Beylikdüzü Istanbul Un Hangi Yakasında?

Beylikdüzü Hangi Yakada Yer Almaktadır? Avrupa yakası ilçelerinin 25 tane olduğu bilinmektedir. Bu ilçelerden bir tanesi de Beylikdüzü olmaktadır. Beylikdüzü bu yönüyle İstanbul’un batıdaki ilçeleri içinde yer alır.

Beylikdüzü ne tarafa yakın?

Beylikdüzü, İstanbul’un batıdaki ilçelerinden biridir. Güneyinde Marmara Denizi, doğusunda Avcılar, batısında Büyükçekmece, kuzeyinde ise Esenyurt ilçeleri vardır.

İstanbul Avcılar Anadolu yakasında mı avrupa yakasında mı?

İstanbul’un en kalabalık ilçelerinden birisi de, Avcılar ilçesidir. Avcılar ilçesi İstanbul’un Avrupa bölgesinde yer alan bir ilçedir. Avcılar ilçesi, Küçükçekmece adliyesine bağlı bir ilçedir.

İstanbul Eminönü hangi yakada?

Avrupa yakasında yer alan ilçelerden biri olarak günümüzde tercih edilen bir ilçedir. Özellikle turistlerin çok ziyaret ettiği Eminönü ilçesi, İstanbul Avrupa yakasındadır.

Beylikdüzü hangi?

Beylikdüzü, Türkiye’nin en büyük metropolü olan İstanbul’un hemen batısında yer alır. Belde güneyde Marmara denizinin kuzey kıyıları ile sınırlanmakla beraber doğuda Yakuplu, batıda Gürpınar’la komşudur.

Beylikdüzünün en güzel semti neresi?

İlçenin batı kısmında bulunan Gürpınar Mahallesi; birçok villaya ve bahçesi olan modern yapıya ev sahipliği yapıyor. Ferah iklimi ile ve temiz havasıyla ön plana çıkmakta olan mahalle, özellikle yeni yaşam alanları için ideal bir lokasyon olarak yatırımcıları kendisine çekiyor.

Avcılar hangi yakada kalıyor?

Avcılar, İstanbul ilinin Avrupa yakasında yer alan bir ilçesidir. İlçenin doğusunda Küçükçekmece Gölü ile Küçükçekmece ilçesi, kuzeyinde Başakşehir ilçesi, batısında Esenyurt ve Beylikdüzü ilçeleri, güneyinde ise Marmara Denizi ile çevrelenmiştir. Şehir merkezine 27 km uzaklıktadır.

Avcılar hangi semte yakın?

İstanbul’un Avrupa yakasında; Beylikdüzü, Küçükçekmece, Başakşehir ve Esenyurt ilçeleri ile komşu olan ve şehrin pek çok ulaşım bağlantısının geçtiği Avcılar ilçesi, İstanbul’un merkezi bölgelerinden biridir.

İstanbul Avcılar nereye yakın?

Avcılar ilçesi, İstanbul’un ilçelerinden doğuda Küçükçekmece, kuzeyde Başakşehir, batıda da Esenyurt ve Beylikdüzü ilçeleriyle komşudur ve güneyiyle İstanbul’un Marmara Denizi’ne kıyısı olan ilçelerindendir. İl merkezinden uzaklığı ise yaklaşık 19 kilometredir.

See also:  Istanbul Halkalı Nereye Bağlı?

Metrobus Eminonune gider mi?

METROBÜS İLE EMİNÖNÜ’NE ULAŞIM

Metrobüs ile Eminönü’ne gitmek için bir metrobüse binip Zeytinburnu durağında inmeniz gerekmektedir. Ardından Eminönü’nden geçen T1 Bağcılar Kabataş hattına geçiş yaparak Eminönü durağında inmek yeterli olacaktır.

Eminönü e nasıl gidilir?

İstanbul bölgesindeki en çok ziyaret edilen yerlerden Eminönü’ne Doğru adresine toplu taşıma ile nasıl gidilir burada bulabilirsiniz.

 1. Otobüs: 11C, 11D, 11K, 11Ü, 16S, 18, 18Ü, 2, 320A.
 2. Tren: MARMARAY (ATAKÖY – PENDIK), MARMARAY (HALKALI – GEBZE)
 3. Metro: M4, M5.
 4. Minibüs / Dolmuş: MİNİBÜS: C-319.

Beylikdüzünün Neyi Meşhur?

Beylikdüzü Gezilecek Yerler

 • Sultan Süleyman Kervansarayı
 • Büyükçekmece Menzil Külliyesi.
 • 3. Büyükçekmece Köprüsü
 • Enverpaşa Köşkü
 • Fatih Camii.
 • Büyükçekmece Sahilleri.
 • 7. Tepecik Çamlık Piknik Alanı
 • 8. Beylikdüzü Alışveriş Merkezleri.
 • Beylikdüzü zemini sağlam mı?

  Beylikdüzü tektonik bakımdan aktif bir sahada yer almakta

  Beylikdüzü deprem üretme potansiyeli yüksek aktif fay hatlarına komşu bulunmaktadır. Bu özellikleri bakımından ilçe birinci derecede deprem bölgesi kapsamında değerlendirilmektedir.

  Beylikdüzü hangi icra dairesine bağlı?

  BEYLİKDÜZÜ, Büyükçekmece Adliyesine bağlıdır.

  Leave a Reply

  Your email address will not be published.