Istanbul Kadıköy Hangi Yakada?

Kadıköy, İstanbul’un en sevilen ilçelerinden biridir ve İstanbul Anadolu Yakası’nda bulunmaktadır. Her gün birçok kişinin ziyaretine ev sahipliği eden Kadıköy ilçesi İstanbul Anadolu Adliyesine bağlıdır. Kadıköy Hangi Yakada ve Hangi Adliyeye Bağlı? Kadıköy ilçesi İstanbul Anadolu Yakasında bulunan bir ilçedir.

İstanbul Kadıköy hangi bölgede?

Kadıköy İstanbul’un Anadolu yakasındadır. İstanbul ilinin ortalarına, Boğaz’ın Marmara ağzının doğusuna düşer. Doğusunda Maltepe ilçesi, batısında İstanbul Boğazı, ve Marmara Denizi, kuzeyinde Üsküdar ve Ataşehir ilçeleri, güneyinde Marmara Denizi ile çevrilidir. Kadıköy altı tepe üstüne kurulmuştur.

Kadıköy nereye yakin?

Kadıköy ilçesi, İstanbul’un ilçelerinden kuzeyde Üsküdar, güneydoğuda Maltepe ve doğuda da Ataşehir ilçeleriyle komşudur ve İstanbul’un Marmara Denizi’ne kıyısı olan ilçelerindendir. İl merkezinden uzaklığı ise yaklaşık 22 kilometredir.

İstanbul Kadıköy hangi ilçe?

Kadıköy, eskiden Kalkedon (Yunanca: Χαλκηδών Halkidon), İstanbul’un Anadolu Yakası’nda yer alan ilçelerinden birisidir. Kocaeli Yarımadası’nın güneybatı kesiminde bulunan Kadıköy, batı ve güneyde Marmara Denizi, kuzeybatıda Üsküdar, kuzeydoğuda Ataşehir ve doğuda Maltepe ilçeleriyle çevrilidir.

Kadıköy Asya yakasında mı?

İstanbul’un Anadolu yakasında, Kocaeli Yarımadası üzerindedir. Kuzeyinde Üsküdar ve Ümraniye, doğusunda Maltepe ilçeleri, güneyinde Marmara denizi vardır. Yüzölçümü 33 kilometrekaredir.

İstanbul bölge olarak nerede?

İstanbul (Türkçe telaffuz: – Osmanlıca: استانبول), Türkiye’de Marmara Bölgesi’nde yer alan şehir ve Türkiye’nin 81 ilinden biridir. Ülkenin nüfus bakımından en çok göç alan ve en kalabalık ilidir.

Vapur ile Kadıköy’e nasıl gidilir?

VAPUR İLE KADIKÖY’E ULAŞIM

Vapur, Eminönü, Karaköy ve Beşiktaş’tan kalkmakta olup Kadıköy’e ulaşımda en keyifli yollardan birisi olarak bilinmektedir. Beşiktaş’tan kalkan vapurlar 25 ya da 30 dakikada bir yola çıkarken Karaköy ve Eminönü’nden kalkan vapurlar 15 ya da 20 dakikada bir yola çıkmaktadır.

See also:  Istanbul Da Haftasonu Nereye Gidilir?

İstanbul Avrupa yakasında hangi ilçeler var?

Kuzey sahilini kapsayan Eyüpsultan, Arnavutköy ve Çatalca, güney sahilinde ise Fatih, Zeytinburnu, Bakırköy, Küçükçekmece, Avcılar, Beylikdüzü, Büyükçekmece ve Silivri bulunmaktadır. Boğaziçinde bulunan ilçeler Beyoğlu, Beşiktaş ve hem kuzey sahiline hem de boğaziçine bakan tek ilçe Sarıyer’dir.

Kadıköy’de sevgiliyle ne yapılır?

İşte Kadıköy’de aynı gün içinde yapabileceğiniz 9 muhteşem şey.

 • Moda Çay Bahçesi’nde denize karşı çay içmek.
 • Açlığınızı yatıştırmak için tavuk pilav yemek.
 • 3. Moda ya da Caddebostan sahilinde çimlere uzanıp keyif yapmak.
 • Nostaljik tramvaya binerek küçük bir semt gezisi yapmak.
 • Tarihi Kadıköy Çarşısı’nı gezmek ve balık yemek.
 • İstanbul Kadıköy Adliyesi nereye bağlı?

  KADIKÖY, İstanbul Anadolu Adliyesine bağlıdır.

  Kadıköyde nerede alışveriş yapılır?

  “Peki Kadıköy’de nereye gitmeliyim” derseniz aralarında benim de favorilerim olan noktaları şöyle listeliyorum:

 • Çilek Sokağı
 • Bahariye Caddesi.
 • Bağdat Caddesi.
 • Sentetik Sezar.
 • Olayyeri Basic.
 • Çifte Havuzlar nereye bağlı?

  Çiftehavuzlar, İstanbul’un Anadolu Yakası’nda, Kadıköy ilçesi sınırları içinde bulunan bir semt.

  Acıbadem Kadıköy mü Üsküdar mı?

  Acıbadem, İstanbul’un Anadolu Yakası’nda bulunan Üsküdar ilçesine bağlı 33 mahalleden biridir. Güneyinde, Kadıköy ilçesine bağlı Acıbadem Mahallesi bulunur.

  İstanbul hangi ilçe hangi yakada?

  İstanbul’a bağlı Anadolu ve Avrupa yakası olmak üzere 39 ilçe ve 936 mahalleden oluşuyor. Bunlardan 25’i Avrupa, kalan 14’ü ise Anadolu yakasında yer almaktadır.

  İstanbul ilçeleri nüfusu​​​​​​​

  İlçe Şile
  Toplam Nüfus 37.904
  Erkek Nüfusu 19.709
  Kadın Nüfusu 18.195
  Erkek % %52,00

  Leave a Reply

  Your email address will not be published.