Istanbul Iğneada Nasıl Gidilir?

Yol alternatiflerden ilki İstanbul’dan Çerkezköy-Vize-Poyralı-İğneada rotasını takip ederek İğneada bölümüne ulaşmaktır. 200 kilometrenin biraz üstünde bir mesafeye sahip olan rota takriben 3 saate yakın bir zaman alır. Bu yol Istranca dağlarından geçmektedir ve dağ yolunda harika bir manzara sizlere eşlik eder.

Nereye gidilir İğneada?

Ankara İğneada arası yaklaşık 675 kilometre (km) mesafede ve araçla yaklaşık 9 saat 15 dakika kadar sürmektedir. İzmir İğneada arası yaklaşık 785 kilometre (km) mesafede ve araçla yaklaşık 12 saat kadar sürmektedir. İğneada Nerede? ve Nasıl Gidilir?

. . İğneada yalıtılmışlığı ne kadar?

İstanbul’ a 250 km, Kırklareli şehir merkezine 97 km uzaklıkta bulunur. Denizi, gölleri, Longoz ormanları, tarihi ve kültürüyle ilgi çeken İğneada, şehir hayatından yalıtılmışlığı sayesinde bugüne kadar büyük oranda korunabilmiştir.

Nereye kadar sürmektedir Ankara İğneada arası?

İstanbul İğneada arası yaklaşık 224 kilometre (km) mesafede ve araçla yaklaşık 4 saat 30 dakika kadar sürmektedir. Ankara İğneada arası yaklaşık 675 kilometre (km) mesafede ve araçla yaklaşık 9 saat 15 dakika kadar sürmektedir.

En çok ziyaret edilen cennetlerden biri olan İğneada’dır.?

Karadeniz’in masmavi deniziyle, Trakya’nın yemyeşil ormanın birleştiği bu cennet mekan doğal güzellikleriyle ve oksijeni bol temiz havasıyla da gelenleri büyülüyor. İğneada’da Erikli, Mert, Saka, Hamam, Pedina, Ramana ve Sülüklü adında yedi göl vardır.Çeşitli balıkların yaşadığı bu göller koruma altındadır.

İğneada nerededir nasıl gidilir?

İğneada, Marmara Bölgesi’nde bulunan Kırklareli ilinin Demirköy ilçesine bağlı bir beldedir. Karadeniz’in en batısında, Trakya’nın ise en doğusundadır. İstanbul’a 250 km, Kırklareli şehir merkezine 97 km uzaklıkta bulunur. İğneada, Bulgaristan sınırındadır.

İğneada’da nerede denize girilir?

İğneada’da birçok yerde güvenle denize girmek mümkündür.

 • İğneada Longos Kumsalı Mert Gölü Longos Gölü’nün denize bağlandığı yerden başlayan kumsal İğneada’nın en uzun kumsalıdır.
 • İl Özel İdare Plajı Öğretmenler Kampı
 • İğneada Liman Ardı Plajı
 • İğneada Beğendik Köyü Plajı
 • Hazırlayan/Seyit SÜREN.
 • See also:  Istanbul Anne Kartı Nasıl Çıkartılır?

  İğneada nereye yakın?

  İğneada; Kırklareli’nin, Demirköy İlçesi’ne bağlı olup, Bulgaristan ile sınır oluşturmaktadır. Demirköy’e 25 kilometre, Kırklareli’ne 97 kilometre, Edirne’ye 165 kilometre ve İstanbul’a 250 kilometre mesafede bulunan İğneada, 40-50 metre genişliğinde ve yaklaşık 10 kilometre uzunluğunda temiz bir kumsala sahiptir.

  İğneada nasıl bir yerdir?

  Karadeniz’in tipik sahillerinden çok farklı, dalgasız, sessiz ve huzurlu, cennetten bir köşedir İğneada Kırklareli’nin Demirköy ilçesine bağlı bir sahil yerleşimi olan İğneada, 20 km boyunca uzanan tertemiz sahili, dalgasız denizi, bozulmamış doğası ve muhteşem havası ile her mevsim tatilcilerin gözdesi.

  Iğne Adada ne yenir?

  Aramanızı genişletin.

 • Rota Balık Restaurant. 90 yorumŞu Anda Kapalı
 • Çatkapı Et & Balık Restaurant. 48 yorumŞu Anda Açık.
 • Mutfak Cafe & Restaurant. 12 yorumŞu Anda Açık.
 • İğneada Ocakbaşı 15 yorum.
 • Poseidon İğneada. 5 yorumŞu Anda Açık.
 • Dobrodosli Rumeli Köftecisi. 51 yorum.
 • Pan. 3 yorum.
 • Balaban Dondurma. 3 yorum.
 • Longoz Ormanları ücretli mi?

