Istanbul Il Müftüsü Kim?

Diyanet İşleri Başkanlığı’nda açık bulunan İstanbul İl Müftülüğü görevine, Marmara Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Safi Arpaguş atandı.

Istanbul il müftüsü kim 2021?

Diyanet İşleri Başkanlığı’nda açık bulunan İstanbul İl Müftülüğü’ne, Marmara Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Safi Arpaguş atandı. Atama Kararı, Cumhurbaşkanı Erdoğan imzasıyla Resmi Gazete’de yayımlandı.

Yeni istanbul müftüsü kim olacak?

Safi Arpaguş, Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş’ın da katıldığı törenle görevine başladı. Diyanet İşleri Başkanlığından yapılan açıklamaya göre, Arpaguş’un atanması dolayısıyla İstanbul Müftülüğü Ek Hizmet Binası’nda program düzenlendi.

Profesör safi Arpaguş kimdir?

1967 yılında Amasya-Gümüşhacıköy’de doğdu. 1985 yılında Gümüşhacıköy İmam-Hatip Lisesi’nden, 1990 yılında da M.Ü. İlahiyat Fakültesi’nden mezun oldu. 1992 yılında M.Ü. İlahiyat Fakültesi Tasavvuf Anabilim dalında araştırma görevlisi oldu.

Il müftüsü kimdir?

Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan imzalı atama kararı, Resmi Gazete’de yayımlandı. Buna göre, Diyanet İşleri Başkanlığında açık bulunan İstanbul İl Müftülüğü görevine, Marmara Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Safi Arpaguş atandı.

Istanbulda kaç tane kuran kursu var?

Kuran kurslarının dağılımı bakımından İstanbul 371 kurs ile ilk sırayı alırken, İstanbul’u 338 Kuran kursu ile Ankara, 228 kurs ile de Konya takip etti. Tunceli’de sadece 1 Kuran kursunun bulunduğu belirlenirken, Iğdır’da 2, Hakkari’de ise 5 kurs olduğu bildirildi.

Ilk istanbul müftüsü kimdir?

Üstün bir zekâ ve güçlü bir hâfızaya sahip olan Bekir Hâki Efendi medrese sisteminin gereği olarak İslâmî ilimlerin her dalıyla ilgilenmişse de özellikle hadis ve Arap edebiyatı alanlarında otorite sayılmış, Türkçe, Arapça ve Farsça şiirler yazmıştır.

Müftü ne kadar maaş alıyor?

Müftülük, bu mesleğe gönül veren kimselerin hayallerinde taht kurmuş güzide mesleklerden bir tanesidir.2022 tarihi itibariyle müftü maaşları 6.334 tl civarındadır.

See also:  Ağva Istanbul Nerede?

Mehmet Emin Masalı kimdir?

Müftülükten kendi isteğiyle ayrılan Emin Maşalı, Marmara Üniversitesi İlahiyat Fakültesi’ndeki görevine geri döndü. Maşalı, Kur’anı Kerim Okuma ve Kıraat İlmi Anabilim Dalı öğretim üyesi olarak görev yapıyor.

Ilyas Yılmaztürk kimdir?

Erzurum, Rize, İstanbul illerinde toplam 10 yıl İmam-Hatip olarak görev yaptı (1992-2002). 2002 yılında ilçe müftüsü oldu. Batman –Hasankeyf (2002–2005), Kastamonu-Bozkurt (2005–2009), Karabük- Safranbolu (2009-2015) ve İstanbul-Ümraniye (2015-2018) İlçe Müftülüğü görevlerini yaptı.

Diyarbakır il müftüsü Yavuz Selim Karabayır kimdir?

Yavuz Selim Karabayır kimdir? 1968 yılında Sarıkamış`ın Parmakdere Köyü’nde dünyaya geldi. İlk, orta ve imam hatip lise tahsilini Kars İli Sarıkamış İlçesinde tamamladı. 1988 yılında Adapazarı’nın Kaynarca İlçesi Birlik Köyü’nde imam-hatip olarak göreve başladı.

Mesut Harmancı kimdir?

Mesut Harmancı kimdir? Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın imzaladığı Resmi Gazete kararları yayınlandı. Resmi Gazete kararlarına göre Diyanet İşleri Başkanlığı bünyesinde müftü atamaları gerçekleştirildi. Müftü atama kararlarına göre, Mesut Harmancı Artvin müftüsü oldu.

Leave a Reply

Your email address will not be published.