Istanbul Da Beklenen Deprem Ne Zaman?

El Serhendi Efendi adlı bir kahinin kehanetine göre ise 27 Mart 2022 Pazar günü Büyük İstanbul Depremi beklenmektedir. El Serhendi Efendi’nin İstanbul Depremi Kehaneti şöyle; 27 Mart 2022: “İstanbul Cehennemi” denilen deprem oldu.

Büyük İstanbul Depremi ne zaman olacak?

Büyük İstanbul depremi ne zaman olacak? Uzun zaman sonra tekrar hep beraber hatırladığımız ve hararetle sorduğumuz bu sorunun sebebi yaklaşık 10 gün önceye uzanıyor. 26 Eylül 2019 Perşembe, saat 13:59 Türkiye nüfusunun dörtte biri 5.8 büyüklüğünde depremle sallandı. Belki de Türkiye’nin yarısı sallandı demek daha doğru.

Ne kadar deprem bilimcilerin çoğunluğu İstanbul’da büyük deprem olacak?

Her ne kadar deprem bilimcilerin çoğunluğu İstanbul’da büyük deprem ne zaman olacak sorusunu temkinli karşılasa da bazı ürkütücü söylemlere sahip olanlar da yok değil.

Ne zaman büyük İstanbul Depremi yaşanacak?

Yani, gecikme olursa, ki olması büyük bir olasılıktır, beklenen İstanbul depremi 2095 ile 2150 arasında olacaktır. Veri sayınız ne kadar uzun yıllar öncesine dayanırsa hata payınız azalır’ diyen Ercan, büyük İstanbul depremi ne zaman olacak sorusuna ‘En erken 2035’te’ yanıtını verdi.

Peki depremin zamanı ne olacak?

Bilemediğimiz tek şey depremin zamanı. Özellikle Marmara için de bir çok bilim insanı 1999 depreminin ardından bir sonraki depremin Marmara’da gerçekleşeceğini söyledi. Depremin kaç büyüklüğünde olacağı ve ne zaman olacağı veya olmayacağı konusu halk önünde tartışılmamalı. Enerji birikiyor ve çıkacak.

Leave a Reply

Your email address will not be published.