Istanbul Güngören Nerede?

Güngören, Türkiye’nin kuzeybatısında Marmara Bölgesinde yer alan İstanbul ilinin yaklaşık 303.000 nüfuslu ilçesidir ve İstanbul’un Avrupa yakasındadır.

Istanbul Güngören hangi semtte?

Güngören, İstanbul’un bir ilçesidir. İlin batı yarısında Çatalca Yarımadası’nda yer alır; Türkiye’nin 7 km kare alanı ile yüzölçümü bakımından en küçük ilçesidir. 3 Haziran 1992’de ilçe olan Güngören, doğuda Zeytinburnu, Esenler güneyde Bakırköy, batıda Bahçelievler ilçelerine komşudur.

Istanbul Güngören hangi yakada?

İstanbul’un Avrupa yakasındadır. Güneyde Bakırköy ve Bahçelievler, batıda Bağcılar, kuzeyde Esenler ve Bayrampaşa, doğuda ise Eyüp ile komşudur. Güngören ilçesi, 3 Haziran 1992’de yürürlüğe giren 3806 sayılı yasayla kurulmuştur.

Istanbul Güngören nasıl bir yer?

7 km2 yüzölçümüyle istanbul’un en küçük ama 306 bin nüfusuyla km2 başına en çok insanın ikamet ettiği en kalabalık 2.ilçesidir(1.gaziosmanpaşa), e5 tarafındaki tozkoparan,nesih özmen ve nafiz gürman mahalleleri nispeten daha nezihtir bir çok tekstil kuruluşuna ve yüksek katlı apartmanlara ev sahipliği yapar, merkez ve

Güngören Mah nereye bağlı?

Güngören Mahallesi İstanbul ilinde yer almakta olup, Taşdelen semtinde bulunan Güngören Mahallesi Çekmeköy ilçesine bağlıdır. Güngören Mahallesi haritası konumu ise 41° 1′ 35.3064” Kuzey ve 29° 13′ 8.4072” Doğu gps koordinatlarıdır.

Güngören hangi metro?

Bu Metro hatları Güngören yakınından geçiyor: M1A, M1B.

Güngören Ne zaman belediye oldu?

Belediye Şube Müdürlüğü, 1 Kasım 1992 tarihine kadar hizmet vererek,yine aynı tarihte yürürlüğe giren 3806 sayılı 13 İlçe ve 2 İl Kurulması Hakkındaki Kanun gereğince Bakırköy İlçesinden ayrılarak, Güngören adıyla yeni bir İlçe kurulmuş 26.08.1992 tarihinde faaliyete geçmiştir.

İstanbul Merter Avrupa yakasında mı?

Merter, İstanbul’un Güngören ve Bahçelievler arasında bir semttir.

Merter
Bölge Marmara
İl İstanbul
İlçe Güngören, Bahçelievler
Zaman dilimi UTC+03.00 (UDAS)

Güngören istanbul havalimanı arası kaç kilometre?

İstanbul Havalimanı Güngören’e yaklaşık 45-50 km mesafede.

See also:  Toki Istanbul Da Nerede Ev Yapacak 2021?

İstanbul Kadıköy Avrupa yakasında mı?

Kadıköy ilçesi İstanbul Anadolu Yakasında bulunan bir ilçedir.

Emin önü hangi yakada?

Avrupa yakasında yer alan ilçelerden biri olarak günümüzde tercih edilen bir ilçedir. Özellikle turistlerin çok ziyaret ettiği Eminönü ilçesi, İstanbul Avrupa yakasındadır.

İstanbul Pendik Asya mı Avrupa mı?

İstanbul Pendik Avrupa mı Anadolu Yakası mı? Tuzla, Gebze ve Çekmeköy ile sınır komşusu olan Pendik, İstanbul Anadolu Yakasında yer almaktadır.

Güngören’de ne yapılır?

Güngören Gezilecek Yerler

 • Güngören Gezilecek Yerler.
 • Azîz Paşa Mesire Alanı
 • Kale Outlet Center.
 • Güngören Park Avm.
 • Genç Osman Cami.
 • Tim Avm.
 • İBB Güngören Erdem Beyazıt Kültür Merkezi.
 • Güngören İlçe Halk Kütüphanesi.
 • Istanbul Güngören nüfusu ne kadar?

  Güngören nüfusu 2021 yılına göre 283.083. Bu nüfus, 143.719 erkek ve 139.364 kadından oluşmaktadır. Yüzde olarak ise: %50,77 erkek, %49,23 kadındır.

  Istanbul Bağcılar nasıl bir yer?

  Şehir merkezine yakın bir konumda yer alan ve eski bir yerleşim bölgesi olan Bağcılar, çarpık kentleşmenin yoğun olduğu ancak son yıllarda modernleşme çalışmaları yapılan bir bölgedir. Yüzölçümü olarak küçük bir ilçe olan Bağcılar, nüfus bakımından ise şehrin en kalabalık üçüncü ilçesidir.

  Leave a Reply

  Your email address will not be published.