüklenir?

Turkcell Mağazaları ya da Satış Noktalarına giderek nakit ödeme ile İstanbulkart’ınıza kolayca yükleme yapabilirsiniz. Yükleme talimatınızı kart numaranızı ya da kartın arka yüzündeki kart seri numaranızı belirterek yapabilirsiniz.

İstanbulkart TL Yükleme Nasıl Yapılır?

İstanbulkart’a temassız yükleme nasıl yapılır?

 1. fastPay uygulamasını açtıktan sonra ana sayfadaki ”Ulaşım kartına TL yükle” sekmesine tıkla, ”istanbulkartı” seç.
 2. istanbulkart’ına yüklemek istediğin tutarı tuşla.

İstanbulkart nerelerde geçerli 2022?

 • Toplu taşıma. Metro. Metrobüs. Füniküler. Teleferik. Tramvay. Şehir Hatları Turyol. Marmaray.
 • İBB sosyal tesisleri.
 • İSPARK otoparkları
 • Şehir plaj ve tuvaletleri.
 • Hamidiye otomatları
 • Migros, A101, CarrefourSA, ŞOK Marketler, BİM, Getir.
 • Multinet Up.
 • iTaksi, BiTaksi.
 • İstanbulkart A101 de geçerli mi?

  İstanbulkart Şimdi A101 marketlerde! BELBİM ELEKTRONİK PARA VE ÖDEME HİZMETLERİ AŞ.

  İstanbulkart trende geçiyor mu?

  İki kıtayı İstanbul Boğazı’nın altından birleştiren Marmaray bilet fiyatları, şehir içi ulaşım fiyatları düzeyinde yani 1,95 TL olarak belirlendi. Ayrıca İstanbulkart, Marmaray’da da kullanılabiliyor

  Leave a Reply

  Your email address will not be published.