Avşa Adası’Na Nasıl Gidilir Istanbul?

Avşa Adası’na İstanbul, Erdek ve Tekirdağ üzerinden gidilmektedir. İstanbul’dan Yenikapı ve Bostancı limanları, Erdek’ten Erdek Limanı, Tekirdağ’dan ise Akport Limanı’ndan feribotlar kalkmaktadır. İstanbul’dan 3,5 saat, Tekirdağ’dan 3 saat, Erdek’ten 1,5 saatte Avşa Adası’na gidilmektedir.
Avşa Adası’na İstanbul Yenikapı, Bostancı ve Avcılar’dan İDO deniz otobüsüyle 2 saat 45 dakika uzaklıktadır. Yaz sezonunda İstanbul’dan her gün deniz otobüsü seferleri yapılmakta olup, hafta sonları ek seferler yapılmaktadır. Sonbahar ve İlkbahar dönemimde ise İDO seferleri sadece hafta sonu gerçekleşmektedir.

Avşanın en güzel yeri neresi?

Avşa Adası’nda gezilecek yerler

Mavikoy, Çiftlik, Akvaryum ve Kamburtala Avşa Adası’nda gezilmesi gereken yerlerdir. Ali Baba Türbesi, Altınkum, Kadınlar Koyu, Çokincir Koyu, Yiğitler Köyü, Kumtur Plajı, Beyaz Saray Koyu ve Manastır Avşa Adası’nda mutlaka görülmesi gereken diğer yerlerdir.

Avşa adasına arabayla gidilir mi?

Avşa Adası’nda araba yasak olmadığı gibi araç kullanmak oldukça kolaydır. Avşa içerisinde yeteri kadar otopark yada arabanızı ücretsiz park edebileceğiniz park alanları vardır. Avşa’nın gezilecek yerleri olan koylara daha kolay ulaşmak istiyorsanız Avşa’ya arabanız ile gelmenizi tavsiye ediyoruz.

Avşa adasına nasıl gidilir fiyat?

Avşa Adası Bilet Fiyatları 2022 yaz sezonunda Erdek’ten Avşa’ya indirimli 15 TL, Tekirdağ’dan 100 TL, Tekirdağ Barbaros’tan 100 TL, İstanbul’dan Yenikapı Bostancı Avcılar Avşa Adası bilet fiyatları İDO ile ekonomi bileti 205 TL bilet fiyatı ödeyerek gidebilirsiniz.

Avşa dan nereye feribot var?

Gestaş Avşa Adası Erdek arası yolculuk arabalı vapur seferleri ile ortalama 2 saat sürmektedir. Gestaş Avşa feribotu Erdek Balıklı, Ekinlik, Gestaş Marmara Adası seferleri düzenlemektedir.

Avsa degirmen ardi nerede?

Avşa Adası Değirmenardı Mevkii Nerede? Bölge konumu itibari ile Avşa’nın kuzeyinde yer almaktadır. Değirmenardı plajının bitişinden itibaren Mavikoy başlamaktadır. Mavikoyda Özkan Sitesi bölgenin farklı bir yerleşim birimini oluşturmaktadır.

See also:  Istanbul Kart Nerede Satılır?

Avşa adası hangi ile bağlı?

Balıkesir’in Marmara ilçesine bağlı bir yerleşim yeridir. İlçe merkezine 11 km, il merkezine 155 km uzaklıktadır. Avşa adasının diğer adı ‘Türkeli’ adasıdır. Fakat ‘Türkeli’ ismi ‘Avşa’ olarak değişmiştir.

Avşa adasına özel araçla nasıl gidilir?

Avşa Adası’na Arabayla Nasıl Gidilir? Avşa Adası’na İstanbul’dan kendi arabanız ile gitmek istiyorsanız Tekirdağ üzerinden kalkan feribot seferlerini kullanmalısınız. Eğer Çanakkale-Bursa-Balıkesir-Bandırma istikametinden gelecek iseniz Erdek’ten kalkan Gestaş Deniz Otobüslerini tercih edebilirsiniz.

İstanbul Avşa arası kaç saat sürer arabayla?

İstanbul Bostancı üzerinden avşa adasına gelecek olan yolcuların toplam yolculuk süresi 4 saat 30 dakika sürerken Yenikapı`dan binen yolcuların toplam yolculuk süresi 3 saat 30 dakika sürmektedir.

İstanbul Avşa arası kaç saat sürer?

İstanbul’dan deniz otobüsleriyle toplamda 3,5 saatte Avşa’ya ulaşılabiliyor. Nisan ayı ile birlikte başlayan İDO Avşa feribot seferlerine yaz aylarında artan ilgiden dolayı özellikle haftasonları seferler ekleniyor.

Avşa’ya feribot kaç para?

Yenikapı-Bostancı Avşa Adası-Marmara Adası İdo Bilet Fiyatları 2022. Güncel Avşa İdo Deniz otobüsü fiyatları 138 TL promo bilet, ekonomi bilet 184 TL olup Tekirdağ Avşa Adası arası ido bilet fiyatları 56 TL’dir.

İstanbul Avşa Adası kaç TL?

Yenikapı – Avsa Adası İDO Fiyat Listesi.
Yolcu Tipi Tek Yön Farklı Gün Gidiş – Dönüş
Yetişkin 100 TL 200 TL
Çocuk 90 TL 180 TL
Bebek (0-2) 0 TL 0 TL

Avşa arabalı vapur var mı?

Avşa Adası’na İstanbul’dan kendi arabanız ile gitmek istiyorsanız Tekirdağ üzerinden kalkan feribot seferlerini kullanmalısınız. Eğer Çanakkale-Bursa-Balıkesir-Bandırma istikametinden gelecek iseniz Erdek’ten Kalkan Gestaş Gemisini Tercih Edebilirsiniz. Not: Gestaş Gemisi ile Araba ile gelşebilirsiniz.

Avşa arabalı vapur ne kadar?

Gestaş Avşa Erdek Marmara Balıklı ve Ekinlik Adası feribot fiyatları yolcu 25 TL araç 90 TL’dir. Gestaş Hızlı deniz otobüsü feribot fiyatları yolcu 35 TL’dir. Gestaş’ta Araç içi şöför fiyata dahil olup diğer yolcular fiyata dahil değildir.

See also:  Istanbul Izmire Nasıl Gidilir?

Avşa Yenikapı feribot ne oldu?

Öte yandan Marmara Denizi’nde patlak veren fırtına nedeniyle Avşa adası – Yenikapı seferini yapan İDO’ya ait Feribot Yenikapı’ya yanaşamadı. 17.30’da adadan ayrılan feribot, fırtınanın yol açtığı dalgalarla boğuştu. Bu sırada feribotun yolcuları arasında ciddi panik yaşandı.

Leave a Reply

Your email address will not be published.