Arabam Nereye Çekildi Istanbul?

Arabam Nereye Çekildi SMS Tüm hatlardan SMS olarak PARK yazıp boşluk bırakarak ARAÇ PLAKASI’nızı yazıp 1550’ye SMS gönderebilirsiniz.

Aracım nereye çekildi istanbul?

SMS İLE ÇEKİLEN ARAÇ SORGULAMA

Otoparka çekilen araç sorgulaması için ‘PARK (BOŞLUK) ARAÇ PLAKASI’ yazıp 1550’ye SMS gönderdikten sonra aracınızın nerede olduğunu öğrenebilirsiniz.

Aracım çekildi ne yapmam gerek?

Otoparka gitmeden kullanıcıların kimlik belgeleri ile Trafik Tescil ve Denetleme Şube Müdürlüğü Ceza İşlemleri Büro Amirliği’ne gitmeleri gerekiyor. Oradan alınan çıkış belgesi ile otoparktan araçlar teslim alınabiliyor. Çekme esnasında oluşabilen hasarlar kasko poliçesi kapsamında teminatlandırılıyor.

Aracım hangi 7 eminde?

Çekilen araçları SMS ile sorgulamak için “PARK (boşluk) ARAÇ PLAKASI” yazıp 1550’ye göndermek yeterlidir. SMS sorgulamaları sonunda çekilen araç otoparklarının yanı sıra aracın ne zaman çekildiği ve ne kadar ceza ödeneceği bilgilerine ulaşılabilir.

Otoparka çekilen araç alınmazsa ne olur?

Buluntu olması nedeniyle veya bu Kanun hükümleri gereğince trafikten men edilerek alıkonulan, ancak sahipleri tarafından altı ay içinde teslim alınmayan veya aranmayan araçlar Hazinece satılarak, bedelleri emanet hesabına alınır.

Bir aracın nerede olduğunu öğrenmek?

Projeye göre aracı çekilenler emniyet müdürlüğünün ‘Alo Kanka 1550’ hattına mesaj göndererek sorgulama yapabilecek. Eğer araç çekilmişse, gönderilen mesajı cevaplayan emniyet, aracın hangi otoparka çekildiğini, otoparkın iletişim bilgilerini ve neden çekildiğini içeren bilgileri araç sahibine ulaştırıyor.

Araba nasıl çektirilir?

Otomobil Nasıl Çekilir?

  1. Bir halat ile araç çekmenin yasal olduğundan emin olmak için trafik kuralları düzenlemelerini kontrol edin.
  2. Çekme halatını çözün ve aracın önüne yerleştirin.
  3. Çekme halatında hasar kontrolü yapın.
  4. Bozuk aracın şasisinde “kurtarma noktasını” bulun.

Çekilen araç sahibi gelirse ne olur?

Çekme işlemi sırasında araç sahibi gelirse, araç çekiciden indirilir ve cezai işlem uygulanarak araç sahibine teslim edilir. Araç içerisinde değerli eşyalar tutanakla sahibine verilir.

See also:  Ted Istanbul Koleji Nerede?

Araç başındayken araba çekilir mi?

Artık aracı olanlar için ‘aracım çekilir mi acaba?’ derdine son. İçişleri Bakanlığı’nın yayımladığı genelgeye göre araçlar artık trafik düzenini etkilemediği sürece parka çekilmeyecek sadece para cezası yazılacak. Söz konusu araçlara sadece park yasağı cezası yazılacak.

Aracım çekildi ne kadar öderim?

Hatalı park cezalarında çekici ücreti: Aracın çekildiği otoparka gidince, 160 TL’lik araç çekme ücreti görevli tarafından istenir. Otopark ücreti: Çekilen araç için diğer bir kalem ise aracın götürüldüğü parkta ödenecek park etme ücretidir 1 günlük ücret 20 TL’dir.

Yedi Emin otopark ne demek?

trafik polislerince hacizli/yakalamalı olduğu için çekilen araçların; daha sonra icra memuru tarafından fiili haczi gerçekleştirildikten sonra emanet edildiği otopark.

Hacizli araç otoparktan nasıl çıkarılır?

Alacaklı alacağını tahsil ettiğini avukatına bildirir, avukatı icra dairesine talepte bulunarak dosyayı kapattırır. Alacaklı alacağını tahsil ettiğini icra dosyasına bildirir ve dosyayı kapattırır. 2-İcra borcunuzu alacaklı vekiline elden veya hesabına öderseniz.

Yakalanan araç ne zaman satışa çıkar?

Tebligat tebliğ olduktan sonra icra takibi rehin sözleşmesine dayanıyor ise ve konusu ilamlı icra takibi ise 7 gün, İlamsız icra takibi ise 15 gün ödeme süresi vardır. Eğer rehin sözleşmesi yok ise 7 günlük süre sonrasında icradan araç satış işlemlerine başlanabilir.

Araç çekme cezası ne kadar?

Hatalı park cezası tutarı son yıllarda hep artış göstermektedir. Son olarak 2021 yılında hatalı park cezası 144 TL olarak belirlenmiştir. Eğer aracınız otoparka çekilmiş ise trafik vakfına 110 TL tutarında bir para ve otopark ücreti ödeyerek ek cezayı ödemiş olacaksınız.

Yediemin araç satış isteyebilir mi?

Araç sahipleri yediemin otoparkında araçlarının satış bedelinin yüzde 25’ini ödemek suretiyle alabilir. Yediemin otoparkındaki işletmeler de araçları sattırmak zorundalar. Çok uzun süre beklememeleri gerekiyor.’

Leave a Reply

Your email address will not be published.