Istanbul Dudullu Nereye Bağlı?

Dudullu, İstanbul ilinin Ümraniye ilçesinde yer alan bir semttir. İki mahalleden meydana gelmiştir. Kuzeydeki mahalleye Aşağı Dudullu, güneydeki mahalleye Yukarı Dudullu adı verilmektedir.

Dudullu Avrupa mı Asya mı?

Dudullu, İstanbul ilinin Anadolu Yakası’ndaki Ümraniye ilçesinde mahalleler grubudur.

Istanbul Ümraniye Dudullu nasıl bir yer?

istanbul ümraniye’ye bağlı, şehir merkezine uzak yer. iki yıl öncesine kadar çayır çimenin bittiği ıssız arazilere şimdilerle görkemli siteler, apartmanlar yapılmış ve hala yapılmakta olan semt. yakın zamanda ümraniye kadar değerli bir semt haline gelecektir.

Dudullu hangi otobüs gider?

Bu Otobüs hatları Dudullu İETT Durağı yakınından geçiyor: 11ÇB, 131, 14ŞB, 14TM, 19D, 522B.

Eminönü Avrupa yakasında mı Anadolu yakasında mı?

Konumu araştırılan Eminönü ilçesi, Avrupa yakasındadır. Avrupa yakasında bulunan Eminönü ilçesinin bağlı olduğu bir adliye bulunuyor. Eminönü ilçesi direkt olarak Çağlayan adliyesine bağlı olan bir ilçedir.

Kadıköy Avrupa yakasında mı Asya yakasında mı?

Kadıköy ilçesi İstanbul Anadolu Yakasında bulunan bir ilçedir.

Dudullu Neyi Meşhur?

Ümraniye halkının genellikle şehrin kalabalığından uzaklaşmak ve oksijen almak için tercih ettikleri Dudullu Tepesi; şehrin en yüksek tepelerinden biridir. Aşıklar Tepesi olarak da bilinen Dudullu Tepesi, genellikle piknik yapmak için tercih edilmektedir.

Esenşehir nasıl bir yer?

Esenşehir İstanbul’un Ümraniye ilçesinde yer alan bir mahalledir. Nüfusu 2008 Tahmini olarak 70.000 – 80.000 kişi civarındadır. Organize sanayi bölgesi bu mahallededir. Des, Kadosan, İmes Organize Sanayi bölgesi gibi birçok insanın iş kaynağı olan çalışma mekanlarını bünyesinde barındırmaktadır.

Dudullu adı nereden gelir?

Geçmiş tarihte köy olarak bilinen Dudullu, İstanbul’un fethi sırasında yardıma gelen Duduoğlu Kabilesi’ne yardım amacı ile padişah tarafından verildi. Adını Duduoğulları’ndan alan mahalle, artan göç olayları sebebi ile sınırlarını genişleterek Aşağı ve Yukarı Dudullu olmak üzere ikiye ayrıldı.

See also:  Istanbul Üçüncü Havalimanı Nereye Yapılıyor?

Ataşehir Dudullu Terminali hangi Otobüs gider?

Bu Otobüs hatları Ataşehir Dudullu Terminali yakınından geçiyor: 14A, 14T, 19SB, 19T, 19Y, 320A.

Dudulludan Kadıköye hangi Otobüs gider?

Bu Otobüs hatları 20D Dudullu – Kadıköy yakınından geçiyor: 10E, 20D, 20E, 20K, 20Ü.

Tuzla’dan Dudulluya nasıl gidilir?

Ümraniye bölgesindeki en çok ziyaret edilen yerlerden Tuzla-dudullu adresine toplu taşıma ile nasıl gidilir burada bulabilirsiniz.

  1. Otobüs: 10, 13, 13M, 14A, 14ES, 15SD, 19A.
  2. Metro: M5.
  3. Minibüs / Dolmuş: MİNİBÜS: C-57, MİNİBÜS: C-70.

Eminönü hangi tarafta?

Eminönü, İstanbul’un bir semtidir. İstanbul’un Tarihî yarımada olarak bilinen kısımda, Haliç’in batısında yer alır. 7 Mart 2008 tarihine kadar ilçe belediyesi olan Eminönü bu tarihte lağvedilerek kanunla Fatih ilçesine bağlanmıştır.

İstanbul Avrupa yakasında hangi semtler var?

Kuzey sahilini kapsayan Eyüpsultan, Arnavutköy ve Çatalca, güney sahilinde ise Fatih, Zeytinburnu, Bakırköy, Küçükçekmece, Avcılar, Beylikdüzü, Büyükçekmece ve Silivri bulunmaktadır. Boğaziçinde bulunan ilçeler Beyoğlu, Beşiktaş ve hem kuzey sahiline hem de boğaziçine bakan tek ilçe Sarıyer’dir.

Leave a Reply

Your email address will not be published.