Bağcılar Istanbul Un Hangi Yakasında?

Konum. Bağcılar İstanbul’un Avrupa Yakası’nda, İstanbul Büyükşehir Belediyesi hizmet sınırları içinde yer alır. Yüzölçümü 22 km²’dir. Göç alan bir ilçedir.

Bağcılar hangi ilçeye yakın?

İstanbul’da, şehrin Avrupa yakasında yer alan Bağcılar ilçesi Güngören, Esenler, Bahçelievler, Başakşehir ve Küçükçekmece ilçeleri ile komşudur.

Bağcılar hangi ilimizin sınırları içindedir?

İstanbul ilinin Avrupa yakasında, Büyükşehir Belediyesi sınırları içerisinde yer alan Bağcılar, Avrupa – Asya aksı üzerindedir.

İstanbul’da Bağcılar semti nerede?

Bağcılar ilçesi, İstanbul’un ilçelerinden güneydoğuda Güngören, kuzeydoğuda Esenler, kuzeybatıda Başakşehir, batıda Küçükçekmece ve güneyde de Bahçelievler ilçeleriyle komşudur. Bağcılar’ın il merkeziyle arasındaki mesafe ise yaklaşık 9 km’dir.

Bağcılar İstanbul Anadolu mu Avrupa mı?

Bağcılar ilçesi İstanbul’un Avrupa bölgesinde yer alan ilçeleri arasındadır.

İstanbul Bağcılar inönü mahallesi nerede?

İnönü Mahallesi İstanbul ilinde yer almakta olup, Barbaros/Yeşilbağ semtinde bulunan İnönü Mahallesi Bağcılar ilçesine bağlıdır.İnönü Mahallesi haritası konumu ise 41° 1′ 42.4596” Kuzey ve 28° 50′ 58.1460” Doğu gps koordinatlarıdır. İnönü Mahallesi bağlı olduğu Bağcılar ilçe merkezine 3 kilometre mesafe uzaklıktadır.

Bağcılar’da hangi mahalleler var?

 • 15 Temmuz.
 • Bağlar.
 • Barbaros.
 • Çınar.
 • Demirkapı
 • Fatih.
 • Fevzi Çakmak.
 • Göztepe.
 • Bağcılar İstanbul hangi adliyeye bağlı?

  Bakırköy Adliyesi: Bakırköy, Bahçelievler, Bağcılar, Esenler, Güngören ve Zeytinburnu olmak üzere 6 ilçeye hizmet vermektedir.

  Bağcılar kaç tane mahalle var?

  BAĞCILAR MAHALLELERİ VE KÖYLERİ, İSTANBUL

  İLÇE ADI BAĞCILAR MAHALLE SAYISI BAĞCILAR KÖY SAYISI
  BAĞCILAR 22

  Bağcılar nüfusu ne kadar 2021?

  Bağcılar nüfusu 2021 yılına göre 744.351. Bu nüfus, 378.073 erkek ve 366.278 kadından oluşmaktadır. Yüzde olarak ise: %50,79 erkek, %49,21 kadındır.

  Bağcılara hangi metro gider?

  Metro ile Bağcılar’a Nasıl Gidilir? Bağcılar ilçesine metro ile ulaşım sağlamak isterseniz M1B Yenikapı- Kirazlı metro hattını kullanabilirsiniz. Bu hat ile Bağcılar’a gitmek için; Kirazlı ya da Bağcılar Meydan durağında inmeniz gerekmektedir.

  See also:  Istanbul Büyükşehir Belediyesi Meclis Toplantısı Ne Zaman?

  İstanbul hangi ilçe hangi yakada?

  İstanbul’a bağlı Anadolu ve Avrupa yakası olmak üzere 39 ilçe ve 936 mahalleden oluşuyor. Bunlardan 25’i Avrupa, kalan 14’ü ise Anadolu yakasında yer almaktadır.

  İstanbul ilçeleri nüfusu​​​​​​​

  İlçe Şile
  Toplam Nüfus 37.904
  Erkek Nüfusu 19.709
  Kadın Nüfusu 18.195
  Erkek % %52,00

  İstanbul Avrupa yakasında hangi ilçeler var?

  Kuzey sahilini kapsayan Eyüpsultan, Arnavutköy ve Çatalca, güney sahilinde ise Fatih, Zeytinburnu, Bakırköy, Küçükçekmece, Avcılar, Beylikdüzü, Büyükçekmece ve Silivri bulunmaktadır. Boğaziçinde bulunan ilçeler Beyoğlu, Beşiktaş ve hem kuzey sahiline hem de boğaziçine bakan tek ilçe Sarıyer’dir.

  Bağcılar Mahmutbey hangi yakada?

  Mahmutbey, Bağcılar

  Mahmutbey
  İl İstanbul
  İlçe Bağcılar
  Coğrafi bölge Marmara Bölgesi
  Rakım 89 m (291 ft)

  Leave a Reply

  Your email address will not be published.