Istanbul Anne Kartı Nasıl Çıkartılır?

Anne Kart başvuruları, https://www.istanbulkart. istanbul/anne-kart web sitesinden, “Şimdi Başvur” butonunu tıklayarak “Online İşlemler” menüsünden kolayca yapılabiliyor. Ya da tercih edilen en yakın İstanbulkart Başvuru Merkezlerinden de anında teslim alınabiliyor.

Annelik kartı başvurusu nasıl yapılır?

Nasıl başvuru yapılır:

Anne Kart başvuruları internet üzerinden yapılabilecek. Ücretsiz ulaşım için kartlar, İstanbulkart başvuru noktalarından veya https://www.istanbulkart. istanbul/anne-kart adresi üzerinden online başvuru ile alınabilecek.

Anne kart 150 kontör aylık mı?

Anne Kart ile çocuklu anneler aylık 150 ücretsiz geçiş hakkına sahip oluyor.

Anne kart ücreti ne kadar?

Başvuru esnasında bir kereye mahsus 10 TL kart ücreti ödenir, sonraki seyahatlerin hepsinde ulaşım 4 yaş ve altı çocuğu olan annelere ücretsiz olacaktır.

Anne kart kac yasa kadar?

İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin (İBB) 0-4 yaş arası çocuk sahibi olan anneler için başlattığı ücretsiz kart uygulamasına başvuran anne sayısı artarak devam ediyor. İBB’nin Diken’e yaptığı açıklamaya göre 219 bin 535 anne ücretsiz kart uygulamasından faydalandı. Anne Kart’la toplamda 24 milyon 791 bin 461 geçiş oldu.

Anne bebek kartı nasıl çıkarılır?

4 yaş ve altında çocuğu olan ve bebekli anneler bedava ulaşım hakkı için İETT merkezlerinden kimlikleriyle başvuru yaparak, anne kart akbilini alabilecekler. Başvurular online İBB web sayfasından yapılacağı gibi aşağıdaki linkte bulunan beyaz masadan da gerçekleşebilir.

Anne kart kaç dakika arayla basılır?

Çünkü ücretsiz kartlarda 15 dakikada bir kullanım sınırı var. Bu kart sahipleri örneğin polis, gazi, zabıta veya şehit aileleri metrobüsten indikten sonra otobüse veya vapura binmek isterse durakta veya iskelede 15 dakikalık sürenin dolmasını bekleyecek.

Anne kartı ne işe yarıyor?

0-48 ay çocuğu olan anneler, 24 Temmuz itibariyle Anne Kart adı altında ücretsiz İstanbulkart (150 kontör içeren) alımları başladı. Anne Kart başvuruları internet üzerinden yapılabilecek. Ücretsiz ulaşım için kartlar, İstanbulkart başvuru noktalarından veya https://www.istanbulkart.

See also:  Zalim Istanbul Ceren Kim?

Anne kartı iptal edildi mi?

Sayıştay, İBB’nin 0-4 yaş arası çocukların annelerine verdiği ve yaklaşık 100 bin annenin yararlandığı ücretsiz ulaşım kartlarını mevzuata aykırı buldu.

Anne kart hangi araçlarda geçerli?

4 Yaş altı çocuğu olan annelerin ücretsiz seyahat hakkı için İBB meclisi ücretsiz seyahat kartı verecek. Bu kartla birlikte 4 yaş oltı çocuğu olan anneler; metro, metrobüs, otobüs, tramvay ve vapurlarda ücretsiz seyahat edebilecek.

Anne kartı başkası kullanırsa ne olur?

Kişiye özel verilen kartlar, sadece sahibi tarafından kullanılabiliyor. Başkasına ait kart kullanımı tespit edildiğinde ise iptal ve para cezası uygulanıyor.

Anne kart marketlerde kullanılır mı?

Anne Kart ile şehir içi ulaşımda ücretsiz seyahat etmenin yanı sıra içerisine bakiye yüklemeleri durumunda; Beltur, BNB (bisiklet), Sosyal Tesisler, İspark, İsper, Migros, A101, Hamidiye Otomatları ve İtaksi gibi sosyal alanlarda harcama ya da ödeme işlemlerini yapılabileceği para kart olarak da kullanılabilecek.

4 yaş altı çocuğu olan annelere ulaşım kartı nasıl alınır?

ANNE ULAŞIM KARTI NEREDEN ALINIR? 4 yaş ve altında çocuğu olan ve bebekli anneler bedava ulaşım hakkı için İETT merkezlerinden kimlikleriyle başvuru yaparak, çocukluk anne ücretsiz kartını alabilecekler. Başvurular online İBB web sayfasından yapılabileceği gibi bu linkten (https://www.istanbulkart.

60 yaş indirimli kart ne kadar basıyor 2021?

UKOME’da kabul edilen son zamlara göre, 2021 yılında 316 lira olan Mavi kart ücreti, 430 liraya yükseldi. Ayrıca 57.50 lira olan öğrenci aylık kartı da 78 liraya, öğretmen ve 60 yaş aylık kartı ise 196 liradan 266 liraya yükseltildi.

Ücretsiz seyahat kartı kimlere verilir?

Ücretsiz Seyahat Kartını Kimler Alabilir? Ülkemizde engel durumu olan, yaşlılar, gazi ve şehit yakını olan kişiler için devlet tarafından bulundukları il ve ilçelerde ücretsiz olarak toplu taşıma hizmeti veren tüm işletmelerde kullanabilmesi açısından ücretsiz seyahat kartı imkanı sunulmaktadır.

Leave a Reply

Your email address will not be published.