  İğneada Longoz Ormanları Milli Parkı Giriş Ücreti

  Bu milli parka giriş ücreti şahıslar için 6 TL olarak belirlenmiştir. Eğer öğrenciyseniz 3 TL gibi bir ücret ile bu parka giriş sağlayabilirsiniz.

  İğneada denizi temiz mi?

  İğneada; Kırklareli İli, Demirköy İlçesi’ne bağlı olup, Bulgaristan ile sınır oluşturmaktadır. Demirköy’e 25 Km., Kırklareli’ne 97 Km., Edirne’ye 165 KM. ve İstanbul’a 250 Km. mesafede bulunan İğneada, 40-50 mt. Genişliğinde ve yaklaşık 10 Km. uzunluğunda temiz bir kumsala sahiptir.

  Iğneadaya Ne zaman gidilir?

  Sadece longoz ormanlarının keyfini çıkarayım derseniz, ilkbahar ayları Nisan, Mayıs ya da şahane renklerin olduğu sonbahar ayları daha uygun olabilir. Sadece deniz isterseniz o zaman Temmuz, Ağustos ideal olur. Uçsuz bucaksız sahili ve pırıl pırıl denizi ile sizi bekliyor İğneada.

  See also:  Zalim Istanbul Damla Kim?

  Denize nereye gidelim?

  En güzel deniz tatiline nokta atışı yapmak isteyenler önce buraya, sonra buraya bakıversin.

 • Sarımsaklı plajı (Ayvalık)
 • Kefalos plajı (Gökçeada)
 • Ayazma Plajı (Bozcaada)
 • Lara Plajı (Antalya)
 • Kaputaş Plajı (Kaş)
 • Ölüdeniz (Fethiye)
 • Çıralı Plajı (Antalya)
 • 8. Ilıca (Çeşme)
 • Iğneadaya kışın gidilir mi?

  Yaz aylarında tabir yerindeyse iğne atsan yere düşmeyen yoğun zamanların yaşandığı İğneada, kışın da şehirden kaçıp doğayla, denizle, ormanla kucaklaşmak isteyenler için tam isabet. Kış aylarında özellikle av ve doğa turizmi için bakir bir tatil cenneti. Havası muhteşem, adeta terapi gibi.

  İğneada hangi deniz var?

  Kırklareline bağlı olan İğneada Karadeniz’e bakan bir denize sahip. İstanbul’dan yaklaşık 2-2,5 saat uzaklıkta bulunan İğneada’ya otobüslerle de gidilebilir.

  İğneada neden Ada?

  İğneada Bizans hâkimiyeti boyunca da Balkan toplumlarının devamlı tehdidi altında kalmıştır. Osmanlı Sultanı I. Murat, Bizanslılardan 1362 tarihinde İğneada’yı alır. İğneada’nın fethini yöneten komutanın adı İne Bey’dir. Buraya kendi adını verir ve “İneada” adı zamanla İğneada olur.

  İğneada’da ne alınır?

  Bağlarıyla meşhur Trakya’nın üzümünden ve bu üzümden yapılan şaraptan satın alabilirsiniz. Ayrıca yine bu üzümlerden elde edilen alkolsüz içecek hardaliyeden de evinize götürebilirsiniz. Şehir hayatından kaçtığınız birkaç gün içinde İğneada’da yiyeceğiniz doğal ürünler hem bedeninize hem ruhunuza iyi gelecek.

  İğneada’da neler var?

  İğneada Longoz Ormanları Milli Parkı içerisinde görülmesi gereken pek çok özel nokta bulunuyor. Başta Mert Gölü ve Bulanık Meşe Ormanı olmak üzere; Pedina Gölü, Hamam Gölü, Bulanık Dere Langozu ve Saka Gölü Langozu mutlaka yakından görülmeli!

  Longoz Ormanları ne yapılır?

  İğneada Longoz Ormanları Milli Parkı’nın içinde pek çok göl var. Göllerin etrafında yürüyüş parkurlarında yürüyüş yapabilirsiniz. Ancak en güzel yansıma fotoğrafları Hamam Gölü’nde çekiliyor. Ormanın yeşilliği içinde kaybolurken kendinizden geçerek kano yapmak isterseniz rotanızı Mert Gölü’ne çevirebilirsiniz.

  Leave a Reply

  Your email address will not be published.